PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto 1,4 fire dualogic baskı balata sorun

comanchee
21/10/2014, 13:23
iyi çalışmalar;

istanbul ramide ikamet etmekteyim.muhitimizde çok dik rampalar var.geçen kış karda(aslında pek karda yoktu) gazi osmanpaşa rampasında ramapda kalan bir transit minibüs nedeni ile baskı balatanın canına okudum dik yokuş boyunca 45 dk boyunca dur kalk yapmakdan.sağa çekip bekleme imkanıda yoktu.araç kalkışlarda ve sağa sola dönüşlerde titreme yapınca dedimki baskı balata değişimini %50 geriye çekeiym 55.000 kmde baskı balat değiştim.yaklaşık 5000 km oldu araba bazan çok düzgün kavrıyor.bazende kalkmak için kıvranıyor.özellikle sağa sola dönüş yaparak veya rampada yapılan kalkışlarda aşırı titreme mevcut.yaptırdığım servisde tekrar gittim kalibrasyon vs yaptım.bu balatayıda yemeyelim.acab nedendir bilenlerden yardım.

celenlee
21/10/2014, 14:06
Kalibrasyon yaptılar ve hala titreme yapıyorsa, yüzey problemi var demektir.

Volan ne alemdeydi acaba değişim yapıldığında?
Volan taşlandı mı? Volanda bozukluk vardıysa ve taşlanmadıysa titreme yapabilir kalkışlarda.

comanchee
21/10/2014, 14:09
Kalibrasyon yaptılar ve hala titreme yapıyorsa, yüzey problemi var demektir.

Volan ne alemdeydi acaba değişim yapıldığında?
Volan taşlandı mı? Volanda bozukluk vardıysa ve taşlanmadıysa titreme yapabilir kalkışlarda.

1,4 77hp lerde pek volan problemi duymamıştım.neticede bu araçların torku düşük.dizel gibi volan yeme ihtimali az üstelik baskı balatam bitik kullanmadım sadece yanık olması yüzünden erken değiştimm.bu nedenle değişim anında ben bakmadım ama ustada bir şey söylemedi.

comanchee
22/10/2014, 09:33
güncel