PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil yardım! Arıza ışığım yandı

ufukbzk84
20/10/2007, 09:04
yol bilgisayarının üzerinde üçgen üçgenin içinde ünlem işareti olan arzıa lambası yandı... servise sordum ampüllerden biri patlamıştır dediler... bu garanti kapsamına girermi??? yardımlarınınz için teşekkürler...

multijet
20/10/2007, 09:19
hayır girmez! plaka lambası veya stoplardan biridir.

Linos
20/10/2007, 09:40
Ufuk, gerçekten patlamış mı peki? Zira, benimle birlikte bir kaç arkadaşın başına da aynı durum geldi... Yıkamadan sonra, farların su alması nedeniyle bazen yanabiliyor arıza ışığı...

ufukbzk84
20/10/2007, 12:09
bilmiyorum tam olarakta yanıp yanmadığını ama yıkamacıdan çıktım 200 metre sona filan yandı ama sürekli yanmıyo bi süre yanıyo sona sönüp bi süre sona tekrar yanıyo...

arkadaşlar yardımlşarınız için teşekkürler... servisten aradılar stoplar yanmış malesef...

Summanus
28/02/2008, 00:47
Arıza ışığı yandığında yol bilgisayarında açıklama yapıyor diye biliyorum.sende böyle bi açıklama yazmadımı

Ziyaretçi047
28/02/2008, 10:29
arkadaşım park lamban patlamış. bir süre sonra hiç yanmayacak. şimdilik idare edebilirsin.

istugu
27/10/2008, 23:43
Arkadaşlar bendede üçgen içinde ünlem yandı kısa bir süre. Yol bilgisayarında da "check number ............." diye birşeyler yazdı. Fikri olan varmı acaba.??????

CesSpOoL
28/10/2008, 01:15
Ufuk, gerçekten patlamış mı peki? Zira, benimle birlikte bir kaç arkadaşın başına da aynı durum geldi... Yıkamadan sonra, farların su alması nedeniyle bazen yanabiliyor arıza ışığı...

Bende de durum aynen.. Yıkamadan ve sağnak yağmurdan sonra çalıştırınca "check number plate ligth" yazıyor ama plaka ışıklarımda sorun göremedim iki tane yanan lamba var..

Arkadaşlar bendede üçgen içinde ünlem yandı kısa bir süre. Yol bilgisayarında da "check number ............." diye birşeyler yazdı. Fikri olan varmı acaba.??????

Chechk Number Plate Lights (plaka ışıklarını kontrol edin gibi bişey sanırım )

ekorkut
28/10/2008, 09:10
Bende ön sağ far rahmetli oldu da yol bilgisayarı yorum yapmadı bu konuda iyi mi. Arkadaşım söyledi de sonra gittik bir çift ampul aldık da değiştirdik kendimiz. Servisin yorumu şu: Ön far ampullerindeki arızalar bariz farkedilebilir olduğundan (Valla ben farkedemedim) sisteme bir de bu bilginin gönderilmesine gerek görülmeyip kablajdan tasarruf edilmiş !!!!

mustafaf
28/10/2008, 10:14
Bende ön sağ far rahmetli oldu da yol bilgisayarı yorum yapmadı bu konuda iyi mi. Arkadaşım söyledi de sonra gittik bir çift ampul aldık da değiştirdik kendimiz. Servisin yorumu şu: Ön far ampullerindeki arızalar bariz farkedilebilir olduğundan (Valla ben farkedemedim) sisteme bir de bu bilginin gönderilmesine gerek görülmeyip kablajdan tasarruf edilmiş !!!!

ya Emre abı nerde tuhaf olay var senı buluyor.:D ya cok sanssızsın sen bu konularda valla.ama senın gıttıgın servıste ayrı bır surprız.enteresan cevaplar verıyorlar sureklı sana :D gecmıs olsun abı...

istugu
28/10/2008, 12:55
Tamda söylediğin şey yazmıştı Okan(Chechk Number Plate Lights). Aydınlatıcı bilgi için teşekkür ederim..

drsinan
29/10/2008, 19:15
2 gün önce aracıma trafikte biri arkadan dokundurdu.bişe olmamış diye yola devam ettik.aksam farları açtıgımda unlem işareti yandı ve check number plate light uyarısı verdi.plaka ısıklarından biri kırılmış ve yanmıyor.yaptırmaa fırsatım olmadı ama bu ünlem işaretinin yanması can sıkıcı.

deltree
04/11/2008, 22:44
Selam arkadaşlar konuyu tekrar hortlatayım dedim. Benim aracımdada aynı uyarı var tüm farları kontrol ettim ancak tüm lambalar tam olarak yanıyor. Acaba voltaj farkımı var. Bu lambaların orjinal voltaj değerlerini nerden öğrenebilirim?

defeat
05/11/2008, 04:52
Selam arkadaşlar konuyu tekrar hortlatayım dedim. Benim aracımdada aynı uyarı var tüm farları kontrol ettim ancak tüm lambalar tam olarak yanıyor. Acaba voltaj farkımı var. Bu lambaların orjinal voltaj değerlerini nerden öğrenebilirim?
Araç zaten 12V ile çalıştırıyor elektrik aksamını.Sizin sorduğunuzsa watt değerleridir.Misal ön far ampulleri 55/60w çeker.Parklar yanlış değilsem,5w çekiyorlar.Stop&tail yani tek ampulde çift tungsten flamanlı geneldeki araçlarda 21/5w.

opn21
30/11/2009, 18:45
selam arkadaşlar ,
benim aracında sağ ön far camını otoparkta kırmışlar , farları açmadım tabi gündüz old. anlaymadım , ertesi gün akşam dışarı çıktıgımda farı açtıgımda üçgen içinde ünlem işareti check the lights falan filan bişeyler yazıyor , bakınca kırılmış olduğunu fark ettim , ama bu sırada da lpg de problem oldu , araç vites yükseltince hızlanmıyor , gaz kesiyor titreme gibi çırpma yapıyor ileri geri sarsıyor. forumda araştırdım
Motor yağ basıncı sensör arızası
Motor yağ basıncı sönsörü arızalandığında uyarı lambası devreye girer. En kısa zamanda yetkili bir Fiat Servisi ile temasa geçiniz.
gibi bişeyde olabileceğini fark ettim ,

geçen haftada servisteydim , 30.bin bakımı falan yaptılar yağı değişti , fren balatalarını değiştirdiler , oradan çıkınca bişey yoktu , lpg yi taktırdıgım yere gitttim , filtre enjektör ne varsa değiştirdiler , 2bucuk saat uğraştılar arefe günü yapmadılar ? aceba hata nerede ? benzinde bu çırpmayı yapmıyor. arıza lpgden ama sarı ünlem far kırık oldugundan mı oksa motor yağ basıncındanmı ? katil kim gibi oldu ama yardımlarınızı rica ediyorum. saygılar selamalr.

GP COSKUN
30/11/2009, 22:33
selam arkadaşlar ,
benim aracında sağ ön far camını otoparkta kırmışlar , farları açmadım tabi gündüz old. anlaymadım , ertesi gün akşam dışarı çıktıgımda farı açtıgımda üçgen içinde ünlem işareti check the lights falan filan bişeyler yazıyor , bakınca kırılmış olduğunu fark ettim , ama bu sırada da lpg de problem oldu , araç vites yükseltince hızlanmıyor , gaz kesiyor titreme gibi çırpma yapıyor ileri geri sarsıyor. forumda araştırdım
Motor yağ basıncı sensör arızası
Motor yağ basıncı sönsörü arızalandığında uyarı lambası devreye girer. En kısa zamanda yetkili bir Fiat Servisi ile temasa geçiniz.
gibi bişeyde olabileceğini fark ettim ,

geçen haftada servisteydim , 30.bin bakımı falan yaptılar yağı değişti , fren balatalarını değiştirdiler , oradan çıkınca bişey yoktu , lpg yi taktırdıgım yere gitttim , filtre enjektör ne varsa değiştirdiler , 2bucuk saat uğraştılar arefe günü yapmadılar ? aceba hata nerede ? benzinde bu çırpmayı yapmıyor. arıza lpgden ama sarı ünlem far kırık oldugundan mı oksa motor yağ basıncındanmı ? katil kim gibi oldu ama yardımlarınızı rica ediyorum. saygılar selamalr.

aracın titreme ve silkelemesi seninde tahminin gibi lpg den kaynaklı
ancak gösterge panelinde yanan sarı ünlem işareti bununla ilgili değil
anlattığın çarpışmadan sonra muhtemeln ampüllerinden biri yanmadığı için uyarı veriyor ampül arıza ışığı o yanan
saygılar

opn21
05/12/2009, 12:44
selam arkadaşlar , titreme problemi bujilerden kaynaklanmaktaymış , lpg yi tak yakmadan attıpı için araç hızlanma sırasında silkeleme yapıyordu, 4 buji de değişti , sorun giderildi. arıza lambası da far camının kırık olmasındna ama ampüllerde bir arıza yok
(4adet buji = 25 tl)

GP COSKUN
05/12/2009, 12:52
sorunun hallolduğuna sevindim
doğru tahmin etmişiz
bilgi verdiğin için sağol