PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sinyal sorunu

makko58
19/10/2014, 22:09
arkadaşlar 4 lüleri actım bir anda uyarı lambası yandı sol sinyali kontrol edin dedi 4 lüler hızlı hızlı yanıp sönmeye başladı araçtan indim baktım ampul sabit yanıyordu sorun nerde sigortada mı yoksa daha mı kötü durum

halils2
19/10/2014, 22:37
Sol taraf komple yanık kaldıysa ki öyledir Muhtemelen body computerin arızalı. Söktürüp tamir ettirmen gerek. Ya serviste bilgisayara bağlatıp artıya kısa devre arızası veriyor mu akın varsa zaten sorun bodydedir. Ben tamirine 350 tl vermiştim.

makko58
19/10/2014, 23:15
yuh ya ne yaptım ki altı üstü sinyal 350 lira mı ampul yada sigortada olamaz mı yada kablolardan ne bilim oksitlenme yapmıştır malum havalar yağışlı gece gece hiç iyi bir haber değil

halils2
20/10/2014, 00:19
yuh ya ne yaptım ki altı üstü sinyal 350 lira mı ampul yada sigortada olamaz mı yada kablolardan ne bilim oksitlenme yapmıştır malum havalar yağışlı gece gece hiç iyi bir haber değil

Pm attım ama yine yazayım. Eğer ki sinyal lambaları sağ veya sol taraf yakıldığında hızlı yanıp sönme yapıyorsa ve hızlı yanıp sönen tarafın ampulleri sinyal kapalıyken de sürekli yanıyorsa body arızalıdır tamir görmesi veya değiştirilmesi gerekir. Ama araçta amerikan park ya da sinyallere bağlanan başka bir ünite varsa onu da kontrol etmek gerek. Onlardda sistemi etkiliyor.

makko58
20/10/2014, 08:32
yok abi sinyal yada 4 lü kapalıyken sürekli yanmıyor sadece acınca yanıyor . amerikan park var evet ama aparatla değil kablolarla oynayarak yapmışlar ondan olabilir mi

halils2
20/10/2014, 09:28
yok abi sinyal yada 4 lü kapalıyken sürekli yanmıyor sadece acınca yanıyor . amerikan park var evet ama aparatla değil kablolarla oynayarak yapmışlar ondan olabilir mi

Yukarıda yazdım zaten amerikan park varsa ilk önce onu kontrol ettir hatta söktür aynı hatayı verip vermediğini kontrol et. Eğer amerikan park söküldüğü halde aynı durum devam ediyorsa o zaman body e yönel. Ve lütfen attığın pm ye de bu tip durumları yaz. Oraya başka buraya başka yazıyorsun farklı yorum yapıyorum senin kafan karışır sonra biz suçlu oluruz.:blush000:

makko58
20/10/2014, 14:22
Yukarıda yazdım zaten amerikan park varsa ilk önce onu kontrol ettir hatta söktür aynı hatayı verip vermediğini kontrol et. Eğer amerikan park söküldüğü halde aynı durum devam ediyorsa o zaman body e yönel. Ve lütfen attığın pm ye de bu tip durumları yaz. Oraya başka buraya başka yazıyorsun farklı yorum yapıyorum senin kafan karışır sonra biz suçlu oluruz.:blush000:

abi gittim aracın başına baktım aynı sol sinyali acınca arka normal ön ise sabit yanıyordu elektrikciye gittim davlumbazın oradan baktı biraz oynadı normale döndü :)

halils2
20/10/2014, 17:17
abi gittim aracın başına baktım aynı sol sinyali acınca arka normal ön ise sabit yanıyordu elektrikciye gittim davlumbazın oradan baktı biraz oynadı normale döndü :)

Hadi gözün aydın o zaman. Bak anlatım farklılıkları nelere yol açıyor ;)

CanGo48
20/10/2014, 17:20
ya beyler bende şöyle bir sorun var. sinyali veriyorum 4-5 sn yanmıyor sonra mors alfabesi gibi kafasına göre düzensiz düzensiz yanıp sönüyor. bir kaç keze böyle yapıp baştan asılınca kola düzeliyor. patlak ampül yada amerikan park yok. başına gelen var mı?

halils2
20/10/2014, 17:30
ya beyler bende şöyle bir sorun var. sinyali veriyorum 4-5 sn yanmıyor sonra mors alfabesi gibi kafasına göre düzensiz düzensiz yanıp sönüyor. bir kaç keze böyle yapıp baştan asılınca kola düzeliyor. patlak ampül yada amerikan park yok. başına gelen var mı?

4 lülerde durum nasıl

CanGo48
22/10/2014, 09:45
4 lülerde durum nasıl
dörtlüler normal çalışıyor. sinyal müşirimi bozuldu acaba?

halils2
22/10/2014, 10:20
dörtlüler normal çalışıyor. sinyal müşirimi bozuldu acaba?

Puntolarda sinyal müşürü yok. Sinyal kolunu ölçü aleti ile ve bodyi de bilgisayara bağlayıp kontrol etmek gerek. Ben koldan şüpheleniyorum ama kontrol etmeden de net bir şey söylemek yanlış olur.

CanGo48
22/10/2014, 10:55
çok nadirde park haldeyken hız kadranı sona kadar dayanıp düşüyor ve bide bu eklendi, bağlantılı olabilir sanırım bu ikisi. daha 2 hafta once bilgisayara bağlandı bişey çıkmamıştı. bir kaç defa kapatıp acınca düzeliyor ama aniden sinyal vermek gerekince sıkıntı oluyor. bi servise göstermek lazım sanırım.

halils2
22/10/2014, 11:02
çok nadirde park haldeyken hız kadranı sona kadar dayanıp düşüyor ve bide bu eklendi, bağlantılı olabilir sanırım bu ikisi. daha 2 hafta once bilgisayara bağlandı bişey çıkmamıştı. bir kaç defa kapatıp acınca düzeliyor ama aniden sinyal vermek gerekince sıkıntı oluyor. bi servise göstermek lazım sanırım.

Bilgisayarla bağlanıp sinyal kolunun komutlarını görmek lazım komut geliyr mu gelmiyor mu diye. İşten anlayan biri olsun da servis olmasa da olur.

CanGo48
22/10/2014, 11:11
buralarda sıkıntı işte bu. Servise güvenip gidiyosun 65 TL bide bilgisayar test masrafı yazıyorlar adam akıllı bakmıyorlar. sanayiye giresimde yok kaç senedir gitmedim. mazota kıyıp aydın yada denizliye gidicem yakında.

halils2
22/10/2014, 12:00

Mesajını atlamışım kadran da oynuyorsa sıkıntı body de gibi duruyor. Ama dediğim gibi yine de iyice kontrol etmek gerek

CanGo48
22/10/2014, 13:42
body dediğin tam olarak ne oluyor?

halils2
22/10/2014, 13:54
body dediğin tam olarak ne oluyor?

Aracın beyni. Yeri sol taraftaki kapağın arkasıdır. Aracın tüm elektronik sistemlerinin birleştiği kontrol edilip işlendiği parçadır.

CanGo48
22/10/2014, 14:05
tamam bildiğim şeymiş :) ben hep beyin olarak bildiğim için yanlış anlamışım... daha 2 hafta servisteydim vay arkadaş gene servise düştü yolumuz. eyvallah sağolasın