PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : camsuyu deposu soğuktan patlamış

BLUEMAN
05/11/2014, 01:02
arkadaşlar cam suyu deposu sanırım soğuktan patlamış bu gün sabah hava eksi derecede idi gün aşırı düşündüm yarında böyle olursa diye hemen petrol istasyonundan antifirizli su aldım donmasın diye koydum fakat birde ne göreyim yere akıyor,çoktan o beyaz plastik bidon patlamış orjinal yetek parçaya baktım 100 tl civarı bildiğiniz pratik bir çözümü yada ucuz bir yer varmı araç punto evo herkese tşk ederim.

OzzY
05/11/2014, 01:35
söküp plastikçiye götürün yapıştırsın. 10-20tl alır.

makko58
05/11/2014, 08:56
ben korkudan dün gece doldurdum antifizli cam suyunu ne olur ne olmaz diye sağı solu belli olmuyor havaların

fotobelit
05/11/2014, 10:27
arkadaşlar cam suyu deposu sanırım soğuktan patlamış bu gün sabah hava eksi derecede idi gün aşırı düşündüm yarında böyle olursa diye hemen petrol istasyonundan antifirizli su aldım donmasın diye koydum fakat birde ne göreyim yere akıyor,çoktan o beyaz plastik bidon patlamış orjinal yetek parçaya baktım 100 tl civarı bildiğiniz pratik bir çözümü yada ucuz bir yer varmı araç punto evo herkese tşk ederim.
Aracınızın antifrizi nasıl bitmiş anlamadım..Evo dediniz yani en düşük 2010..Bu arada Gp ler ile aynı diye tahmin ediyorum(Şekli şemali aynı çünki)Çıkmacılara veya netten bakın derim..

makko58
05/11/2014, 11:11
Aracınızın antifrizi nasıl bitmiş anlamadım..Evo dediniz yani en düşük 2010..Bu arada Gp ler ile aynı diye tahmin ediyorum(Şekli şemali aynı çünki)Çıkmacılara veya netten bakın derim..

yanlış okumadıysam aracın antifirizi su deposu değil. camsuyu deposu patlamış normal yani

fotobelit
05/11/2014, 11:16
yanlış okumadıysam aracın antifirizi su deposu değil. camsuyu deposu patlamış normal yani
:) doğru..Ben yanlış anlamışım..Sabah uyanamadık demekki :)

punto57
17/01/2015, 11:21
Bimde 5-6 liraya 5 litre satıyorlar, migros ta 1 litre konsantre cam suyu var. Tavsiyem yenisini taktır. Sert plastik su tutcak, başını sonrasa ağrıtır

Arrest
17/01/2015, 11:26
Aaa 5 lt 5 tl diyip ucuzunu aliyo malesef insanimiz. Alkol konmuyor. sadece mavi renk olsn diye boya konuyor. 3 liradan kacip bi dünya masraf aciyor

punto57
17/01/2015, 11:30
Aaa 5 lt 5 tl diyip ucuzunu aliyo malesef insanimiz. Alkol konmuyor. sadece mavi renk olsn diye boya konuyor. 3 liradan kacip bi dünya masraf aciyor

su katmayıp koyunca istanbulda yetiyor
ama dediğinde haklısın,

Arrest
17/01/2015, 11:44
su katmayıp koyunca istanbulda yetiyor
ama dediğinde haklısın,
5 liralik cam suyu zaten su renklendirilmis su , 5 lt suya 5 lira vermek sacma:) mavi olsun diye :)

punto57
17/01/2015, 11:44
5 liralik cam suyu zaten su renklendirilmis su , 5 lt suya 5 lira vermek sacma:) mavi olsun diye :)
Donmuyor diye

cdogu
17/01/2015, 13:35
Donmuyor diye

Donar. 5Liralık antifriz,antifriz değildir. Boyalı sudur işte bundan bahsediyoruz.

PO'nun kırmızı,Shell'in Mavi antifrizinden çok memnunum ben.

punto57
17/01/2015, 15:45
Donar. 5Liralık antifriz,antifriz değildir. Boyalı sudur işte bundan bahsediyoruz.

PO'nun kırmızı,Shell'in Mavi antifrizinden çok memnunum ben.
Antifiriz değil cam suyu
Camlar için
Ve İstanbul için

cdogu
17/01/2015, 15:51
Antifiriz değil cam suyu
Camlar için
Ve İstanbul için
Antifiriz değil. Antifriz.

Cam suları da Antifriz içerir.
istanbul da -dereceler görür. Su fıskiyelerinin ve hortumun donmaması için iyi bir Antifriz kullanmak gerekir.5 liralık donar. Camda bırakacağı izler de cabası.

punto57
17/01/2015, 15:53
Antifiriz değil. Antifriz.

Cam suları da Antifriz içerir.
istanbul da -dereceler görür. Su fıskiyelerinin ve hortumun donmaması için iyi bir Antifriz kullanmak gerekir.5 liralık donar. Camda bırakacağı izler de cabası.
Şu an migrosun ki kullanıyorum ben su katmadan değerini koydum mu iş görür, su deposunu fullemem, bakarız sonuca, su katmadan kullanmak şartı ile

cdogu
17/01/2015, 15:55
Şu an migrosun ki kullanıyorum ben su katmadan değerini koydum mu iş görür, su deposunu fullemem, bakarız sonuca, su katmadan kullanmak şartı ile
Kaportan açık renkse özellikle arka fıskiyeden dökülen su bagaj kapağında yapış yapış izler bırakıyor. Beyaz araba hele ki..

punto57
17/01/2015, 15:56
Kaportan açık renkse özellikle arka fıskiyeden dökülen su bagaj kapağında yapış yapış izler bırakıyor. Beyaz araba hele ki..
Punto beyazı

cdogu
17/01/2015, 15:58
Punto beyazı
Yerinde olsam ucuz antifriz kullanmazdım. Kısa vadede bir şey olmaz ama uzun vadede fıskiye uçlarında korozyona ve paslanmaya sebep olacaktır. Boya koruma uyguladığım bir çok aracın fıskiye etrafı korozyonluydu. Çıkartmak için kalın pastalar kullandım hep.

punto57
17/01/2015, 16:01
Yerinde olsam ucuz antifriz kullanmazdım. Kısa vadede bir şey olmaz ama uzun vadede fıskiye uçlarında korozyona ve paslanmaya sebep olacaktır. Boya koruma uyguladığım bir çok aracın fıskiye etrafı korozyonluydu. Çıkartmak için kalın pastalar kullandım hep.
Antifriz zaten aşındırıcı değil mi,

Sürekli su kullanılmış araçlarda hani antifriz koyunca kanalı açarya,
Zaten aldığım çoğu temizleyici özellikli,
O da aşındırıcı,

Şemsiye gibi kaçış yok gibi

cdogu
17/01/2015, 16:24
Antifriz zaten aşındırıcı değil mi,

Sürekli su kullanılmış araçlarda hani antifriz koyunca kanalı açarya,
Zaten aldığım çoğu temizleyici özellikli,
O da aşındırıcı,

Şemsiye gibi kaçış yok gibi

Aşındırıcı değil. Antifriz aynı zamanda pas temizler. Bu yüzden kanalı açar. Ancak yaz aylarında kullanılması sakıncalıdır çünkü sıcaklık ile birlikte özellikle cam ve kaportada izler bırakır. Kıytırık cam suları yaz kış dinlemez,her türlü iz bırakırlar.

mrbleeeed
17/01/2015, 17:56
benim eski servis çiçekçi diye bir cam suyu kullanıyordu. ne kabı kap ne etiketi etiketti, acayip dandik duruyordu. servisin baktığı araçlar hep merso audi bmw.
ben de hiç sorun yaşamamıştım aslında. sürekli saf su kullandıktan ve içine 3-5 damla düzgün antifriz attıktan sonra sorun oluşacağını sanmam.

cdogu
17/01/2015, 17:59
benim eski servis çiçekçi diye bir cam suyu kullanıyordu. ne kabı kap ne etiketi etiketti, acayip dandik duruyordu. servisin baktığı araçlar hep merso audi bmw.
ben de hiç sorun yaşamamıştım aslında. sürekli saf su kullandıktan ve içine 3-5 damla düzgün antifriz attıktan sonra sorun oluşacağını sanmam.

3-5 damla çok az olur abi. Depoda donma olmaz ama silecek uçları donar,bu da fıskiye motoru için çok zararlı bir durum.

mrbleeeed
17/01/2015, 18:05
3-5 damla çok az olur abi. Depoda donma olmaz ama silecek uçları donar,bu da fıskiye motoru için çok zararlı bir durum.

kaba tabirle 3-5 damla dedim, yanlış hatırlamıyorsam %50 %50 konulduğunda -30lara kadar donmamasını sağlıyor antifrizler. antifriz şişelerinin üzerinde yazıyor tam değerler.
o sebeple cam suyu için %10 konulsa yeterli gelir kanaatindeyim. tabi bu dediğim izmir için. geçenlerde en düşük -5 gördük. hissedilen biraz daha düşüktü tabi.

punto57
18/01/2015, 00:52
Aşındırıcı değil. Antifriz aynı zamanda pas temizler. Bu yüzden kanalı açar. Ancak yaz aylarında kullanılması sakıncalıdır çünkü sıcaklık ile birlikte özellikle cam ve kaportada izler bırakır. Kıytırık cam suları yaz kış dinlemez,her türlü iz bırakırlar.
Bu gün baktım cidden Detarjan gibi tortu bırakıyor,

Kimyasal kalıntı herzaman zararlı

ethemyigit
18/01/2015, 01:43
arkadaslar benımde gecen hafta sonu yenısehır uzerınden dag yollarından ıstanbula gelme denemem sebebı ıle bozuk yollarda hoplaya zıplaya cam sılecek suyu bıdonun pompası bozulmuş şimdiki teşhisimiz bu sılecek suyuna su koyunca pompasından sızıyor sanayıdekı tamırcımın yorumu bırlıkte lıfte kaldırıp denedık acaba bıdonun sadece pompa olan kısmı ayrıca satılıyormu ucuz yollu nasıl halledebılırım cunku bızım puntolarda sılecek suyu motoru bıdon ıle bırlesıkmıs sadece motor satılıyormu bılen var mı ?
tampon sokmeden lıftın altından bu motoru degıstırebılırmıyız :)