PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yeni aracımı tanımaya çalışıyorum?

geocolik
27/10/2014, 09:50
merhaba arkadaşlar. malum aracımı yeni aldım ve yavaş yavaş tanımaya çalışıyorum. dikkatimi çeken birkaç durum oldu sizinle paylaşmak istedim.
1-) Sabahları ilk çalışmalarda motor ısınana kadar rölantide devir kendiliğinden artıp azalıyor ama cok az hissediliyor yani 800 le 1000 devir arasında inip kalkıyor. sonra motor ısınınca geçiyor. acaba bu normal birşeymi?
2-) İkincisi ise aşırı yağmurlu bir havada 1 saat kadar yol aldıktan sonra motor arıza lambası yandı. ertesi gün tekrar çalıştırdığımda sönmüştü daha da yanmadı acaba yağmurla alakalı bir durum olabilir mi?

Evren_c
27/10/2014, 11:59
Rölanti normal bana kalırsa fakat arıza lambasını boşlamamak lazım. Bir servise uğrayıp bilgisayara bağlatıp baktırın derim. Arabanın verdiği tüm olumsuz sinyalleri değerlendirmek lazım :)

skirsan
27/10/2014, 12:52
Çamurluk davlumbazlarında bir çatlak falan varsa sigorta kutusuna su sıçramış olabilir. Geçen gün yağan yağmurlarda benim başıma geldi, hemen gidip sağ sol davlumbaz aldım kendim değiştirdim, çıkanlar paramparça olmuş resmen, su sıçramaması imkansızdı. Tanesi 30 tl idi.

dexter
27/10/2014, 13:56
ikisi de bir sorun gösteriyor,hatta birbiriyle alakalı olabilir,servise bi baktırın derim