PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat Arıza Tespit Ücreti Aldı!

Haberci
02/10/2014, 15:35
https://forum.grandepuntotr.com/images/sikayetvar_amblem_v1.png 2011 Model Fiat Doblo aracımı sabahları zor çalıştığından dolayı Çorum Fiat Karakaşlar yetkili servisine götürdüm. Arızayı bulamadıkları gibi ; arıza tespit ücreti adı altında 200.00 TL ücret ödemek zorunda bırakıldım. Servisdeki ustalar arızanın ünite (ECU=BEYİN) de olduğunu söylemişlerdi. Ancak arıza denilmeyecek kadar basit bir işlemle sorun çözüldü. Fiat Müşteri hizmetleri yetkililerine sesleniyorum: Tespit edilmeyen bir arıza için arıza tespit ücreti adı altında servisiniz tarafından alınan ücretin tarafıma iade edilmesini talep ediyorum. Olayı Fiat personeli olarak değilde gerçek bir müşteri hizmetleri yetkilisi olarak değerlendirmenizi bekliyorum. (Şeref G.)

Kaynak: sikayetvar.com | Şikayetin devamı... (https://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2723368/fiat-ariza-tespit-ucreti-aldi/)

tayfux
02/10/2014, 17:49
iyi de her servis kayıt açıldıktan sonra para alır zaten. Alınması bence de adil değil ama bütün servislerde maalesef durum bu..

ZeRg
02/10/2014, 18:59
Fiat genel müdürlüğe şikayet et paranı geri alırsın

fatih5533
02/10/2014, 23:46
Türkiye de tüketiciyi ne yapıyorlar hepimiz biliyoruz da...
Bu düzen ne zaman bozulur onu bilmiyoruz!!!

sezerism
03/10/2014, 10:21
Sayın hocam kayıt açabilir yada açmayabilir burdaki durum sanırım değişik çok basit bir işten para talep edilmez diye düşünüyorum
Ben bir direksiyon ünitesi için 4 defa gittim her defasında kayıt açılmadı bence keyfi uygulama yapılmış....saygılar.

Bolu_Beyi
03/10/2014, 10:27
Hemen kayit açıldı para alinir gibi kabullenmelerde bulunmayalim beyler, ne demek alirlar? Hak var Hukuk var. Benim aracimla 3 usta tam 1 gün uğraştılar sorunu bulamadılar surdandır burdandır dediler. Daha onlara ben kizdim benim 1 günümü aldiniz ve arabami bos yere kurcaladiniz diye, ne parasi talep edicekler??? Durumu aynen fiat genel merkezligine ilet gerekeni yapicaklardir...

Mert34
03/10/2014, 18:45
hastane değilki bu muayene parası alınsın kabullenmeyelim böyle şeyleri toyota için servis kullanıyorum ben mesela 3il de ayrı ayrı servislere gittim hasarlı parçayı göstermeden 1 lira ücret talep etmediler fırsatçı bunlar şikayette bulunmalısınız