PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lamba arızası

ezmag34
18/10/2014, 11:38
merhaba;
benim bundan önceki aracım suzukıydı. ilk defa fıat punto aldım ve kullanıyorum. zaten şu anda arabaya tam alışamadım birde üstüne lamba arıza ışığı sürekli yanıyor. ekrandada stop lambasını kontrol ediniz yazıyor. acaba benim kullanımımlamı alakalı bu ışık yanıyordur. yada arabamda problemmi var. yardımlarınızı rica ediyorum :(

GPEMREE
18/10/2014, 11:40
Stop lambasi diye uyari veriyorsa stoptaki ampullerden biri beya birkaci gecmistir muhakkak. Sizin kulaniminizla alakali degildir.

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

Castell
18/10/2014, 11:50
Aracınız çalışır vaziyetten farlarınızı yakınız araçtan inip arka park ampüllerinizi, fren ve plaka ampüllerinizi kontrol ediniz... muhtemelen patlamış yada yerinden oynanıştır......

ezmag34
18/10/2014, 11:51
değiştirmemmi lazım?

GPEMREE
18/10/2014, 11:53
Evet ampulu degismeniz lazim. Ama stop camini actiginizda yanmayan ampulu oynatin. Belki de temas sorunu vardir.

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

seralex
18/10/2014, 12:08
Benim aracımda da çok bozuk yola girdiğimde yada aracı yıkattığımda göstergede lamba ışığı yanıyor ve plaka ışığını kontrol edin yazıyor, inip birkaç defa vuruyorum tıkıldatıyorum ışığı düzeliyor :D Sizinkida ara sıra yapıyorsa temassızlık vardır bir iki de siz vurun yada farı açıp sağlamlaştırın :)

ezmag34
18/10/2014, 12:11
Benim aracımda da çok bozuk yola girdiğimde yada aracı yıkattığımda göstergede lamba ışığı yanıyor ve plaka ışığını kontrol edin yazıyor, inip birkaç defa vuruyorum tıkıldatıyorum ışığı düzeliyor :D Sizinkida ara sıra yapıyorsa temassızlık vardır bir iki de siz vurun yada farı açıp sağlamlaştırın :)

ben aracı çalıştırdığımda yanmaya başlıyor. hiç sönmüyor. yürür aksamını etkileyen bişeymidir diye korktum açıkçası.

ezmag34
18/10/2014, 12:13
aranızda suzukı kullanan varmıdır bilmiyorum ama ben çok memnundum. sizce değiştirmekle iyimi yaptım.

seralex
18/10/2014, 12:16
ben aracı çalıştırdığımda yanmaya başlıyor. hiç sönmüyor. yürür aksamını etkileyen bişeymidir diye korktum açıkçası.

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/50575-gosterge-panelindeki-ariza-lambalarinin-anlamlari.html

Şu konuya bi göz at istersen, benim araçta 15 no'lu lamba yanıyordu. Sizinkide muhtemelen o lambadır, eğer o ise yürüyen aksamla alakası yok bi elektirikçiye gidip 5 dk da hallettirirsin.

GPEMREE
18/10/2014, 12:43
merhaba;
benim bundan önceki aracım suzukıydı. ilk defa fıat punto aldım ve kullanıyorum. zaten şu anda arabaya tam alışamadım birde üstüne lamba arıza ışığı sürekli yanıyor. ekrandada stop lambasını kontrol ediniz yazıyor. acaba benim kullanımımlamı alakalı bu ışık yanıyordur. yada arabamda problemmi var. yardımlarınızı rica ediyorum :(

Valla ben sizin isminizi daha yeni farkettim. Yanii bayan olduğunuzu yeni anladım. O yüzden lamba gevşemiş mi bakın felan dedim. Pardon :)

Mert34
18/10/2014, 15:02
aranızda suzukı kullanan varmıdır bilmiyorum ama ben çok memnundum. sizce değiştirmekle iyimi yaptım.

bence büyük bir hata içerisindesiniz şuan, ablam swift kullanıyordu en düşük sınıf olmasına rağmen ben çok sevmiştim o aracı :) siz hiç uğraşmadan elektrikçiye gidin bende de yakıyordu lambayı stop değil ama plaka lambaları yanmıyormuş bende elektrikçide fark ettim

ezmag34
18/10/2014, 23:59
bence büyük bir hata içerisindesiniz şuan, ablam swift kullanıyordu en düşük sınıf olmasına rağmen ben çok sevmiştim o aracı :) siz hiç uğraşmadan elektrikçiye gidin bende de yakıyordu lambayı stop değil ama plaka lambaları yanmıyormuş bende elektrikçide fark ettim

İçim rahat değildi zaten sizde acaip moral verdiniz :(

ezmag34
19/10/2014, 00:03
Valla ben sizin isminizi daha yeni farkettim. Yanii bayan olduğunuzu yeni anladım. O yüzden lamba gevşemiş mi bakın felan dedim. Pardon :)

Geçte olsa farketmişsiniz 😃😃en iyisi ben bi servise bırakayım. Tekrar tşkler