PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vites arızası

tguclu
15/09/2014, 11:09
İyi günler
2008 1.3 manuel vites dizel puntom var şu an 98000km'de.
Akşam arabayı parkettim hiç bir sorunu yok idi fakat sabah bidiğimde vites değişmiyordu. Güç bela 1 alıp biraz ilerledim sonra Fiat yol yardımı aradım. Çekici ile Eskişehir-Birmot'a götürdük.Vites kutusunun altındaki ince halatlar varmış ve onlar kopmuş. Malzemenin 700TL tuttuğunu söylediler arabayı Eskişehir'de bırakıp İstanbul'a dönmem gerekti. Bugüne kadar hiç bir sorun çıkarmamıştı araç ve durduğu yerde böyle bir sorun çıkarması garibime geldi. Heralde malzemnin ömrünün dolacağı tuttu diye düşünüyorum.

1)Bu arıza hk.da bilginiz var mı acaba ? Acelem olduğu için farklı bir usta bulmayaç çalışmadım ve serviste bıraktım arabayı tamir edilmesi için.

2)Birmot yetkilisi bunun kasko tarafından karşılanmayacağını söyledi telefonda (anadolu sigorta).

3)Yol yardımın çekicisine 75TL verdim. Bunu kaskodan isteyebilir miyim acaba ?

Teşekkürler

halils2
15/09/2014, 11:13
çekici için önce kaskoyu arasaydınız keşke. Ama siz yine de acentenizle bir görüşün.

tguclu
15/09/2014, 11:20
çekici için önce kaskoyu arasaydınız keşke. Ama siz yine de acentenizle bir görüşün.

Ya evet haklısınız. O esna da aklıma gelmedi , geldi de yol yardımın çekicisni aramış bulundum.

arenas
15/09/2014, 11:27
Benim de vitesler zor geçiyo,aynı vites halatları için sanayide 500 parça +işçilik istediler.700 serviste makul bi fiyat.muhtemelen garantiye de girmez

iPhone 'dan Gönderildi...

tguclu
15/09/2014, 11:35
Benim de vitesler zor geçiyo,aynı vites halatları için sanayide 500 parça +işçilik istediler.700 serviste makul bi fiyat.muhtemelen garantiye de girmez

garanti zaten bitmişti.dolayısı ile tek umudum kasko.

arenas
15/09/2014, 11:37
Kasko böyle tamirlerde işe yarıyo mu?kaporta mini onarımı dışında kullanılmıyo biliyodum