PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dualogic Show :) Kışa girerken gariplikler...

celenlee
19/09/2014, 14:17
Uzuuuun zamandır sıkıntı çıkartmayan Dualogic robotum bu sabah yine bir şov yaptı :)

Aracı çalıştırmadan önce basıncın dolmasını bekledim, ses kesilince kolu boşa attım..
Coştu resmen 2-3 kere vites değiştirme sesinden sonra ekranda 4 yazdı ve sonunda boşa geçti :) Önce 4 e taktı sonra birkaç uğraşla boşa geçti.

Araç çalışınca hemen geriye taktım ama o da ne aynı şekilde 3-5 vites sesinden sonra araç uyarı verdi. ben de biraz bekliim ısınır belki dedim 1dk sonra sorunsuz bir şekilde yoluma devam ettim..

Şunu değiştirin düzelcek deseler de o parçayı değiştirsek bitse gitsee :thumbdown::thumbdown:

darktiger
19/09/2014, 17:46
geçmiş olsun benzeride sabah benim başıma geldi hiç bir şey yokken ne trafik ne ışık 30 la giderken 2.vitesten n ye aldı. kendini manuele alıp devam ettim. sonra beş dk sonra yine. inşallah robot mobot değildir. belki hava değişimidir :)

cemdogu
19/09/2014, 17:55
bana sanki komut verilen kısımda bi temassızlık gibi geliyor.robot olunca vites geçmiyor resmen.vites kolunuzda sanki bi sıkıntı var ama...

celenlee
19/09/2014, 22:07
bana sanki komut verilen kısımda bi temassızlık gibi geliyor.robot olunca vites geçmiyor resmen.vites kolunuzda sanki bi sıkıntı var ama...

İlk defa bu sabah yaptı bunu, sürekli olan bir şey değil.
Ama bu tip şeyler görünce şaşırmıyorum da..

Araç hareket halinde değilken 1-2-N-R dışında hiçbir vitese atmaz robot.
Ama benimki 4' e taktı çıkarttı :) Anlık bi sapıtma söz konusu..

Nedense bu tip arızalar ilk çalıştırmalarda oluyor, diğer arkadaşların sıkıntılarını da okuyunca iyice netleşiyor bu durum..

Cem Yılmaz boşuna dememiş :p
"""Motor Soğuk :p"""

byadrenalin
19/09/2014, 22:10
Şu dualogic 'in sorununu bir tam olarak çözse Fiat siz de rahatlasanız biz de :) Forumda okudukça hem üzülüyor hem sinir oluyorum. İnsan bu şekilde arabadan soğur yahu.
Geçmiş olsun. Bir daha tekrarlamaz umarım.

halils2
19/09/2014, 22:32
yazlımsal olarak çok fazla önlem alındığından yapıyor bu tip sapıtmaları. Benim endüstride neredeyse her gün karşılaştığım durumlar. Fiat yazılımı güncellese bayağı kişi, rahatlıycak.

EMRE ALTINOK
23/09/2014, 00:36
"manuel fites candır.." (EMRE A.)