PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Excessive radiator hatası ve servis tavsiyesi (istanbul)

astronaut
24/09/2014, 15:40
Merhaba uzun süredir arabayı ilk çalıştırdığımda "Excessive radiator fluid temperature start stop" uyarısı alıyorum. Hararet göstergesi yukarı doğru çıkıp iniyor. Sonrasında araç giderken bir problem olmuyor. Bu durumun sebebini bilen varmı?

Ayrıca araç 85bine geldiği için triger kayışını ve baskı balatayı değiştirmek istiyorum. Araç kalkışta aşırı titreme yapmaya başladı son dönemde.

İstanbul avrupa yakasında bu işlerden anlayan iyi bir usta tavsiyeniz var mıdır, ne kadar tutabilir tahmini fiyat olarak?

Bir dönem ero servisi duymuştum ama aradığımda numarasına ulaşamıyorum şu an.

Teşekkürler.

tayfux
24/09/2014, 17:30
aynısı bana oldu :D aküyü değiştir düzelir hocam.. hiç servise gitme..

astronaut
29/09/2014, 10:52
aynısı bana oldu :D aküyü değiştir düzelir hocam.. hiç servise gitme..

dediğin gibi aküymüş :) 3 aydır bu hatayı alıyodum foruma yazdım ertesi gün akü bitti :) ben aracın 2. sahibiyim akü değişmiştir diye düşünüyodum ama orjinal aküsü üzerindeymiş. varta 7 sene gitmiş maşallah yine varta alıcam bu yüzden.

diğer meseleler için ero servisle konuştum baskı balata için 150 tl işçilik ve parça parası istediler. başka usta tavsiyesi olan varsa alabilirim.

bu arada araç dualogic olduğu için değişimde bir sıkıntı çıkmaz değil mi?

tayfux
29/09/2014, 11:53
dediğin gibi aküymüş :) 3 aydır bu hatayı alıyodum foruma yazdım ertesi gün akü bitti :) ben aracın 2. sahibiyim akü değişmiştir diye düşünüyodum ama orjinal aküsü üzerindeymiş. varta 7 sene gitmiş maşallah yine varta alıcam bu yüzden.

diğer meseleler için ero servisle konuştum baskı balata için 150 tl işçilik ve parça parası istediler. başka usta tavsiyesi olan varsa alabilirim.

bende de varta çıkmıştı 2006 modeldi ve ben 2011yılında değiştirmiştim..hayırlı olsun hocam..
baskı balata için bence fiyat makul..

recep83
29/09/2014, 17:41

Arkadaşım bence erhan ustadan hiç şaşma, zira ben beylikdüzü'nden kalkıp gidiyorum. Hakkı neyse onu alır kafanda rahat olur. Bende 3 ay önce trigeri değiştirmiştim ama fiyat hatırlamıyorum çünkü çok şey yaptırmıştım.