PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto evo multiair startstop ve motor arıza ışığı

fibonacci
30/09/2014, 14:57
Herkese merhaba,
punto evo multiair 105 beygir aracım var. 30000 km ye yaklaşıyo km si.
5 - 6 ay önce bir kaç kez motor arıza ışığı yandı ve start stop devre dışı oldu. aracı sevise götürdüm.
ilk seferde beynini sıfırladılar (bazen böyle hata yapabiliyor dediler.)
belli bir süre sonra aynı durum nüksetti ve sorun emme manifoldundandır dediler ve değiştirdiler..
Usta kısa mesafelerde sürüş yaptığım için akünün kendini şarj edemeyebileceğini bu yüzden motor arıza ışığının yanmasının normal olabileceğini söyledi.

2 hafta kadar önce aynı sorun tekrarladı 5 gün kadar ışık yandı, startstop devredışıydı. Tekrar düzeldi. Bu hafta,2 gün önce arıza ışışğı yine yandı ve bugün söndü.

Şimdi servise tekrar aracı götüreceğim ilk fırsatta. Böyle bir sorun akünün bitmesiyle alakalı olabilir mi? Yani acaba adamlar aküyü değiştirmemek için oyalıyorlar mı? Böyle bir sorun yaşayan var mı merak ettim?
Saygılarımla..

sezerism
30/09/2014, 15:53
Merhaba akünü bir ölçtür ve ona göre hareket et Aküyü değiştirsinler s&s çalışmıyorsa sorun akü derim .....

fibonacci
01/10/2014, 23:47
teşekkürler..

SaLDo
02/10/2014, 02:22
Araç garantili sanırım? 3-4 kez aynı hata ayıplı mal olarak kabul ediliyor diye biliyorum. Bu durumda aracı değiştirme yoluna bile gidebilirsiniz. Ki sorun büyük ihtimal akü. Değiştirsinler. Bunu vurgulayın serviste.

GKHNKR
02/10/2014, 21:16
aynısı benim başıma gelmişti.start/stop dervedısı kalıyordu devamlı.aküyü ölçtürecekseniz benim arabaya çakma ölçümü yapmışlardı çakış cok iyi demişlerdi.fakat akü ölçümü için ölceriz ama akünün % 30 unu bitirir ölçüm demişti akücü bende ölçtürmemiştim.1 hafta sonra 2000 kmlik uzun yola cıkmıstım sonra bir sabah gırrrrrrrrrr diye ses geldi marstan mars basmadı araba bu mevzular 1 ay içinde oldu.sonra akü değiştirdim şimdi taş gibi.akü alırken yalnız araştırın start stop akü alın mesela mutlu akünün s/s li aküsü yok incide var onlarda yeni atılmışlar bu işe.ben varta aldım gayette memnunum.

sezerism
03/10/2014, 10:05
Kardeşim ben bir kaç gün önce aldım 400 tl Bosch marka şu an gayet araba iyi...s&& lu ...

fibonacci
13/10/2014, 20:42
teşekkür ederim paylaşımlarınız için