PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Farklı lastik ve jant boyutu ağır kusur mu ??

ogzcn
13/10/2014, 22:05
Selamlar

Grande Punto 3k sahibiyim. aracımın fabrika lastiklerinin boyutu 175/65/R15
di fakat lastikler bitince değitirdim.Su an ustunde 185/65/R15 lastikler var ve bu boyut dynamicler icin uygun olan lastık boyutu olarak gozukuyor.Ben ustundeki lastiklerle muayeneden gecermiyim?

Ek olarak suan aracıma orjınal fiat punto 16'' jant ve lastik takımı almak ıstıyorum.Fakat 16'' aldıgımda bu lastık- jant takımı muayeneden gecer mi ?
Cevremdeki bazı kısıler farklı araclara buyuk jant ve lastık taktıgı ıcın muayeneden agır kusur aldı. Asagıda tuvturk un KUSUR LİSTESİ'nden bi bolumu kesip aldım. Bu konuyla ilgili yardımcı olanlara simdiden tesekkurler :umut:

tayfux
13/10/2014, 22:39
ben farklı ebatlar ile girmiştim ve hiç konusu bile olmamıştı. Tabii son çıkan yasaları falan bilmiyorum..

byadrenalin
13/10/2014, 22:50
Aşırı bir fark olmadığı sürece sıkıntı çıkacağını sanmıyorum şahsen. Örneğin 18-19 jant takmak gibi. Ya da dışarı taşmış lastikler takmak gibi.

ahmetyildirim
16/10/2014, 15:39
Selamlar

Grande Punto 3k sahibiyim. aracımın fabrika lastiklerinin boyutu 175/65/R15
di fakat lastikler bitince değitirdim.Su an ustunde 185/65/R15 lastikler var ve bu boyut dynamicler icin uygun olan lastık boyutu olarak gozukuyor.Ben ustundeki lastiklerle muayeneden gecermiyim?

Ek olarak suan aracıma orjınal fiat punto 16'' jant ve lastik takımı almak ıstıyorum.Fakat 16'' aldıgımda bu lastık- jant takımı muayeneden gecer mi ?
Cevremdeki bazı kısıler farklı araclara buyuk jant ve lastık taktıgı ıcın muayeneden agır kusur aldı. Asagıda tuvturk un KUSUR LİSTESİ'nden bi bolumu kesip aldım. Bu konuyla ilgili yardımcı olanlara simdiden tesekkurler :umut:

ya kolayı var sende istediğin jantları al eskilerini atmıycaksan yada satmıycaksan muayenede eskilerle girer çıkarsın daha sonradan istediğin almış olduğun jantları takar gezersin en kolay yolu ve seçimi bu bence eğer yaparım dersen