PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tampon boyama

12346574523
07/11/2014, 18:14
bu gün tamponu orta kuşagını boyatmak istedim 90 lira fiyat biçince geri döndüm
ben sprey boyaylar ile boyanırmı orta kuşak

galatasaray
07/11/2014, 18:29
Spreyle sakin deneme bile olmaz tanzikli suyla sokulur ilk yikamada boyacilar zimpara çekiyor plastik astar atip boyuyolar . birde folyo cektire bilirsin maliyeti azdir en çok 30 lira gibi..

tenceredibi
07/11/2014, 19:29
bencede boyalar tanzikli suda hemen sökülüyor . zaten uzun yol falan yapıyorsan bi zaman sonra boya kendiliğinden çıkıyor bizzat yaşadım

cdogu
07/11/2014, 20:11
Velhasıl,o bölge en çok taş gelen bölgedir bildiğiniz üzre. Fabrikasyon boyanın bile çatır çatır çatladığı bölgeyi kendiniz ya da sanayide boyatmanız sağlıklı olmaz. Folyo uygulaması iyi bir işçilikle güzel durabilir.

Gorky
07/11/2014, 21:51
abi 90 lirada ne var allah aşkına. adam orayı astarlıycak, üstüne boya, üstüne vernik atacak.. sprey boyayla hoşaf edersin yapma

merzel
08/11/2014, 00:07
Onceki sahibi de tamponun plaka bolumunu ve alt kismini siyaha boyatmis, cok kotu duruyor. Bunlari eski beyaz haline dondurmek ne kadara patlar?

Sent from my Nexus 5 using

Mert34
08/11/2014, 00:25
Onceki sahibi de tamponun plaka bolumunu ve alt kismini siyaha boyatmis, cok kotu duruyor. Bunlari eski beyaz haline dondurmek ne kadara patlar?

benim sisin altında çatlak vardı plastik kaynakla halledip sizinki kadar bir kısım boyadılar işçilikle 50lira verdim zımparası astarı dahil sizde daha az olacağını düşünüyorum

Gorky
08/11/2014, 00:42

boya olduğuna emin ol abi yalnız, folyo da olabilir. 100-150 isterler heralde tahmini..

merzel
08/11/2014, 08:31
boya olduğuna emin ol abi yalnız, folyo da olabilir. 100-150 isterler heralde tahmini..
Peki folyo olup olmadigini nasil anlariz?

Kadir00906
08/11/2014, 08:50
Hocam folyoysa zaten elinizi sürttüğünüzde anlayabilirsiniz. beyaz ve siyah yerin ayrımına elinizi sürtün illaki anlarsınız.

merzel
08/11/2014, 21:11
Arkadaşlar folyoymus gercekten. Tirnagimla bakayim dedim tirnak geciyor. Bunu nasil sokebilirim? Plakayi slikonla yapistirmislar, folyoyla birlikte cikar mi? Alttaki boya zarar görmüş mudur?

Gorky
09/11/2014, 20:07
Arkadaşlar folyoymus gercekten. Tirnagimla bakayim dedim tirnak geciyor. Bunu nasil sokebilirim? Plakayi slikonla yapistirmislar, folyoyla birlikte cikar mi? Alttaki boya zarar görmüş mudur?

sıcak su, mazot, bez. bi şekilde çıkarırsın uğraş :) büyük ihtimalle zarar vermemiştir. yapışkanı falan kalırsa o da mutlaka çıkar birşeyle. izi kalırsada pasta attırırsın mis gibi olur..

cdogu
09/11/2014, 20:18

Plakayı folyoya silikonla yapıştırmışsa çek gitsin çıkar boyaya zarar vermeden. Folyoyu da çek çıkart,eğer yapışkan izi kalırsa da benzin veya Atas'ın Resinol veya Decabit'i ile çıkartabilirsin.

merzel
09/11/2014, 20:28
Bugun folyoyu tirnak ile cikarmaya calistim ama tamamen cikacak gibi degil. Parca parca gelecek gibi. Folyo olmayabilir mi acaba?

Gorky
10/11/2014, 19:27
Bugun folyoyu tirnak ile cikarmaya calistim ama tamamen cikacak gibi degil. Parca parca gelecek gibi. Folyo olmayabilir mi acaba?

plasti dip olabilir. çok farkı yok abi tırnağın giriyorsa uğraş çıkar

merzel
10/11/2014, 19:30
Bugun kaporta boyaciya gittim, folyo oldugunu soyledi. Tamponu cikaracagim 1 gun bende kalacak dedi. İsitip cikaracagim tinerle temizleyecegim, ustune de pasta cila yapacagim dedi. 150 tl para istedi. Cok mu fiyat? Bir de 1 gun tamponun kalmasi bana fazla gibi geldi.

cdogu
10/11/2014, 19:51
Çok para. Aynısını sen de yapabilirsin. Tiner ile silersin. Ama sonra pasta cilayı komple araba için fiyat alarak başka yere goturursun. Daha ucuza gelir.

merzel
10/11/2014, 19:56
Kendim yapabilecek olsam hic dusunmeden girecegim ise. Ancak tampon ve izgaralarin sokulmesi lazim. Tirnakla denedim, oyle sokulup bir anda gelecek gibi degil. 150de cok para. Bakalim bir kac yere daha soracagim. 1 gun tamponun orada kalmasi da cabası. Bu kadar uzun surecegi aklima gelmezdi.

serkandikici
10/11/2014, 19:59
Bugun kaporta boyaciya gittim, folyo oldugunu soyledi. Tamponu cikaracagim 1 gun bende kalacak dedi. İsitip cikaracagim tinerle temizleyecegim, ustune de pasta cila yapacagim dedi. 150 tl para istedi. Cok mu fiyat? Bir de 1 gun tamponun kalmasi bana fazla gibi geldi.

Hocam ne 150TL'si ya amerikayı baştan mı keşfediyomuş o usta? Folyoyu yaptırmak 30-40TL.. Söktrmek nasıl 150TL olsun.. Fön makinası ile ısıtıp sökebilirsiniz bence.. Pasta cila kolay iş o bölgeye..

merzel
10/11/2014, 20:01
Hocam ne 150TL'si ya amerikayı baştan mı keşfediyomuş o usta? Folyoyu yaptırmak 30-40TL.. Söktrmek nasıl 150TL olsun.. Fön makinası ile ısıtıp sökebilirsiniz bence.. Pasta cila kolay iş o bölgeye..
Bana da cok fazla geldi. Sanayi de bir de reklamci var bir de oraya soracagim. İsitmadan tirnakla denedim ama parca parca geliyor.

merzel
11/11/2014, 07:58
Sanayide bu folyo isini kimler yapiyor acaba? Kaporta-boyacilarin anlamadigi kesin. Eger bu isi yapanlara gidersem cok kisa surede yapilacagina eminim. Uygulamak 30tl iken sokmek nasil 150 olur onu da anlamadim.

En azindan su alttaki bolum gitse bile raziyim. Plakanin oldugu yer kalabilir. İzmir bornovada yasiyorum. Onerebileceginiz bir yer var mi?

cdogu
11/11/2014, 08:40
Aksesuar ve tuningçiler yapabiliyor. Gezmek lazım...