PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sol ön cam

Mert34
07/10/2014, 20:04
iyi akşamlar, geçen gün sol ön cam ara ara takılıyordu elektrikçide durdum sprey sıktı otomatiğe 1 2 gün çalıştı ama yaparken abi bu 90lık larda zor bulunuyor cam otomatiği 75lerde telefonla haber veriyoruz geliyor dedi 90lar 120lira dedi. şuan benim cam tamamen bozuk durumda değiştiricez ama benim anlamadığım olay benim cam 90beygir gücündemi inip kalkıyor neden farklı bunlar :)

cdogu
07/10/2014, 20:08
Uydurmuş. Ikisinin de cam kaldırma modulleri ve sistemleri aynı.

hzrakts
07/10/2014, 20:13
iyi akşamlar, geçen gün sol ön cam ara ara takılıyordu elektrikçide durdum sprey sıktı otomatiğe 1 2 gün çalıştı ama yaparken abi bu 90lık larda zor bulunuyor cam otomatiği 75lerde telefonla haber veriyoruz geliyor dedi 90lar 120lira dedi. şuan benim cam tamamen bozuk durumda değiştiricez ama benim anlamadığım olay benim cam 90beygir gücündemi inip kalkıyor neden farklı bunlar :)
Hocam vallahi bana da saçma geldi bu :) Tahminimce cam otomatiklerinin hepsi aynıdır modelden modele değişecek hali yok ya active dynamic emotion diye. Belki motorda problem olmayabilir daha iyi bir ustaya baktırın derim çünkü cam motorları kolay kolay bozulan şeyler değildir. Dobloda aynısını yaşadık usta cam açma motoruna baktı sağlamdı fakat kızakta sorun vardı benzer bir boyutta olanı takıp, 50 60 civarı bir ücret alıp yollamıştı hala da çalışır cam :) Gerçekten motor bozulduysa da eğer sanmıyorum ki 90lıkların motoru farklı olsun

Mert34
07/10/2014, 20:14
Benimde aklım almadı bu işi sagolasın :) birşey daha takıldı kafama benim sol cam tek basmada inip kalkabiliyor sağ sol modül farklımı bu otomatiklik yüzünden ?

Mert34
07/10/2014, 20:17
Hocam vallahi bana da saçma geldi bu :) Tahminimce cam otomatiklerinin hepsi aynıdır modelden modele değişecek hali yok ya active dynamic emotion diye. Belki motorda problem olmayabilir daha iyi bir ustaya baktırın derim çünkü cam motorları kolay kolay bozulan şeyler değildir. Dobloda aynısını yaşadık usta cam açma motoruna baktı sağlamdı fakat kızakta sorun vardı benzer bir boyutta olanı takıp, 50 60 civarı bir ücret alıp yollamıştı hala da çalışır cam :) Gerçekten motor bozulduysa da eğer sanmıyorum ki 90lıkların motoru farklı olsun

Valla elektrikçiye gittim açık kaldı diye ama ustama götürücem değişmek için artık :) düğmenin ışığıda yanmıyor bu sefer kökten bozuldu heralde 120lira diyorlar sizin bilginiz varmı bu konuda ?

hzrakts
07/10/2014, 20:22
Eğer motor bozulduysa ve motoru değişecekse fiyat normal gibi hocam. Çokta ucuz olduğunu düşünmüyorum.

grandeizmit
07/10/2014, 20:23
Dúğme ışığı yanmiyorsa kapi baglanti kablusundan olabiliir zamanla kırılıyorlar

Mert34
07/10/2014, 20:27
Dúğme ışığı yanmiyorsa kapi baglanti kablusundan olabiliir zamanla kırılıyorlar

birkaç kere sıkıntı yaratınca otomatiği bozuldu diye düşündük ama yarın göstericem bakalım neymiş sıkıntı, çok duyuyorum bu cam modülü bozulmalarını sol sinyal kolu da hastalıklı bu aralar hepsine bir bakım gerekiyor

grandeizmit
07/10/2014, 20:29
Benimde sağ cam soldan calismiyordu modül dediler sonrasinda arkadasim lehimle halletti param cebimde kaldi

Ersal
07/10/2014, 21:07
Geçmiş olsun

cdogu
07/10/2014, 22:24
Işığı yanmıyorsa elektriksel arıza motorda değil,kablolamada olabilir. Sigortası patlamış ta olabilir. Başka bir elektrikçiye gitmeni tavsiye ederim. Belki 5 TL'lik sigorta için 50 60 lira motor ya da kızak parası almasınlar.

Sonsuzluga
07/10/2014, 22:36
Benimde sağ cam tıkaniyordu sağ düğmeden dediler 100 tl düğme için fiyat verdiler sağ düğmeyi söküp temizledik oksit yapmış 1 saat sonra geri aynısı oldu sol taraf düğmeyi söktük sorun oradaymış oksit yapmış bence düğmeyi parçalayıp temizleyin derim

byadrenalin
07/10/2014, 22:38
Bence cam tusu ya da tusun altindaki kartta sikinti var. Benimde aynisi olmuştu. Ara ara takılıyordu. Bazen kalkmiyordu. Bir elektrikci arkadaşım karta lehim yapti o gunden sonra arabayi satana kadar hiç sorun yasamadim.

Mert34
07/10/2014, 22:59
birkez parçalayıp temizledi bir elektrikçi ama ona aceleden gitmiştim ayrıntılı bakmadım tabi. artık ustama gidince kabloları arızalı düğmeyi bir kontrol ettiricem yaz ayında olmadığına dua ediyorum sadece :)

aeozenc
07/10/2014, 23:36
Aynı sorun bende de vardı, kapı arasındaki körüğün içinde kablo kırılmış bazen çalışıyor bazen çalışmıyordu. Ben tabii tecrübesizlikten önce kapı iç panelini söktüm baktım bir sıkıntı yok, tabii bir saat heba oldu. Daha sonra ara bağlantıya bakmak aklıma geldi, bir cm kablo ekleyip halletttim. Ama seninki gibi düğme ışığı da yanmıyordu cam otomatiği çalışmazken haliyle.

Mert34
08/10/2014, 00:21
Aynı sorun bende de vardı, kapı arasındaki körüğün içinde kablo kırılmış bazen çalışıyor bazen çalışmıyordu. Ben tabii tecrübesizlikten önce kapı iç panelini söktüm baktım bir sıkıntı yok, tabii bir saat heba oldu. Daha sonra ara bağlantıya bakmak aklıma geldi, bir cm kablo ekleyip halletttim. Ama seninki gibi düğme ışığı da yanmıyordu cam otomatiği çalışmazken haliyle.

kablo sorunu aklımda olsun bilmeden gidince insana güzel masraf çıkartıyorlar sağolasın hocam

fotobelit
08/10/2014, 10:15
Acaba şu modül ve fiyat farkı(75/90 lık tabiri)Kumandadan açıp kapama farkı olmasın..

mcagataayk
08/10/2014, 11:06
Bizdede ayni sorun vardi tam servise goturecektim bindim kontagi actim cam calisti bir hafta sonra tekrar eskisi gibi oldu temassizlik filan var heralde

Mert34
09/10/2014, 12:52
camı yaptırdım sorun sigorta daymış elektrik gitmiyormuş yeni kablo çekip direksiyon altına sigorta bağladı