PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arıza lambaları

YaYa
29/09/2014, 14:25
Arkadaslar merhaba 2007 model 1,3 mjet punto sahibiyim. Yaklasik 2 haftadir aracimda motor ariza isigi ve airbag ariza isigi yanmakta, cimartesi gunu ozel bi fist servisinde arizalarin ne oldugunu belirlemek icin araci cihaza bagladik, cikan hatalar su sekilde:

1) Motor ariza isigi icin
A) Mazot filtresinde su mevcudiyeti sensor arizasi
B) Dizel sicaklik sensor arizasi

Ustama bu arizalari soyledigimde aracin cekisinde problem olup olmadigini sordu bende problem yok dedim, muhtemelen sensor arizalidir ama bulmak sikintili bulursanda 150 civari falan dedi. Bu sekilde kullan hicbir sikinti cikmaz dedi.

2) Airbag ariza isigi icin
A) Surucu hava yastigi 1. Seviye rezistansi
B) Surucu hava yastigi 2. Seviye teziztansi

Hatalarini veriyor, bunlar icinde surucu koltugunu ileri geri oynatmaktan olmus olabilir dedi, elektronikcinin bakmasi getekiyo dedi(kendisi motorcu)

Her iki ariza ile ilgili siz ne dersiniz arkadaslar, acikcasi aracin yuruyenini etkileyen bir durum yok ise suanda pek masraf yapacak durumumda yok.

YaYa
30/09/2014, 10:36
Bir fikri olan yokmu arkadaslar??

halils2
30/09/2014, 12:06
hava yastığı için: sinyal ünitesi arızalı olabilir, yakında korna ve direksiyon tuşlarında çalışmamaya başlarsa sinyal ünitesindendir. Ama yine de baktırmak gerek. Motor arızaları için de sensörlerin kontrol edilmesi lazım, eğer sağlamsa mazot filtresini veya mazot aldığınız yeri değiştirin.

hergunakbas
30/10/2014, 11:30
arkadaşlar yolcu airbag kısmında arıza ışığı yandı, manuel kapatılmıştır yazmakta, yardımcı olabilirmisiniz. tskler

makko58
30/10/2014, 12:19
arkadaşlar yolcu airbag kısmında arıza ışığı yandı, manuel kapatılmıştır yazmakta, yardımcı olabilirmisiniz. tskler

yanlış olmasın varsa düzeltir arkadaşlar aracın sol tarafındaki menuye girin oradan airbag var yolcu airbag kısmı off ise on yapın düzelir diye biliyorum

arabicturkish
01/11/2014, 00:51
yanlış olmasın varsa düzeltir arkadaşlar aracın sol tarafındaki menuye girin oradan airbag var yolcu airbag kısmı off ise on yapın düzelir diye biliyorum

+1000

Daha geçen başıma geldi menuden kendiniz çözebilirsiniz . Çok basit. (eğer koltuğun ileri geri sert çekilmesi sebebiyleyse.)