PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kış İçin Ne Yapmalı?

ceb_58
03/11/2014, 12:52
Arkadaşlar bir ay öncesine kadar 5w40 edge yağ, yağ filtresi, hava filtresi değişimi yaptım. Antifirizi aracı aldım alalı hiç değişmedim sadece 1lt ilave yaptım. Antifiriz derecesi iyi çıksa bile yıldan dolayı değişmek gerekir mi?
Ayrıca antifiriz seviyem max düzeyinde şimdi radyatörde su mu var yoksa antifiriz mi, yani antifiriz kutusu direk radyatöre mi bağlı oluyor?

Önlere sadece 2 tane kışlık lastik alsam yeterli diye düşünüyorum.
Sivas şartları soğuk olduğu için araca 3 senedir hiç pasta cila yaptırmadım.İlk defa kışın araç kullanacağım. Acaba soğuktan yaza kadar boyada deformasyon olur mu?

Son bir soru, aracın trigeri 2008 yada 2009 yılında 85.000 km'de değişmiş, şuan 118.000 deyim. Trigerde bir sıkıntı yaşar mıyım? Şimdi kış aylarına girecemiz için -30 lara kadar soğuk olacak. Trigerde ssoğuktan çatlamalar oluşur mu ve kış aylarında kopma riski yüksek midir?

Çok uzun oldu kusura bakmayın lütfen. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Castell
03/11/2014, 15:34
Antifriz uzun ömürlüdür, her yıl değiştirmeniz gerekmez.... Ancak derecesinde yükselme varsa değiştirmenizde fayda var......... Antifiriz kutunuz direkt radyatöre bağlı. Max ve min seviyesi arasındaysa sıkıntı yok.....

Aracınız sivasta kar göreceği için boya koruma faydalı olabilir.. kılcal çizikler varsa önce pasta ardanda cila, kılcal hareler yoksa direkt cila yapılabilir... en üstüne de boya koruma atılabilir....

triger 60bin km kadar gider, şimdilik 30bin kadar olmuş, ancak yıl bakımından 6.yılında görünüyor, özelliğini kaybetmiş olabilir, her an kopabilir koparsa büyük sıkıntı yaratır....

byadrenalin
03/11/2014, 15:58
Kışlık lastiği sadece önlere almak mantıklı değil. dördüne birden takmanız gerek. Virajlarda arabanın kayma yapması halinde arkada yazlıklar olacağı için direksiyonu toplamanız ve kontrol zorlaşacaktır. Almışken dört lastik alın.

ozkancavus1659
03/11/2014, 17:59
Kirmizi petrol ofisi antifiriz 40tl falan bence komple degistir kafan rahat olsun .sivas kisin eksilere cok dusuyo.