PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Soğukken rölantide oynama sorunu.

geocolik
31/10/2014, 13:47
herkese merhabalar
Sabahları ilk çalışmalarda motor ısınana kadar rölantide devir kendiliğinden artıp azalıyor ama cok az hissediliyor yani 800 le 1000 devir arasında inip kalkıyor. sonra motor ısınınca geçiyor. acaba bu normal birşeymi? nerden kaynaklanıyo olabilir. aracı yeni aldım sizin yönlendirmeleriniz doğrultusunda servise gideceğim.
teşekkürler.

KG777
31/10/2014, 15:01
Aynısı benim aracımda da var. Bir ara serviste bakılmıştı. Bir sensör var onu değiştirdiler sorun çözülmüştü. Ama yine yapmaya başladı. Sorun etmiyorum artık. 40sn sonra normale dönüyor.

Hava filtresinin altında sol uçta bir sensör adını unuttum.

hzrakts
31/10/2014, 15:27
Soğuk havalarda bu tür sorunlar çok normal. Bende ilk çalıştırdığım da araç çok hafif titriyor normalden de biraz sesli çalışıyor 30-45 saniye arası normale dönüyor. Zaten soğuklarda çalıştırdıktan sonra 1 dakika bekleyip kalkıyorum araç normal haline dönmüş oluyor o zaman diliminde de. Eğer sizinde biraz bekledikten sonra düzeliyorsa normal olduğu düşüncesindeyim

Ozzy3327
31/10/2014, 16:25
daha önceki puntomdada aynı sorun vardı, enjektçr temizliği yapılırken, ustaya söyledim mazot basınç sensöründen yapar dedi, söktü temizledi, hissedilmeyecek kadar azalmıştı. şu andaki aracım yine 1.3 multijet motorlu opel astra yine aynı durum oluyo ama her zaman yapmıyo servise sorduğumda bu motorda bu sorunun sürekli olduğunu söyledi.Yazılımla oynayarak rölantiyi 950-1000 aralığına çıkararak sorunu o şekilde çözdüklerini belirttiler.

geocolik
04/11/2014, 01:07
arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler. bende çok önemsemedim durumu ama bugün yolda giderken motor arıza lambası yandı. geçenlerde de yanmıştı ama sonraki gün sönmüştü. vaktim olmadı servise uğrayamadım ama acaba bu arıza lambasının anışı da rölantiyle alakalı olabilirmi?

teo53
04/11/2014, 01:18
daha önceki puntomdada aynı sorun vardı, enjektçr temizliği yapılırken, ustaya söyledim mazot basınç sensöründen yapar dedi, söktü temizledi, hissedilmeyecek kadar azalmıştı. şu andaki aracım yine 1.3 multijet motorlu opel astra yine aynı durum oluyo ama her zaman yapmıyo servise sorduğumda bu motorda bu sorunun sürekli olduğunu söyledi.Yazılımla oynayarak rölantiyi 950-1000 aralığına çıkararak sorunu o şekilde çözdüklerini belirttiler.

:D ozaman söyleyim devam ediyor abi hala servis 6500'lira fatura çıkardı devir oynuyor diye sensör değişmeleri akıllarına gelmiyor ama takmıyorum artık geçenlerde map sensörünü temizlettim bir güzel bir düzelir gibi oldu şimdi gene devam ısınınca düzeliyor takmıyorum artık :))