PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eksik sigortalar hangisi ?

cucuko
07/11/2014, 00:00
Mrh,
aracımda çakmak ışığı yanmıyor sanırım sigortası takılı değil, resimde hangi numaralı yuvaya kaç amperlik takmam lazım ?.Ayrıca resimde göreceğiniz üzere başka takılı olmayan sigortalarda var sanırım hangileri ve kaç amper olması lazım ? Yardım için tşk ederim.

https://i57.tinypic.com/xn945t.jpg

halils2
07/11/2014, 00:05
çakmaklık çalışıyorsa yani ısınıyorsa ampul patlamıştır. Onunda sigortayla alakası yok zaten. Ayrıca eğer kimse sökmediyse eksik sigortanız yoktur. Resimdeki eksik yerler donanıma göre ilaveler için boş yerler.

cucuko
07/11/2014, 11:25
Çakmak çalışıyor ama etrafındaki ışık yanmıyor. Ampul yandıysa ben değiştirebilir miyim, basit bir iş mi ?
Forumda başka sigorta kutusu resmi de bulamadım karşılaştırma yapabilmek için. O boş soketlerin hepsi mi boş acaba ?

halils2
07/11/2014, 11:42
Çakmak çalışıyor ama etrafındaki ışık yanmıyor. Ampul yandıysa ben değiştirebilir miyim, basit bir iş mi ?
Forumda başka sigorta kutusu resmi de bulamadım karşılaştırma yapabilmek için. O boş soketlerin hepsi mi boş acaba ?

Elinizden geliyorsa değiştirebilirsiniz. Vites körüğünü söküp alttan destekleyerek çıkartıp ampulü değiştirebilirsiniz. Sigorta kutusundaki yerlerin de boş olanları boş fabrika çıkışlı öyle. Donanım seviyesine göre değişiklik gösterebilir.

cucuko
30/11/2014, 00:22
Elinizden geliyorsa değiştirebilirsiniz. Vites körüğünü söküp alttan destekleyerek çıkartıp ampulü değiştirebilirsiniz. Sigorta kutusundaki yerlerin de boş olanları boş fabrika çıkışlı öyle. Donanım seviyesine göre değişiklik gösterebilir.

Çok tşk ettim, dediğiniz gibi vites körüğünü söktüm, el biraz zor giriyor ama soketi buldum ve minik ampulu değiştirdim , maliyet 1 TL :X:X

Berkantonlu
30/11/2014, 00:32
Çok tşk ettim, dediğiniz gibi vites körüğünü söktüm, el biraz zor giriyor ama soketi buldum ve minik ampulu değiştirdim , maliyet 1 TL :X:X
hocam 1 tl de cok fazla 25 kuruş o ampullerr :D