PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat Servis İlgisizliği.

Haberci
04/11/2014, 13:35
https://forum.grandepuntotr.com/images/sikayetvar_amblem_v1.png Daha önceki şikayetimde belirttiğim gibi Fiat dualogic yarı otomatik vites aracımın vitese geçmemesinden dolayı Birmot yetkili servisine bıraktım. Servis arıza problemi için 100 tl ücret aldı, bu karşılık arızayı tespit etti. Servis yetkilisi bana aracın ön kaput altında bulunan sigorta panosunda arıza olduğunu bu nedenle viteslere elektrik aktarımının düzgün işlemediği belirtti ve bu panonun tamamen kabloları ile değişeceğini söyledi. Bahsettiği şey aracın tüm elektrik aksamı fiyat olarak pano ve kabloları dahil parça 2500 TL artı 400 TL işçilik istedi. Bende kendi elektrikcime götürdüm ve tüm kabloları sisteme bağladı ve sorunun sadece bir rölede olduğu gördü. Bu röleyi değiştirdi. (Ali K.)

Kaynak: sikayetvar.com | Şikayetin devamı... (https://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2791501/fiat-servis-ilgisizligi/)

darktiger
04/11/2014, 14:09
fiat servisleri iyice saçmalamaya başladı arkadaş. 120000 bakımı+triger seti+baskı balataya 2000 liraya yakın fiyat veriyorlar. adam gibi ustaları da yok. anadolu yakasında bir tanesine gittiydim birkaç ay önce gözümün önünde bilgisayara bağladı. ingilizce hiçbir hata bulunamadı yazısı kocaman yazdığı halde bana bir sorun var araçta bırakmanız lazım diye utanmadan pişkin pişkin yalan söyledi. avrupa yakasında bir tane var hep gittim oda en son bakımda aracınız hazır dedi. hazır dedikten 3 saat sonra ordaydım orda da 2 saat kadar daha bekledim. sebep neymiş araba yıkmacıdaymış. araç geldi plaka yok üstünde. heh dedim arabayı değiştirdiler heralde. ona da cevapları hazır " efendim plakalık değiştirirken çırak unutmuş takmayı".. daha ne diyeyim ki...

F500
04/11/2014, 14:13
Evet böyle servislerde var maalesef ve insan çekinio giderken ama iyi servislerde var Çorluda Haliç otoya gidiyorum çok memnunum her açıdan yardımcı olmaya çalışıyorlar yakın olsaydınız tavsiye edebilirdim

darktiger
04/11/2014, 14:24
pazar günü bol bol konuşuruz artık bu konuyu piknikte.

darktiger
04/11/2014, 14:24
az önce bosch servisi aradım herşey için 1080 lira fiyat verdi 6 taksit yaparız dedi kredi kartına.

kovboy
05/11/2014, 05:04
servis ilgisizliği değilde servisin aşırı ilgisi

ozkancavus1659
05/11/2014, 08:03
Halic otodan bende memnunum .dun aracimin kislastiklerini taktirdim .test surusune servis muduru ercan bey cikti .araci aldigimda memnundum .hatta araci yikiyacaklardi pazar gunu yikadigim icin kirli degildi baska zaman dedi .biraz fiyatlari asagiya cekerlerse daha iyi olur .dun 60tl ye halic otoda lastik degisimi ve balans yaptirdim .lastikcide yaptirsam daha bile pahali

halils2
05/11/2014, 08:15
Halic otodan bende memnunum .dun aracimin kislastiklerini taktirdim .test surusune servis muduru ercan bey cikti .araci aldigimda memnundum .hatta araci yikiyacaklardi pazar gunu yikadigim icin kirli degildi baska zaman dedi .biraz fiyatlari asagiya cekerlerse daha iyi olur .dun 60tl ye halic otoda lastik degisimi ve balans yaptirdim .lastikcide yaptirsam daha bile pahali

Dışarda 40 50 tl.

ozkancavus1659
05/11/2014, 09:41
Gecen sene ikiyere sordum 60tl istedi ler

Berkantonlu
06/11/2014, 00:24
garantisi yoksa servis bizden uzak dursun :D alırım servisten orijinal parçaları giderim bosch car servise işçilik kalite ilgi alaka daha ne olsun serviste aracın başında bekleyemiyosun içeride araca nasıl davranıyolar allah bilir !! halbuki adamlar özellkle çağırıp bilgilendirerekk bakım onarım işlerini yapıyolar bir bardak çayda cabası :D

darktiger
06/11/2014, 08:49
garantisi yoksa servis bizden uzak dursun :D alırım servisten orijinal parçaları giderim bosch car servise işçilik kalite ilgi alaka daha ne olsun serviste aracın başında bekleyemiyosun içeride araca nasıl davranıyolar allah bilir !! halbuki adamlar özellkle çağırıp bilgilendirerekk bakım onarım işlerini yapıyolar bir bardak çayda cabası :D

Berkant sen bu tepeüstündeki bosch servise uğradınmı hiç? nasıl işçiliği ? birde periyodik bakımda gerekli kontrolleri yapıyorlarmı yoksa sadece yağ+filtre değiştirip gönderiyorlarmı?. 200 tl diyor 120000 bakımına servis 700 tl den kapı açıyor.

Berkantonlu
06/11/2014, 16:52
hocam ümraniye dediğin vergi dairesinin karşısındaki ise evet ben hep orda yaptırıyorum genelde..ibrahim bey var zaten ofiste ilgi alaka güzeldir içerde çayın kahven de hazır :D çalışanlarda konuşkan insanlar..her şekilde yardımcı olurlar plakamı verirsen ayrı bi güzellik olur 33 f 1999 :D işçilikte indirim bile yaparlar parçaları sen nasıl istersen ister orj.ister bosch ister yan sanayi sana zaten sorarlar..ne yapalım diye..