PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzin Işığı Yanınca ..

BaDWoLf
20/10/2007, 00:33
Belki çok komedi gelebilir ama benzin ışığı yanınca araçta sanki bir performans düşüklüğü demiyimde böyle bir anormalleşme, performans açısından değişme oluyor.Yoksa bana mı öyle gelior anlamadım bu tarz bişey hissedenler oldumu merak ediyorum...

Fuzuli
20/10/2007, 00:52
Eski aracımda bende yaşardım..Depoda yakıttan kalan pisliklerden olur demişti anlayan bir arkadaşım..Hatta mümkün mertebe ışık yanmadan benzin al derdi..
Benzini fulleyip 1-2 dakika orta-yüksek devir yada bir süre vites değişimlerini son devirlerde yaparsam düzelir depo sonlarına kadar sıkıntı yaratmazdı..

Cnyt01
20/10/2007, 01:17
benzın pompasıyla ılgılı dıye bılıorm bende depoda az yakıt kalınca.

tempesty
20/10/2007, 12:32
Bunu bende bazen hissediyorum evet güzel bir tespit yapmışsınız bence..Bende daha önce bu konuyu açmak istemiştim fakat tuhaf karşılanır diye cesaret edemedim,benzin ışığı yandıktan benzin bitene kadar yaklaşık 70 km yapıyorum ve bu süreçte hakikaten araba performans bakımından değişime uğruyor diyebilirim.

Ziyaretçi047
20/10/2007, 13:25
Evet doğrudur ben bunu paliom da çok iyi hissederdim. Bence yakıt basıncının düşmesinden kaynaklanıyor.

misafir3
20/10/2007, 13:33
ewet arkadaşlar sorun cok dogru bı sorun..benzın depoda azalınca benzın ıcersınde olan pıslıkler dıbe ıner ve yakın bıtıncede halıyle bu pıslıklerden dolayı bu gıbı sorun olusuyo benım servısım benzın ısıgı yanmadan devamlı benzınını koy der cunku belleı sureden sonra benzın pompası bozuluyo ve bunun gıbı sorunlarla cok karsılasmıslar..bılgınıze..

arif
20/10/2007, 18:20
arkadaslar bahsettıgınız konu bence psıkolojık gıbı gelıyooo :) malum maddıyat bendede ole oluyo dıbe yaklaştımı basmamaya baslıyosunuz......belkıde ondandır ama lutfen yakıt ısıgını yakmamaya ozen gosterın cunku 20 ytl yakıttan kacarızz sorası malumm pompa bı tıkandımı arıza yaptımı ınanın tamırı bıle 1000 2000 ytl den asagı degıldır :D

hephahistos
22/10/2007, 11:02
Arkadaşlar konuyla alakasız olabilir ama babamın başına gelmişti. Yakıtım yeter diyip yola devam etmiş fakat otobanda olduğu için kolayca bir benzin istasyonu bulamadığı için benzini bitmiş. Benzinin bitmesi FIAT arabalarda yakıt pompasının yanmasına yolaaçabiliyormuş. Aklınızda olsun benzin lambası yanmadan alın benzini... Alamıyorsanız da artık yapacak birşey yok :)

mkaksoyer
22/10/2007, 12:06
fiat benzin pompaları çift kademeli ve emiş filtreli. fiat palio kit-car ralli arabası üzerinde bayağı bir ihtisas yaptık. benzin azalınca bir performans kaybı veya basınç düşüşü olduğunu hiç hissetmedim be palioda ne puntoda.

MACHINE
22/10/2007, 18:22
Evet gerçekten depo dibindeki pislikten olabilir.Hatırlıyorum biz ofisin arabalarını kullanırken devamlı benzin ışığı yanık kullanıyor arbasına göre en az 50-60 km yol yapıyorduk.Araçta o kadar az benzin vardıki dönüşlerde araba tekliyordu.Sanıyorum deponun ve filtre ağzının konumuna göre yakıt aracın hareketine bağlı olarak belli bir tarafa toplanıyor.Alınan benzinin temizliği önemli.Devamlı bu problem varsa depoyu temizletmekte fayda var.

bozo114
29/10/2010, 20:58
arkadaşlar ben bir tam bir hafta önce 2011 model evo 1.3mjet dynamic aldım . alır almaz ve depoyu fullledim. gösterge ışığı yanana kadar 560 km yaptım, hem şehir içi hem şehir dışı. ışık yanınca kaç lt mazot kalıyor acaba? ve motorun da sıfır olduğunu düşünecek olursak ne kadar yakmıştır, yakıtı iyi midir?

taneren
29/10/2010, 21:03
arkadaşlar ben bir tam bir hafta önce 2011 model evo 1.3mjet dynamic aldım . alır almaz ve depoyu fullledim. gösterge ışığı yanana kadar 560 km yaptım, hem şehir içi hem şehir dışı. ışık yanınca kaç lt mazot kalıyor acaba? ve motorun da sıfır olduğunu düşünecek olursak ne kadar yakmıştır, yakıtı iyi midir?

Alp, sorunla ilgili açılmış uzun bir konu var.cevabını orada fazlasıyla bulabilirsin.

bozo114
29/10/2010, 21:04
teşekkürler.

taneren
29/10/2010, 21:04
https://forum.grandepuntotr.com/genel/19460-gp-bir-depoyla-sehirici-kac-km-gidiyor-agustos-2010-a.html

https://forum.grandepuntotr.com/genel/19459-gp-bir-depoyla-sehirdisi-kac-km-gidiyor-agustos-2010-a.html