PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka kolon ve arabanın altında ki ses

ertancingoz
01/10/2014, 20:39
Arkadaşlar öncelikle merhabalar,

2 sorum olucak sizlere:

İlk olarak arabam da ki sağ arka kolonum patlak çok cızırtı yapıyor ve rahatsız ediyor bunun orjinali nedir ? 1 tane almak istiyorum yada farklı önerebileceğiniz var mı ne yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim.

İkincisi sorunum ise, aracımı kullanırken devrinde vites atmayı ve bayılmadan kullanmaya çok dikkat ederim. Son zamanlarda aracın altından ses gelmeye başladı örnek veriyorum: aracı 1. vitese takıyorum ve debriyajdan ayağımı çekerken gaza basıyorum tak diye bir ses geliyor. Yani vites değiştirirken, kaldırırken böyle alttan gelen ses problemiyle karşılaşıyorum. Geçen gün altını kaldırdık baktık bir problem görmedim hiçbir şekilde ustayla sadece arkada ki amortisorlerin patladığını söyledi. Bununla alakası varmıdır. Birde vitesi atarken bir problem yok viteslerim gayet güzel geçiyor. Geri vitese taktığımda hareket ederken bu ses geliyor sanırım zorlandığında oluyor aydınlatırsanız çok sevinirim dostlar

İyi akşamlar dilerim herkese

ertancingoz
03/10/2014, 17:59
kimse ilgilenmemiş ama yinede cevabıın paylaşayım sizlerle. Şanzıman arka kulak değiştirdim problem ortadan kalktı. bilginiz olsun iyi günler