PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç Kendi Kendine Çatlıyor ve Bu Normal Diyorlar!

Haberci
23/09/2014, 10:35
https://forum.grandepuntotr.com/images/sikayetvar_amblem_v1.png 2007 Fiat grande punto active paketine sahip aracımın yolcu tarafı hava yastığı üzerinde çatlama oluştu.Konuyla ilgili olarak Fiat servisiyle konuştum, fotoğraf çektiler konuyla ilgili geri dönüş yapacağız dediler. 1 hafta sonra araç garanti kapsamında olmadığı için tamiratını yapamayacaklarını söylediler. İnternette bu problemle alakalı birçok örnek var belli ki bu Fiatın kronik bir arızası ve yine internette garanti kapsamı bitmiş olsa da Fiat tarafından tamiri yapılan araçlar var. Fiatın bu konuyla ilgili olarak kararlı bir davranış sergilemesini yani herkese eşit davranmalarını ve sattıkları araçların arkalarında durmalarını istiyorum.Problemimin çözülmesini rica ederim. (Enis U.)

Kaynak: sikayetvar.com | Şikayetin devamı... (https://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2699963/fiat-arac-kendi-kendine-catliyor-ve-bu-normal-diyorlar/)

ensmaden
23/09/2014, 18:36
Benim şikayetim :)

Ziyaretçi78
23/09/2014, 18:39
Benim şikayetim :)

Sonuç ne peki varmı bir gelişme???

H.KURU Saygılarımla

ensmaden
23/09/2014, 19:01
Yapmayız diyorlar bende avukatla konuştum mahkemeye vereceğim, Kaymakamlıkta tüketici hakem heyetinede başvurdum, BİMER e bile yazmayı düşünüyorum :) hırs yaptım.

Ziyaretçi78
23/09/2014, 19:02
Yapmayız diyorlar bende avukatla konuştum mahkemeye vereceğim, Kaymakamlıkta tüketici hakem heyetinede başvurdum, BİMER e bile yazmayı düşünüyorum :) hırs yaptım.

Ahahhahaha anladım da bimer ilgilenecekmi bu konu ile :)):))
Ama mahkeme çözer heralde diye düşünüyorum

H.KURU Saygılarımla

ensmaden
23/09/2014, 19:07
ben yazayımda ilgilenirler belki her sorunu çözüyorlarmış :), İtalyadan bugün mail attılar, bu sorununuzu çözemedik ama başka sorunlarda seve seve yardımcı olmaktan mutlu oluruz gibi bişeler demişler, bu arada çıkma göğüs buldum 650 tl olmazsa onu taktırıp satacağım arabayı. Bu sorunlar olmasa iyi arabaydı ama dahada fiat a binmem...

Ziyaretçi78
23/09/2014, 19:11
ben yazayımda ilgilenirler belki her sorunu çözüyorlarmış :), İtalyadan bugün mail attılar, bu sorununuzu çözemedik ama başka sorunlarda seve seve yardımcı olmaktan mutlu oluruz gibi bişeler demişler, bu arada çıkma göğüs buldum 650 tl olmazsa onu taktırıp satacağım arabayı. Bu sorunlar olmasa iyi arabaydı ama dahada fiat a binmem...

Haklısın bu tarz sorunlar çözülmediği sürece fiat yavaş yavaş punto sevenleri kaybeder.

H.KURU Saygılarımla

erenemre
23/09/2014, 22:25

bimer mi? herkesten hayır gelir hatta fiat bile yardımcı olur ama o başbakan denilen şahısın kurduğu hiçbir kurum ve kuruluştan yardım bekleme boş yere kardeş

EMRE ALTINOK
24/09/2014, 21:19
alo bimer? herkes buna biner..

Enis emmi, yolcu tarafı hava balonu hemen herkeste olan birşey önce bir o bölgede kabarma olur (elinle sürtünce hissedersin) sonra ince bir çizgi şeklinde başlar.. sonrada t bıçağıynan kesmişin gibi yarık oluşur. yenisinyle değiştirmeni tavsiye ETMEM. ona vereceğin 1500 gayme ile puntona neler neler alın yaptırın..

yapılması gereken ilk şey o bölgeyi güneş ışınlarından korumaktır.her daim orası gölgede yada üzerinde bişe olcek.. yaz-kış.. bilmiyorum galiba hava yastığı goley açılsın diye o bölgedeki plastiği İNCE yapmışlar(bu benim tahminim) silip temizlerken elinle fazla bastırmiyecin.. çocuklara ZİNHAR elletmicen. kabarmadan sonraki çizgi oluşumu ve çatlama süresini ne kadar uzatırsan o kardır sana. benimki şu anda kabarma aşamasında (sanki kek pişiyo tarifi veriyom bende..) tikat edilici nidek? başka yapcek bişet yoh.

ensmaden
24/09/2014, 23:54
emre kardeş şuan çatladı benimki ve görüntü çok çirkin ben onu bir şekilde fiat a yaptıracam avukat tuttum para verdim :)

cemdogu
25/09/2014, 12:20
alo bimer? herkes buna biner..

Enis emmi, yolcu tarafı hava balonu hemen herkeste olan birşey önce bir o bölgede kabarma olur (elinle sürtünce hissedersin) sonra ince bir çizgi şeklinde başlar.. sonrada t bıçağıynan kesmişin gibi yarık oluşur. yenisinyle değiştirmeni tavsiye ETMEM. ona vereceğin 1500 gayme ile puntona neler neler alın yaptırın..

yapılması gereken ilk şey o bölgeyi güneş ışınlarından korumaktır.her daim orası gölgede yada üzerinde bişe olcek.. yaz-kış.. bilmiyorum galiba hava yastığı goley açılsın diye o bölgedeki plastiği İNCE yapmışlar(bu benim tahminim) silip temizlerken elinle fazla bastırmiyecin.. çocuklara ZİNHAR elletmicen. kabarmadan sonraki çizgi oluşumu ve çatlama süresini ne kadar uzatırsan o kardır sana. benimki şu anda kabarma aşamasında (sanki kek pişiyo tarifi veriyom bende..) tikat edilici nidek? başka yapcek bişet yoh.
fiatın hataaıysa fiat üstlenmeli.bu devirde güneşlik mi kaldı? Yok efenim korna bozulmasın diye garaja koycakmışız.sebep? saçmalık.Torpido çatlağo 1/2 kişide olsa koru güneşten tamam da herkese sırayla oluyosa var mo yamuk demektir

Evren_c
25/09/2014, 12:26
Nacizane bir tavsiye verip kaçayım, konudan bağımsız olarak; tüm plastik aksamı güneşin zararlı etkilerine karşı korumalı süt benzeri kimyasallarla (Meguiars bendeki) periyodik olarak temizliyorum ben. Rengini de koruyor bu şekilde. Hem daha az toz tutuyor :)

cihankardes
28/09/2014, 20:17
Kullanıcı hatası kardeşim :) sonuçta oranın üstüne oturursan çatlar da patlar da :D