PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu yakıt tüketimi normal mi?

AyBEROZ
16/09/2014, 16:02
Merhabalar,
Geçtiğimiz cuma oğlumu Üniversite için Manisa'dan yola çıkıp Çanakkale'ye getirdik, Çanakkale de 2 gün kaldık orada da yaklaşık 50 km yol yaptıktan sonra pazar günü Manisa ya geri döndük. Arabam 1.3 multijet Punto 2011 Grande Aktive Plus . 92144 km ile yola çıktım , 92870 ile döndüm. 71 km daha yol gidecek dörünüyordu. Yani bir depo ile , tamı tamamına 800 km yol yapmış oldum. 175 TL ye depo fullemiştim. Km başına 21,87 kuruş yakmış görünüyor.
Arabayı yeni aldım ve ilk uzun yolum. Ha bu arada hızımı çok yükseltmemeye özen gösterdim. Ortalama 110 km 2500 devirlerde seyrettim. Nadiren 130 lara çıktığım oldu, birde Kaz Dağları yokuşlarında biraz yüksek devir tırmandık. Arabada eşya dan dolayı ve 4 kişi olduğumuzdan ağırlığımız fazlaydı. Ama dönüş 1 kişi eksik ve eşyasızdı. :)

Yakıt açısından her şey normal mi merak ettim.
Siz eski Punto culardan yorum alayım dedim.
Şimdiden teşekkürler..

byadrenalin
16/09/2014, 17:05
Bence anlattiklariniza gore cok normal. Biraz daha cimri kullanarak 20 krs altina gelebilirdiniz ama normal bir kullanim olarak ve ağırlığıniza bakilirsa tuketim normal.

Zendercage
25/09/2014, 17:14
Arkadaşlar Merhaba;
2010 Grande Punto 1,3 Mjet 75 HP aracım var. Araç 120 bin km'de. Alalı 3 ay kadar oldu. Uzun yolda 110 KM ortalamayla 5.3 Lt'nin, şehir içinde ise agresif kullanımda 7,8 Lt'nin altına düşüremedim. Şehir içi normal kullanımda bile 7 lt'yi çok zor görüyorum. İstanbul'da bir iki yere gösterdim fakat anlayıp yorum yapacak usta bulamadım. Fikir verebilecek yada yönlendirme yapabilicek arkadaş varsa çok memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim.