PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bravo gösterge panelinden gelen kesik kesik ses!!

ozguryucelguney
22/10/2014, 23:53
Arkadaşlar herkese merhabalar benim çok canımı sıkan bir sorunum var.Kontak anahtarı MAR konumundayken elektriksel sistem devreye girdiğinde gösterge paneli tarafından kesik kesik düzenli bir şekilde sanki uyarı gibi ses geliyor.Zııt zııt zııt şeklinde sorunu bi türlü anlayamadım.Gösterge panelinde herhangi bir arıza yada uyarı işaretide yanmıyor. (Park sensörü yada emniyet kemeri uyarısı değil) periyodik düzenli bi zırıltı.:wacko000: Yardımcı olabilirmisiniz neden oluyodur bu?

ozguryucelguney
29/10/2014, 03:13
Neyse arkadaşlar kavaklıdere fiat yetkili servisinde servis müdürüyle ve elektrikçi arkadaşla sesi dinledik. Sorunun kaliper kapağının sıkışmasından olduğunu kapağın kendini kapatamadığından devamlı kapatmaya uğraştığını söylediler.Çözüm olarak ön göğüsün komple sökülmesi ve kaliper bölmesine kadar açılması olarak söylendi en az 250tl civarı bi masraf çıkarıldı tabiki bu sorunun bi arıza olmadığı sesten rahatsız oluyosam yaptırabileceğim söylendi bende idare etmeye karar verdim.Aynı sorun başınıza gelirse bilginizee..iyi günler