PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyonu çevirince gelen gacirti sesi.

tasso40
11/10/2014, 17:02
Arkadaşlar herkese selamlar. Grande Punto aracında direksiyon çevirince gacirti gibi bir ses geliyordu. Nereden geldiğini tespit etmesi zor bir durum. Viraj demiri çubuğunu alt tablaya bağlayan iki adet kelepçe ve bunların içersinde plastik parçalar var sıkıntı burdan kaynaklanıyormus. Parçalar değişince ses kayboldu. Yalnız kelepçeler percinli olduğu için işçiliği biraz zor önce percinler açıldı sonra plastik parçalar değiştirilip tekrar takıldı. Aynı sorundan muzdarip arkadaşlar varsa yardımci olur umarım. İsteyen olursa yaptırdığım ustanin bilgilerini paylasabilirim.

HTC One S cihazımdan gönderildi

arabicturkish
11/10/2014, 18:23
Ya benim direksiyonda özellikle araç dururken sağ sol yapınca tel sesi gibi sesler geliyor ama sizin gacırtı dediğiniz ses tel sesi gibi miydi onu bilemedim. Eğer öyleyse büyük faydası olacak bu bilginin.

tasso40
11/10/2014, 22:36
Yok hocam bu ses böyle büyük demir kapılar olur ya menteşesi yağsız. Öyle bir ses:-)

arabicturkish
11/10/2014, 23:03
:D Benim durum direksiyon kutusu olabilir o zaman. Hafta içi göstericem inş size geçmiş olsun.

Afy
12/10/2014, 00:48
O durum benim aracımda da oldu ancak sebebi büyük ihtimalle belli.
Ben hız sabitleyici kolu alıp taktirdim sonra o ses gelmeye başladı. Eski kolu da sattım o arkadaş herhangi bir sorun olmadığını söyledi.
Ben de başka eski bir kol bulup değiştirdim ve cc li kolu garantiye gönderdim.
Sorunun çıkışı böyle oldu yani sinyal kolu arızalı olabilir.
Değişim olursa garantiden, görücez arizanin kaynağını.

chargen83
12/10/2014, 01:23
Arkadaşlar benim araçta da ses geliyor, mesela tam sol yaptim bir yere park ediyorum direksiyonu toplayip biraz ileri yapacam bir tur cevirince lak lak ses geliyor elimle titresim de hissediyorum nedendir?

tasso40
13/10/2014, 09:28
Eğer sorun bendeki ile aynıysa araç çalışmıyorkende ses yapması lazım burdan ayirt edilebilir. Lifte kaldırıp tekeri elinizle sağa sola cevirincede ses yapıyor

Gokhan Tita
14/10/2014, 19:41
1 ay önce babama arabayı verdiğimde altını rogar kapağına vurmuştu. O olaydan sonra bendede öyle garip bir ses geliyor. Kaldırdığımızda viraj demiri yamulmuştu. Şuan sebebin sizinki ile aynı olduğunu düşünüyorum. Bende uğrayınca ustama göstereyim. Teşekkürler.