PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mazot Pompası Dağılıyor Sanırım

teo53
16/09/2014, 17:26
Arkadaşlar merhaba 151.000 km'de aracım var 2007 model bugun kaputu açıp genel bir kontrol yapıyım derken böyle bir terleme tarzı kaçak gördüm bu şekilde kullanıma devam etmelimiyim yoksa biran önce revizemi ettirmelimiyim

blacklightning
16/09/2014, 19:50
aynı olay bende de var konunun takipçisiyim

tab
16/09/2014, 20:04
Kaçak belkide pompadan olmayabilir onun içinde pompayı fren spreyi temizleyerek 2 ve 3 saat aracı kullandıktan sonra pudra dökerek kaçağı görebilirsiniz. Yakıt katkısı kullanıyorsanız kaçak miktarı zamanla fazla olabiliyor. Kaçak olursa pompanın tamir kittini bosch pompada yaptıracaksınız. Servise de gitseniz bosch pompa ya gönderiyorlar. Onun için fazla vermemek içinde bosch pompaya gidiniz.

ozkancavus5916
17/09/2014, 08:39
kapalı garaj kullanmıyorsan sabaha karsı soguk havadan dolayı terleme yapar .Yakınında arac varsa kaputunu açtır büyük ihtimal ondada vardır .160 BİN bakımında triger zincirini degiştirirken revizyon görüyo mazot pompası . Ben yetkili servist e bakımında göndermişlerdi .350 tl ye mazot pompasını revizyon etmişlerdi .para vericeksen hazır sökülmüşken triger zincirinide arada cıkar

teo53
17/09/2014, 09:30
Kaçak belkide pompadan olmayabilir onun içinde pompayı fren spreyi temizleyerek 2 ve 3 saat aracı kullandıktan sonra pudra dökerek kaçağı görebilirsiniz. Yakıt katkısı kullanıyorsanız kaçak miktarı zamanla fazla olabiliyor. Kaçak olursa pompanın tamir kittini bosch pompada yaptıracaksınız. Servise de gitseniz bosch pompa ya gönderiyorlar. Onun için fazla vermemek içinde bosch pompaya gidiniz. bu yontemi deneyip bilgilendirme yapacagim

kapalı garaj kullanmıyorsan sabaha karsı soguk havadan dolayı terleme yapar .Yakınında arac varsa kaputunu açtır büyük ihtimal ondada vardır .160 BİN bakımında triger zincirini degiştirirken revizyon görüyo mazot pompası . Ben yetkili servist e bakımında göndermişlerdi .350 tl ye mazot pompasını revizyon etmişlerdi .para vericeksen hazır sökülmüşken triger zincirinide arada cıkar
Kapali garaj kullaniyorum sanırım ondan kaynaklı değil diye tahmin ediyorum trıger bende 130.000 de değişti servis tarfından vuruntu yapıyor demişlerdi değişti oda öyle yakın zamanda Bosch servislerine gidip göstereceğim

PuNTo
17/09/2014, 11:22
Merhaba,

Geçmişte bu sorun benim de başıma gelmişti, sorun mazot pompasının contaları BOSCH tarafından değişerek düzeliyor. Benim size tavsiyem üzerindeki tüm eskiyen contaları değiştirin, yaklaşık iki sene önce 100 tl gibi bir para ödemiştim.

teo53
17/09/2014, 12:50
Merhaba,

Geçmişte bu sorun benim de başıma gelmişti, sorun mazot pompasının contaları BOSCH tarafından değişerek düzeliyor. Benim size tavsiyem üzerindeki tüm eskiyen contaları değiştirin, yaklaşık iki sene önce 100 tl gibi bir para ödemiştim.

Servis revizyona 1500 TL istedi :) Boscha sordum telefon yolu ile 50 TL den başlar 500 liraya kadar gider dedi. Müsait bir günde Boscha götüreyim hepsini bir değiştirsinler bakalım

kadir07
18/09/2014, 01:25
Bende 3 ay önce tamir ettirdim 150tl tuttu bosch servisinde