PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eyvah Fren düştü ???? :))

cpeloo
24/10/2014, 09:09
Öncelikle herkese çok selam arkadaslar. Gecen gün araca bindiğimde fren Yağı hidroliğinin yetersiz olduğu uyarısını aldım. Frenlerde bi boşalmanın yanı sıra ses geliyordu. Benzinliklen gidip fren Yağı alıp tamamladım. Ama bu seferde herhalde fren pedalım düştü ve cok aşağıda tutmaya başladı. Aracın icine geçip Sürekli pompaladıkça şişiyor fakat hemen yine basıncını bırakıp pedal yine dipte fren basıyor. Sorun nedir tam olarak sizden bilgi almak isterim. Tesekkurler Yağı koyduğum yer30201

ulas_evo
24/10/2014, 09:37
Westinghouse basinc kaciriyor olabilirmi acaba

emrek8899
24/10/2014, 09:55
bir arkadaşım fren yağına direksiyon yağı koymuştu aynı sorunu yaşıyordu komple fren merkezini değiştirip sorunu çözmüştü. sorun pedel en altta devreye giriyordu 2 kere pompalayınca normal konumda tutuyordu

cpeloo
24/10/2014, 10:36
Westinghouse basinc kaciriyor olabilirmi acaba

O tam olarak Aracın neresinde hocam, acemi gözle baksam anlayabilir miyim sorun olup olmadığını.

cpeloo
24/10/2014, 10:38
bir arkadaşım fren yağına direksiyon yağı koymuştu aynı sorunu yaşıyordu komple fren merkezini değiştirip sorunu çözmüştü. sorun pedel en altta devreye giriyordu 2 kere pompalayınca normal konumda tutuyordu

Aynen hocam pompaladıkça kendine geliyor ama sonra yine salıyor. Yolda sıkıntı çıkarır diye 2 gündür binemiyorum araca.

emrek8899
24/10/2014, 10:41
Aynen hocam pompaladıkça kendine geliyor ama sonra yine salıyor. Yolda sıkıntı çıkarır diye 2 gündür binemiyorum araca.

Skıntı alışana kadar çıkarmadı 2 ay o şekilde kulladı frencilerin dediği yolda giderken bir anda kitlenebilir demişti

Sonsuzluga
24/10/2014, 11:13
Geçmiş olsun ihmale gelmez fren isi

ahdcgg
24/10/2014, 11:48
Hava kalmıştır fren ciye git havasını alsın frenlerin

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

marineros
24/10/2014, 13:18
Merhabalar.bir yerde kaçak vardır ya da hava vardır.pedalı pompalayınca aracın altına baktınız mı?özellikle bağlantı yerlerindeki rekorlara.kampanalıysa fren kampanasının içindeki piston da patlamış olabilir ki tüm balatayı yağlar.kontrollü bir şekilde en yakın servise götürmenizi tavsiye ederim

cpeloo
24/10/2014, 19:54
Merhabalar.bir yerde kaçak vardır ya da hava vardır.pedalı pompalayınca aracın altına baktınız mı?özellikle bağlantı yerlerindeki rekorlara.kampanalıysa fren kampanasının içindeki piston da patlamış olabilir ki tüm balatayı yağlar.kontrollü bir şekilde en yakın servise götürmenizi tavsiye ederim

Hocam dediğin gibi yarın gündüz Gözüyle bi altına bakayım ben patlak çatlak var mı diye. Bu arada ben bosch dot4 Hidrolik Yağı koydum. Tavsiye edebileceğin baska marka falan varmıdır ???

aliastam
24/10/2014, 20:04
Balata lardan boslugunu aldirman lazim

cemdogu
24/10/2014, 21:28
frenlerde hava olsa fren sert tutar.
Yağ kaçırırsa da hiç tutmaz.

Sizin derdiniz muhtemelen basınçla alakalı.fren merkezi, westinghouse a baktırmanız gerekiyor gibi..

ulas_evo
24/10/2014, 21:31
Westinghouse bakarak anlayamazsiniz eski arabamda olmustu hafif fren yapinca pedal ayak altindan yavas yavas hafifler gibi oluyodu oda asagilarda tutuyordu baya frenciye gosterirseniz kesin bilgi verir size

ulas_evo
24/10/2014, 21:32
Kaputu acinca sanzimanin arkasinda kalir westinghouse uzerinde sari kapakli hidrolik deposu var boyle siyah yuvarlak davul gibi bisey

cemdogu
24/10/2014, 21:35
evet aynı sıkıntıları ben de yaşadım.öyle kullanılabiliyor belli bir süre.yani westinghouse arızasıyla bir süre baş edebilirsiniz ama fren hassasiyeti çok fena düşüyor.en dipte son güce ulaşıyor ve frende ince ayar çok mümkün olmuyor durmak açısınan.

teo53
24/10/2014, 21:53
Hava yapmış o fren :) Doğru ustaya havasının alınması lazım daha sonra eksik kalan yağ tekrardan tamamlanması gerekiyor

breko52
24/10/2014, 22:08
fren çırçırı var ona bi baktırın başıma geldi aynı dediğiniz şey
kampana mı arka frenler aracınızda muhtemelen biri kırılmıştır
bir tarafın basıncı bitene kadar dibe iniyor pedal