PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gıcır gıcır ses gelmesi

serpunto
22/10/2007, 00:29
Merhaba arkadaşlar,

2 hafta önce bir punto sahibi oldum herşey çok güzel di ama..:g0000000:

aracın direksiyon alt kısmından bir gıcırdama sesi gelmye başladı gaza

bastıkça, aracım daha 500 km de,

nedendir sizce?

teşekkürler

Linos
22/10/2007, 00:49
Direksiyonu hafifçe sağ-sol yap! Bir boşluk hissedersen servise götür... ;)

Aramıza hoş geldin...

unik06
22/10/2007, 09:40
gaza bastıkça geliyor, basılmadığında gelmiyor diyorsan,

bence bu (daha önce ben dahil 1-2 arkadaşın daha başıan gelen)
pedalların arkasından geçen, (yanılmıyorsam kalorifer sistemi ile ilgili) bir boru nedeniyle oluyordu.

servise gittiğinde,

linos'un bahsettiği ve bnm bahsettiğim durumları da anlatırsan daha hızlı bir çözüm alabilieceğini düşünüyorum.

geçmiş olsun.

femoli
22/10/2007, 09:53
Genellikle debriajdan geliyordu bu ses basıp bıraktıkça gırç gırç diye bir ses bunun etkenide kalorifer hortumlarının değmesiymiş servise danışmalısın en kısa sürede yardımcı olabilirler..

MACHINE
22/10/2007, 19:53
Merhaba arkadaşlar,

2 hafta önce bir punto sahibi oldum herşey çok güzel di ama..:g0000000:

aracın direksiyon alt kısmından bir gıcırdama sesi gelmye başladı gaza

bastıkça, aracım daha 500 km de,

nedendir sizce?

teşekkürler
s
Servis-servis-servis yolu gözükmüş sana hadi hayırlısı.:)

spolat77
22/10/2007, 23:13
Bu ses sadece araç vitesdeyken gaza basılıp bırakıldıgında pedal arkasından gelen gıcırtı sesi ise bu sesin aynısı benim aracımdada vardı.2 farklı servise götürdüm yaglayınca düzelir dediler düzelmedi.kalorifer hortumundan falan bahsetmediler tekrar gidince bu hortumdan bahsedim belki yaparlar yoksa sorunu çözme aşamasında bazı servisler kılını kıpırdatmıyorlar.

Alp
23/10/2007, 09:08
Arkadaşım slm
Aynı sorun bende vardı. Pedal grubunun altındaki kalorifer boruları bu sese sebep oluyor.
Serviste hallettiler. Ancak 3 ay sonra tekrar bu sesı yapmaya başladı.
tekrar servıse götüreceğim.

serpunto
12/11/2007, 21:27
Geçen hafta gittim bu ses için artık arabayı çalıştırıken ve stop ederkende ses gelmeye başlamıştır. 2 Saat bekledim direksiyon altındaki bakalitler birbirine sürtüyor dediler, yaptılar. Keşke yapmasalarda eskiden arada bir ses çıkıyordu şimdi hep var :)

hakanyigit
16/11/2007, 10:55
eee sonuç hala bir şey yapılmadımı

hakaniko
31/01/2017, 00:10
Aynı sorun bende var. Bi el atalım o zaman :)

volkan1065
31/01/2017, 17:48
Klasik kalorifer borularının ısınınca plastik arasındaki gıcırdama sesi. maalesef ön göğüz sökülüp borular kaucuk ile kaplamadan bu sorunun tam bir çözümü yok. Gaz pedalının yanındaki kapağı açığ boruların etrafına ısıdan etkikenmeyen sungerler elinizle ittirebildiğiniz kadar arkaya doğru sungeri ittirip sesi kesmeye çalışacaksınız. kesilmiyor ise eğer aırbag çatlağı için göğüs değişimi olursa o esanada bu sorunuda iletip çözdürebilirisniz.