PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracım çalışmıyor . . .

buran
12/10/2014, 20:39
Herkese Merhaba

1 hafta önce aracım yolda giderken kendi kendine stop etmeye başladı (tekrar marşa bastığında çalışıyodu)

Özel bi servisim var tanıdık orada bilgisayara bağlandı hiç bir hata vermedi ama orda ustalarında yanındada aynı arızayı yaptı ustalar bulamadılar arızayı (3gün serviste yattı araba)

Eve geldim ertesi gün araba hiç çalışmadı şimdi arabada kontağı çevirdiğimde sarıüzerinde kilit lambası-abs-direksiyon yanık kalıyo hiç tık yok arabada

beyni kendim söktüm baktım beyin sağlam
akü takviyesi denedim
sigorta kutusunu komple söktüm baktım sağlam
marşa direk elektrik verip denedim olmadı
immobilizer ustası getirdim ondanda değil

başına bu durum gelen varmı yada istanbulda şu usta kesin yapar dediğiniz biri var mı ??

puntobilo
20/10/2014, 01:29
birebir bende yaşıyorum bu sorunu çözebildiniz mi??? bende dün başladı

halils2
20/10/2014, 02:02
Herkese Merhaba

1 hafta önce aracım yolda giderken kendi kendine stop etmeye başladı (tekrar marşa bastığında çalışıyodu)

Özel bi servisim var tanıdık orada bilgisayara bağlandı hiç bir hata vermedi ama orda ustalarında yanındada aynı arızayı yaptı ustalar bulamadılar arızayı (3gün serviste yattı araba)

Eve geldim ertesi gün araba hiç çalışmadı şimdi arabada kontağı çevirdiğimde sarıüzerinde kilit lambası-abs-direksiyon yanık kalıyo hiç tık yok arabada

beyni kendim söktüm baktım beyin sağlam
akü takviyesi denedim
sigorta kutusunu komple söktüm baktım sağlam
marşa direk elektrik verip denedim olmadı
immobilizer ustası getirdim ondanda değil

başına bu durum gelen varmı yada istanbulda şu usta kesin yapar dediğiniz biri var mı ??

İmmo, abs, direksiyon lambası yanık kalıyorsa body arızalı olabilir. Mümkünse serviste bilgisayara bağlatıp bakın. Bodyde kasıntı bile olsa araç çalışmayabiliyor.

puntobilo
21/10/2014, 00:12
haliss2 arkadaşımın tesbiti birebir doğru çıktı hatta dün bende yazmıştım bu konuya olanı biteni anlatayım .kesinlikle servise gitmenizi önermem 3 gün yatacak dediler beyin falan filan heryere bakacaklarnı söylediler body arızası olsa bile 1500 tl fiat cıkabileceğini söylediler şaşmazda iyi bir ustaya götürdüm 200 tl ye halleti saolsun direk arıza body çıoktı

halils2
21/10/2014, 02:27
haliss2 arkadaşımın tesbiti birebir doğru çıktı hatta dün bende yazmıştım bu konuya olanı biteni anlatayım .kesinlikle servise gitmenizi önermem 3 gün yatacak dediler beyin falan filan heryere bakacaklarnı söylediler body arızası olsa bile 1500 tl fiat cıkabileceğini söylediler şaşmazda iyi bir ustaya götürdüm 200 tl ye halleti saolsun direk arıza body çıoktı

Bodye müdahale etti mi? Tamir falan yaptı mı yani yoksa oksitlenme falan mı varmış? Servise gitmeyi önermiyorsunuz ama bazen öyle arızalar oluyor servis çözüyor. Onlarda genelde tamir olmadığından body için 1500 lira fiyat çıkartabilirler bozuksa sök yenisini tak. Onun için bile 2 3 gün bekliyorsunuz. Ama şu bir gerçek dışarda yaptırdığınız tamir servise göre çok çok uygun hem de zaman olarak dışarda daha hızlı çözülüyor tabi ustanız varsa ;)

buran
21/10/2014, 22:42
arıza sonunda çözüldü en az 20 usta baktı arıza bulunumadı arabayı sonunda fiat gökere çektik burdada 4 gün de zor bulundu ama ellerinde yedek parça olduğu için bi şekilde bulundu arıza

arızanın sebebi beyne giden kablolardan bitanesi çürümüş bu da ark yapa yapa hem motor beynini hemde body beyni yakmış servisten işçilik ücretini ödeyerek çıkarttık aracı dışarıda kendimiz yaptık ikinci el beyin bularak

halils2
21/10/2014, 22:47
Geçmiş olsun. Arıza ecuda mı body de mi çıktı

buran
21/10/2014, 23:08
malesef kısa devre her ikisinede yakmış ikiside ecuyu değiştiğimizde arıza lambaları söndü ama araç yine çalışmadı body'de de sorun olduğunu anladık onu kontrol ettiğimizde o da yanmıştı bendende serviste sade ecuya 3000 tl istediler

halils2
21/10/2014, 23:31
malesef kısa devre her ikisinede yakmış ikiside ecuyu değiştiğimizde arıza lambaları söndü ama araç yine çalışmadı body'de de sorun olduğunu anladık onu kontrol ettiğimizde o da yanmıştı bendende serviste sade ecuya 3000 tl istediler

Oem ürünler öyle serviste. Siz nasıl çözdünüz? Yeni body takıldıktan sonra ne gibi işlemler yapıldı?

buran
21/10/2014, 23:51
kendim elektronikçiyim zaten parçaları ikitelliden çıkmacılardan aldım eski beynin içindeki flashı çekip yenisine attık

halils2
22/10/2014, 00:04
kendim elektronikçiyim zaten parçaları ikitelliden çıkmacılardan aldım eski beynin içindeki flashı çekip yenisine attık

Merak ettiğim buydu. Bunla ilgili bana bilgi verebilir misin?