PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dualogic devriyaj setı değişimi sorunu

smmdrnby
27/10/2014, 12:18
Merhaba bayramdan hemen önce Puntomu 60000 bakımı ve devriyaj seti ( otomatik ) değişimi için servise götürdüm toplamda da 1000 tl para ödedim . Araç kalkışlarda sarsılma ve ses yapıyordu , son zamanlardada artınca bu durum anladım ki devriyaj , servise getirdim . hem 60000 bakımı yapıldı hemde devriyaj seti değişti. Fakat devriyaj seti değiştikten sonra bu süreç içinde sorun ara ara tekrarladı servise iki kere danıştım ilkinde bana yeni olan setin araç üzerindeki dişlilere birbirine alışması gibi bi açıklama yapıldı , bir süre problemi yaşamadım geçtiğimiz hafta tekrar hafiften bir sarsılma yaşayınız servise gittim sorunun az da olsa tekrarladığını dile getirdim bu sefer birkalibrasyon yaptık dediler servisten çıktım 3 gün ayraç iyiydi ama dün titreme sorunu yine yaşadım çok hafifte olsa , haliyle şu an şüphelendiğim tek nokta set değiştirildiği değiştirilmedimi konu ile ilgili düşüncelerinizi bekliyorum

fotobelit
27/10/2014, 13:08
Başka bir servise veya sanayide güvenilir yada bilindik bir ustaya gösterin derim..Bu arada çekişte sıkıntı varmıydı?..Araç gazlımı?

smmdrnby
27/10/2014, 15:48
Merhaba ilginize teşekkür ederim , araca hiç gaz taktırmadım , çekiş problemi yok

moussetee
27/10/2014, 16:51
çok yoğun, dur kalklı trafikte yeni de olsa yapabilir. başka bir serviste baktırın değiştiğinden emin olmak için. Çok dik bir yokuşta aracı zorlayarak kalkış yapmakta yıpranmasına sebep olabiliyor.

comanchee
29/10/2014, 21:55
bende balata yakmıştım.usta baskıyı değişti titremem geçmedi tekrar söküldü volan taşlandı şu an sıkıntı yok