PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Filmlerini Söktüren Var Mı?

BB
20/10/2007, 00:14
Arka cama yapılan cam filmlerini rezistansa zarar vermeden söken yada deneyen birisi var mı? 3M firmasının bir çalışanına sorduğumda bana aracı güneşe çekip film ısındıktan sonra yavaş yavaş sökmemi söyledi. Benim merak ettiğim daha pratik bir yolu var mı?

Fuzuli
20/10/2007, 00:23
Sadece düz mantık ile aklıma gelen bir çözüm yolu...
Saç kurutma makinesi ve yün eldiven kullanarak çıkabilir..
Isıyı sadece çözülen yüzey üstüne uygulamış olursun..Filmin bir ucunu açtıktan sonra da yavaşça yün eldiveni kullanarak açılacak kısma tatlı bir baskı uygularsın..Böylelikle çizilme ve zarar görme riski en az iner diye düşünüyorum..

Ama uyarayım denemedim..Sadece ben aracımın arka camında film olsa ve çıkarmaya kalksam 3M firma elemanının sözlerinden sonra böyle uygulardım..

BaDWoLf
20/10/2007, 00:23
galiba arac muayenesinde film olan araçlarda sorun çıkıyo die birkaç kişiden duydum.Söktürüyolarmış galiba ama yaptırdık bikere.*********** :(

Halook!!!
20/10/2007, 00:37
Muayenede sorun çıkıyorsa eğer bende gideyim bir göz doktorundan rapor alayım bari...

BB
20/10/2007, 01:01
Daha muayeneye vakit var ancak filmli camlar çok daha kolay buğu oluyor ve buğu daha geç kayboluyor!

CihanÖzdamar
20/10/2007, 12:53
ben eski aracımda eski tekniklerle sökmüştüm yani yıl 2003 filan o dönemlerde cadde de sürat yapan fazla modifiyeli araçları baglamıslardı (biri de ben ) polis otoparkından cıkamadıgımız ıcın orda el yordamı ıle sokmustum ve arka rezıstansdan eser kalmamıstı..

ancak sonra akıllanmdım yıne fılm yaptım ve sokmem gerektıgınde (aracı satıyordum bu sefer) ısı tabancası ıle soktum fılmı ıyıce ısıtarak ve yapıstırıcısı erıdıgınden rezıstansa hasar vermedı..

benım basıma geldı lutfen sızde bıraz zahmetlıde olsa ısı tabancası ıle sokun bırde kendınıze arka cam masrafı cıkarmayın :)

ıyı forumlar

piranha
20/10/2007, 12:53
arkadaşlar muayenede sorun çıkardıkları doğrudur ama sorun çıkarmak isterlerse:( bende palio varken camlar filmliydi,gittim muayenden geçiyorum hoppp yassak.yanımdada bi tane doğan içi görünmüyo o kadar karanlık.sökcen dediler,bende ondada var ama geçiriyonuz dedim.zırvaladılar ettiler o geçti beni ayrı bi yere aldılar.kavga gürültü biraz sonra araba satılacağı için söktüm biraz filmleri.kısacası eğer muayenede çekiniyorsanız,filmlerde kaliteliyse ya bi muameleciye verin o geçirsin ya da içerden bir tanıdık yapın:)
belki lazım olur:filmin siyah tabakası camda kalırsa sökerken dikkatli uygulayarak aseton ile çıkartmak mümkün