PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GP yerine brovoyumu bekliyeyim yoksa auris focus astra mı ?

stilo
19/10/2007, 08:39
Sayın GP ciler

Çeşitli nedenlerden dolayı GP yi değiştirmek istiyorum .

sizce bravoyu mu bekliyeyim yoksa toyoto auris mi focus mu astramı tavsiye edersiniz.

sizin düşünceleriniz benim için önemli

saygılar

mustafa
19/10/2007, 09:38
Paran varsa focus 1.6 tdci derim

galkoo
19/10/2007, 10:31
bende paran varsa opel astra 1.6 elegance derim.yok illede dizel diosan mustafanın dediği gibi focus.

Fuzuli
19/10/2007, 10:48
Kenan bey daha önceki konularda da konuşmuştuk gerçi :)
Ama en iyi karar verilmiş karardır..
Toyota da Astra da Focus ta güzel arabalar...
Opel'in servis fiyatı ve yedek parçası pahalı bildiğim kadarıyla...
Ford içlerinde servis ücreti açısından en makul olanı diye biliyorum..
Toyota'nın sağlamlaığından başka bir yorum yapamayacağım...

3 ayrı test yapılsa sırasıyla her biri birinci gelebilir...Donanımları aynı olduktan sonra iş tamamen beğeniye kalır tahminimce...

Ama ben 3 arabadan birisini seçecek olsaydım...Toyota'yı alırdım..(Alman arabası severim ama nedense Opel'i pek Alman arabası saymıyorum...Almanya'nın Tofaş'ı gibi geliyor :) )

goldumut
19/10/2007, 10:54
ya gercekten toyota piyasada dizeller cok iyi satarken çeşitli nedenlerden dolayı kendi dizellerini Türkiyeye getirmiyordu.(bizim yakıtımızdaki oktanlardan dolayı bir mazeretleri vardı)ama sonunda oda dayanamadı volvo,honda gibi markalarda birlikte getirdi.toyota süper sorunsuz arabalar üretiyor bildigim kadarıyla ama bir tek kaporta ince ve malzeme kalitesi plastil ağırlıklı oldugu için cok yol sesi alıyor,mesela opelde yol sesi çok yaşamasın ama kronikleri vardır opelin ama toyota derim bende...

stilo
19/10/2007, 11:36
dizel almayacağım

senede 10.000 km fazla yapmam

benzinli alacağım

fazladan verdiğin 4000 ytl yerine daha üst donanım alınabilir.

Little F.K
19/10/2007, 12:35
Dizel almayacaksanız,Astra,civic yada auris düşünün bence.

Astra sınıfında en kaliteli iç mekana sahip araçtır.Bu da çok testte kabul edilmiştir,ve benim düşüncem civic e nazaran daha sağlam bi yapısı var.

Astralar özellikle 2005 ve 2006 modelleri ilk üretim olduları için ağır problemler yaşadılar,ama makyajla birlikte bir çok kroniği ve problemi halledildi.

Servis konusuna gelirsek,ben ağustos ayında gp yi satıp makyajlı astra aldım,5000 km yi geçtim servise sadece sis fırım kırılıdığı için gittim.Ve sis farıda GARANTİ dahilinde değişti.15000 KM bakımının ücretini sorduğumda 315 ytl olduğu söylendi ve bu fiyata mazot ve polen filtreside dahil.

Toyota ya gelirsek eğer aurisin dizeli ucuz olsaydı,kesinlikle auris alırdım.Çünkü 3 yıl evde Avensis vardı ve bugune kadar sıkıntısız bindiğimiz,servisi ucuz ve kaliteli olan,müşteri memnuniyeti üst sınıf araçlarda bulunmayacak kadar iyidi.

Sanırım Auriste 124 bg benzinli motor varki bu motor corolladayken civic e nal toplatan bi motor.Tek sorun olabilecek nokta yol sesi yeni corollalarda çok yüksek,auristede öyle olabilir.

Benim gönlüm yüzde 55 auris,yüzde 45 astra derdi.

ZaMBroTTa_1903
19/10/2007, 12:46
1.6 Focus Ghia 115 hp en iyisi hocam şaşmaz...

Dikici
19/10/2007, 12:50
bencede ghia...ghia olmazsa astra...auris yeni bi araç belki kronik problemleri olabilir...

stilo
19/10/2007, 13:02
şu an Türkiyede 2008 model focus var makyajlısı ise martta gelecek 2008 sonu ise
yeni focus çıkacak

kasa değişecek.

alacağın araç eski kasa olacak .

bu yüzden focusu sevmeme rağmen şu an benim için üçüncü sırada

ugurozer
19/10/2007, 13:27
arkadaslar suanki yakıtlar vs hesap edildiginde alinan bir dizel arac ne yazikki kendisini (dizel motor icin odenen farkı) 75 000 km sonra tolere etmis oluyor e bu km den sonra bakım masraflari benzinliye gore ne olur daha kac km yaparsiniz ve bu kmden sonra kaca satarsiniz allah kerim, bu yakıt L fiyatlari ile artik hickimseye dizel arac tavsiye etmiyorum ! ! atmosferik motor gibi zaten hicbiri anlik zevk veremiyor istedigi kadar turbo sarj super sarj ne takarsanız takın gaza basıyorsun turbo dolmasi bilmem kac saniye ideal devirde diilse ulasmasi bilmem kac sn, e devir yukselir hersey biter... yok abi yok ben ettim siz etmeyin paranıza yazık, toyota auris honda civic ford focus hepside yeni araclar guzel araclar, hepsinin icine bin zaten icine sinen araci al, sen kullanacaksin araci. Japonlar sorunsuz araclar bunu goz onunde bulundur derim.

thecrow
19/10/2007, 13:52
Dizel Otomobilde Ford Fokusun üstüne tanımam...

Bizde tam 3 tane var iki tanesi hacback 1 side sedan....

heee Bu arada punto yu çok özlersin

Saygılarımla.....

ABNEW
19/10/2007, 16:43
Ben Bravo yu beklerdim.Benzinli alınacaksa T-Jet en güçlü ve ekonomik seçenek olur.Diğerleri arasında tercihim Auris ya da adı geçmesede Civic olabilir...

alperylm
19/10/2007, 16:53
arkadaslar bravo yeni yılın ortalarında çıkacakmıs minicargo lansmanını öne aldılar bende bravo bekliyordum ama işteee. ben toyoto corolla 1.4 d4-d 90 hp olanını öneriyorum hatchback diil ama güzel bir sedan

viper
19/10/2007, 16:58
Auris in vitesi ticari araç gibi teee nerde:D
Focus kasa değiştircek, golf de öyle, ben honda civic 1.6 sedan der,m, harika bir araç:)

ugurozer
19/10/2007, 17:14

Astra sınıfında en kaliteli iç mekana sahip araçtır.Bu da çok testte kabul edilmiştir,ve benim düşüncem civic e nazaran daha sağlam bi yapısı var.

Astralar özellikle 2005 ve 2006 modelleri ilk üretim olduları için ağır problemler yaşadılar,ama makyajla birlikte bir çok kroniği ve problemi halledildi.

Servis konusuna gelirsek,ben ağustos ayında gp yi satıp makyajlı astra aldım,5000 km yi geçtim servise sadece sis fırım kırılıdığı için gittim.Ve sis farıda GARANTİ dahilinde değişti.15000 KM bakımının ücretini sorduğumda 315 ytl olduğu söylendi ve bu fiyata mazot ve polen filtreside dahil.

Toyota ya gelirsek eğer aurisin dizeli ucuz olsaydı,kesinlikle auris alırdım.Çünkü 3 yıl evde Avensis vardı ve bugune kadar sıkıntısız bindiğimiz,servisi ucuz ve kaliteli olan,müşteri memnuniyeti üst sınıf araçlarda bulunmayacak kadar iyidi.

Sanırım Auriste 124 bg benzinli motor varki bu motor corolladayken civic e nal toplatan bi motor.Tek sorun olabilecek nokta yol sesi yeni corollalarda çok yüksek,auristede öyle olabilir.

size katılmıyorum, opel musteri memnuniyeti bakımından yapılan testlerde herzaman en son sirada kalmis ve motor teknolojisi olarak yaktigi yakıta oranla verilen performans bakımından oldukca gerilerde bir marka. Ayrıca etrafımda 2 adet vectra bir tigra ve bir adet omega model opeli olan akrabalarım var araclarin cikardigi sorunlar ocaklarina incir agaci dikti dedirtecek cinsten. Servislerden dolayıda cok madurlar, daha 2 gun once sorun cikaran omeganın sanzımanına fiyat veremiyorlar sanzimanı acariz toplarız hallolur olmaz faturası ne cikar bilemeyiz diyorlar var mı boyle bir sacmalık?? Ayrıca motor teknolojisi bakımından toyota ve honda cok ilerde markalar bu kabul ama toyota her zaman hondanin bir adim gerisindedir bunu unutmamak gerek, siz neye gore auris civic e nal toplatir dediniz anlayamadim? ayrica yol sesi bakımından toyota hondadan biraz daha iyidir, soyledikleriniz hep ters sanırım honda ile toyota markasini yanlis yerlerde yazdınız :)

stilo
19/10/2007, 17:46
sedan tiplerine bir türlü ısınamadım

civic hakikaten güzel ama

benim merak ettiğim Mesala aurisi deneme sürüşü yapıpta izlenimlerini aktarabilecek arkadaşlar var mı ?

işte motor performansı iyi , kabine ses çok alıyor kabin plastikleri iyi gibi izlenimler

ugurozer
19/10/2007, 18:00
işte onemli olan bir araca ısınmak zaten, yoksa gerisi hakikaten bos, bende civic asigiyimdir her yanımdan gectiginde bi ic cekerim, keske imkan olsa civic hb 1.8 alınabilse :( yakıt degerleri 1.6 dan dusuk performans degerleri ise muthis 9 saniyenin altinda 100 km ye ulasabiliyor makina. İstediginiz degerleri autoshow testlerinde bulabilirsiniz diye tahmin ediyorum, ara hızlanmalar olsun, farklı hızlarda dp cinsinden ses duzeyi degerlendiriliyor, bir sayısında sedanlari karsilastirmisti civic ve corollanin auris icinde yapmistir kesin bulabilirsem degerleri yazacagim size..

brvhgt
19/10/2007, 18:34
beklemişken sık dişini 2008 ilk çeyreğinde gelicek bravo hem diğerleri makyajlarınıda görür ondan sonra hepsini tertemiz karşılaştırıırsın yalnız auris iç olarak çok plastik bence en iyi içmekan şuanda astrada oda çok soğuk ve donuk resimlerden gördüğüm kadarıyla en eğlenceli ve civcivli iç yine bravoda

BGRAYS
19/10/2007, 20:57
benzınlı bılmem ama dızel olsa kı kısmetse ben oyle yapıcam 1.6 tdci cvt sanzımanlı focus alırdım 109bg 240 tork bıldıgım kadarıyla bu sınıfta dizel ve cvt sanzımanlı tek model yanlıssam duzeltın

dejavu
19/10/2007, 22:23

güzel yorum... bende auris den yana tercih yapardım.. her ne kadar yeni kasa olsada problem çıkacağını sanmam.. çıksada halledilir.. auris 1,6 124 hp süper kaçar diye düşünüyorum...

dejavu
19/10/2007, 22:34
Sayın GP ciler

Çeşitli nedenlerden dolayı GP yi değiştirmek istiyorum .

sizce bravoyu mu bekliyeyim yoksa toyoto auris mi focus mu astramı tavsiye edersiniz.

sizin düşünceleriniz benim için önemli

saygılar

çeşitli neden yazısının yerine nedenleri yazsaydın bence daha aydınlatıcı bilgi alırdın bu sayfadan..

BaDWoLf
19/10/2007, 22:37
Kenan abi seni kandırıyorlar :D sakın inanma :D
1.9 dizel 150hp Bravo en güzeli, onu bekle bence ...
bende bekliyorum ... :)
ama 2. eli ;) yaza alırız ...

Little F.K
19/10/2007, 22:43
size katılmıyorum, opel musteri memnuniyeti bakımından yapılan testlerde herzaman en son sirada kalmis ve motor teknolojisi olarak yaktigi yakıta oranla verilen performans bakımından oldukca gerilerde bir marka. Ayrıca etrafımda 2 adet vectra bir tigra ve bir adet omega model opeli olan akrabalarım var araclarin cikardigi sorunlar ocaklarina incir agaci dikti dedirtecek cinsten. Servislerden dolayıda cok madurlar, daha 2 gun once sorun cikaran omeganın sanzımanına fiyat veremiyorlar sanzimanı acariz toplarız hallolur olmaz faturası ne cikar bilemeyiz diyorlar var mı boyle bir sacmalık?? Ayrıca motor teknolojisi bakımından toyota ve honda cok ilerde markalar bu kabul ama toyota her zaman hondanin bir adim gerisindedir bunu unutmamak gerek, siz neye gore auris civic e nal toplatir dediniz anlayamadim? ayrica yol sesi bakımından toyota hondadan biraz daha iyidir, soyledikleriniz hep ters sanırım honda ile toyota markasini yanlis yerlerde yazdınız :)

Yazdıklarım ters değil.

Ben zaten yorumları kendi adıma yazdım.Bir kere servis işim oldu,ondada sis farım garantiden değişti.Bunu da bir çok firmanın garantiden değiştirceğini sanmıyorum.Bu beni memnun etti.

Ayrıca ailedeki ilk opel buda değil ve daha önce vectrada ufak tefek sorunlarımız olmasına karşın bizi üzücek hiç bir problemimi olmadı.

Ayrıca astra,focus ile birlikte sınıfının en iyi tutan aracıdır,ben dizel astra kullanıyorum,90 değilde 1.6 tdci motor olmasını elbette bende isterdim.

Toyota konusuna gelince,ben auris demedim corolla dedim.Bu belki biraz teknik bi terim olmadı ama her iki aracı kullanan arkadaşlarımdan aldığım bilgilerle bu şekilde konuştum.

Toyota Hondadan kat be kat üstün bi marka değil belki ama servis ve müşteri memnuniyeti asla bi Toyota ayarında değil.Accordun yolcu kapısını 3 hafta beklediğimizi bilirim.Ki Hondanın parçaları her zaman daha pahalıdır.

Corollada,Auris te Euro Ncap ten 5 yıldız almış araçlar,civic ise 4 yıldız.

Hondanın bi önceki kasası gerçekten inanılmaz seri bi araçtı fakat yol tutma problemleri yaşıyordu.

Honda düşmanı falan dılım aksine çok severim,benzin derdim olmasa ilk alıcağım arabada s2000 dir hatta :pirate:

stilo
20/10/2007, 09:07
beklemişken sık dişini 2008 ilk çeyreğinde gelicek bravo hem diğerleri makyajlarınıda görür ondan sonra hepsini tertemiz karşılaştırıırsın yalnız auris iç olarak çok plastik bence en iyi içmekan şuanda astrada oda çok soğuk ve donuk resimlerden gördüğüm kadarıyla en eğlenceli ve civcivli iç yine bravoda

haklısın ama bravonun ne olacağını bilmiyorum
piyasalarda oturması 1 seneyi bulur

sonu stilonun gibi olmasından korkuyorum .

Kenan abi seni kandırıyorlar :D sakın inanma :D
1.9 dizel 150hp Bravo en güzeli, onu bekle bence ...
bende bekliyorum ... :)
ama 2. eli ;) yaza alırız ...

ilk önce benzinli araçları getireceklermiş.

hem artık dizel almak istemiyorum . yılda fazla kilometre yapmıyorum.

çeşitli neden yazısının yerine nedenleri yazsaydın bence daha aydınlatıcı bilgi alırdın bu sayfadan..

haklısın ama onu eleştirler konusunda yazdım

burda fazla uzatmak istemedim.

tempesty
20/10/2007, 12:30
Bazı arkadaşlar yaptığım yoruma bir anlam veremiyorlar ve kızıyorlar fakat diğer topictede yazmıştım..Ben Auris le test sürüşünde bulundum,araç 124 hp dediler ama ben kendi 80 hp ile onunla kapışabileceğimi hissettim tuhaftır ki araba hiçde 124 beygir gibi gitmiyor,vites yerleşimi çok kötü ve kabine inanılmaz motor gürültüsü alıyor,yol seside pek az sayılmaz,iyi yanları olarak ise yol tutuşunu ve 5.viteste 30 km/s hızla giderken bile avans vuruntusu yapmamasının ilginç geldiğini söyleyebilirim,bunu nasıl yapmışlar bilmiyorum,frenleride gayet güzeldi bunun yanında..Toyotayı yada Aurisi kötülemek gibi bir amacım neden olsunki böyle şeyler alakam yok sadece subjektif bir yorumdur,ben olsam focus ghia tdci tek geçerim.

ozmermer
20/10/2007, 16:17
Toyota derim.

BGRAYS
20/10/2007, 17:06
sizce focusun iyi ve kotu yanları nedır

brvhgt
20/10/2007, 18:42
ben bugün izmir birmotta bir arkadaşla görüştümbravoyla ilgili bilgi istediğimi hatta yabancı sitede yaptığım araçla ilgili konuştıuk pztesi dönerim iyiyce araştırayım dedi dönerse buraya yazarım bu arada bravonun kataloğu gördüm yabancı dildi ama donanım listesi çok sağlamdı renklerde güzel alabilirsem kataloğu buraya koyarım focusun bence tek kötü yanı yeşil renk olan kadran grubu çok eski karakterlerde hoşuma gitmiyor

Little F.K
20/10/2007, 19:03
Buğra Ertan abininde dediği gibi 2.el(2006-2007) focus alıcaksan yeşil kadranlar hakikaten çok sırıtıyo,ama sanırım 2008 ler artık beyaz güzel bi kadranla üretiliyor.

Benim focusta hoşuma gitmeyen iç tasarım ve süspansiyoların ciddi biçimde sert oluşu,esp nin Ghia da bile opsiyonel olması.

Artıları:Kasaya ideal motor,tatmin edici performans,sınıf lideri yol tutuşu,müzik sistemi.

Honor COOPER
20/10/2007, 21:08
eksileri servisleri ve çok problem çıkartan bir marka olması fordun.şikayet var sitesinden fordla ilgili şikayetleri incelemenizi tavsiye ederim.
servisler ise tam rezalet insan yerine koymuyorlar müşteriyi ayrıca hiçte ucuz değil ford parçaları.

Gkhan
20/10/2007, 21:19
Bravo özellikleri açısından yeni yüz olmasından bence bravo ,

2. tercihim ise astra ;)

Ama puntodan nedne vazgeçmek istediğinizi merak ettim?

Saygılar ..

stilo
21/10/2007, 09:07
cumartesi auris ile test sürüşü yaptım .

arabayı çalıştırınca sanki başka bir dünyada imiş gibi hissettim.

toyoto gerçekten farklı

ilk kalkışta biraz hantal geldi . fakat 3 vitese geçinde 124 bg farkını gördüm.

inanılmaz süspansiyon var araba çok dengeli

ses içeriye çok girmiyor. ışıklarda durduğumda arabanın çalışıp çalışmadığını anlamıyorsun .

5.viteste yokuş yukarı giderken ayağımı gazdan çektim .araba yavaşladı tekrar gaza bastığımda teklemeden kendini toparladı hiç vites küçültmeden yola devam ettim.

yolda giderken kendini inanılmaz güvende hissediyorsun .

sonra aynı yolu bizim gp ile gittim.

sınıf farkı olduğu için burada farklarını yazmıyacağım .

brvhgt
21/10/2007, 12:55
bravo fotoları bölümündeki resimlere bakmanızı tavsiye ederim iç olarak şu anda en ggüzel iç dizayn bravonun bence

ORACLE
21/10/2007, 20:03
Benim anlamadığım nokta.
Arkadaşım sen dediğin bu araçları alabiliyorsan neden gittin active punto aldın?
Ben anlamakta güçlük çekiyorum açıkçası. Söylediğin araçların şu anda bindiğin araçla uzaktan yakından alakası bile yok. Bunu alırken neden gidip onlara da bakmadın

stilo
22/10/2007, 09:04
Benim anlamadığım nokta.
Arkadaşım sen dediğin bu araçları alabiliyorsan neden gittin active punto aldın?
Ben anlamakta güçlük çekiyorum açıkçası. Söylediğin araçların şu anda bindiğin araçla uzaktan yakından alakası bile yok. Bunu alırken neden gidip onlara da bakmadın

daha önceki arabam stilo idi . en iyi fiyatı fiat verdi . fiyatın elinde de en iyi araba bu idi.

faruktuzlu
22/10/2007, 10:50
astranın 1.3 multijetini düşünürsen gerek yok elindeki kalsın! Toyota Aurisin kendini ıspatlaması için daha zaman var. tek alternatifin 1.6 TDCI FOCUS! ama 2008 de büyük kasa devrimleri olacak gibi! bence bekle! hatta 308 Peugeot 1.6HDI gelecek bir de onu değerlendirirsin!

stilo
22/10/2007, 12:41
astranın 1.3 multijetini düşünürsen gerek yok elindeki kalsın! Toyota Aurisin kendini ıspatlaması için daha zaman var. tek alternatifin 1.6 TDCI FOCUS! ama 2008 de büyük kasa devrimleri olacak gibi! bence bekle! hatta 308 Peugeot 1.6HDI gelecek bir de onu değerlendirirsin!

haklısın 2008 de çok şey değişebilir.

zaten tam da karar veremedim .

pascal
23/10/2007, 03:06
buarada ne kadar doğru bilmiyorum ama Bravo nun gelişi ertelenmiş diye duydum. Bravo düşünen arkadaşlar yaklaşık 1 sene daha bekleyecekler sanırım...

stilo
23/10/2007, 09:07
benim bildiğim mart veya nisan ayında bravo gelecek.
daha önce gelecekti . ama araya scuda nın lansmanı girecekmiş.

brvhgt
23/10/2007, 12:08
buarada ne kadar doğru bilmiyorum ama Bravo nun gelişi ertelenmiş diye duydum. Bravo düşünen arkadaşlar yaklaşık 1 sene daha bekleyecekler sanırım...

ali pandır açıklamöa yapmıştı 2008 ilk çeyrek gelicek diye scudo ve mini cargo linea derken lansman çok sıkışmış onun için dedi

twincam
23/10/2007, 21:08
Merhabalar,

Tercihler arasındaki düşüncelerim;

Öncelikle Astra tasarımı oldukça eskimiş bir otomobil. Opel'in servisine de kesinlikle güvenim yok. Kaldı ki dikiş makinesi imal ederek işe başlayan Opelin dizel motor seçenekleri de Fiat ile aynı.

Ford teknik olarak bence oldukça üstün bir araç. Özellikle yol tutuş kabiliyeti tartışılmaz. İki olumsuz noktası var. Biri makyajlanan tasarımının yakın gelecekte çıkması ( dergilerde resmi fotoları yayınlandı ). İkincisi de (bence) ruhsuz, soğuk Ford imajı.

Toyota'nın tekniğini, sağlamlığı konusunda takip ettiğim bütün yayınlarda hep olumlu şeyler okuyorum. Üniversite yıllarında bir dönem de Toyota yetkili servisinde çalıştım. Rahatlıkla söyleyebilirim ki bence Türkiye'deki en iyi satış sonrası hizmetlerini Toyota veriyor. Servis elemanlarını da çok iyi yetiştiriyor. Ancak son yıllarda Toyota'da beni en çok hayal kırıklığına uğratan nokta tasarım. Bir endüstriyel tasarımcı olarak Toyota'nın yeni tasarım anlayışını bir türlü aklım almıyor. Gerçi tasarım beğenisi yoruma göre değişen bir kavram ancak şahsi fikrim, Toyota'nın sahibi olsam, yeni Corolla'yıda Auris'i de bırak üretmeyi, tasarlayanları direk kovarım:) Şaka bir yana kabin tasarımı konusunda gösterdikleri özeni, dış tasarımda maalesef göstermemişler. Ayrıca bu ayın auto motor&sport dergisinde yapılan karşılaştırmada Hyundai i30, Toyota Auris'ten daha fazla puan toplamış

Fiat son dönemde ciddi bir atak içinde. Özellikle GP ile başlayan ivme yeni Bravo ile devam ediyor. Bravo buram buram italyan kokuyor. İç-dış tasarım konusunda bence rakipsiz. Sağlamlıkta 5 yıldız, motorları da bence 5 yıldız:)Gerek T-jet, gerekte Multijet motorları sınıflarının en iddialısı.

Kısacası bence tercihleri toparlarsak;
Fiat ve diğerleri;)

baris
24/10/2007, 14:25
arkadaşlar yaklaşık 2 hafta önce bir tanıdığıma Toyota Corolla 1.6 124 hp Comfort bir toyota aldık.
Arabayı çok kullanma imkanım olmadı ancak araba diğer arkadaşların da dediği gibi
oldukça güven veriyor kullanırken buda büyük ihtimalle üst sınıf bir arba olmasından ve geniş iç hacminin olmasında kaynaklanıyor. tabi ki bulunan 9 hava yastığıda etkendir herhalde. İşçilik iyi ancak plastik kalitesi olarak çok tatmin etmedi beni. Sert plastik kullanılmış. Yukarıda yazıldığı gibi motor özellikle rölantide çalışırken nerdeyse hiç ses girmiyor içeriye. Hareket halinde ise biraz yolsesi alınabiliyor . Klima oldukça kuvvetliydi. Tabi Gp ye göre diyorum. Buda doğaldır yine sınıf farkı vede 124 Hp bir araba. Olur o kadar.
Yol bilgisayarını kullanması zor. kontrol çubukları kadran üstüne yerleştirilmiş. Eski arabalarda olan saat ayar çubukları benzeri.
ses sistemi ise GP nin yanına bile yaklaşamıyor.
direksiyon ise gp ye göre oldukça sert. (city fonksiyonunun artısı) .
yarım saatte ilk dikkatimi çekenler bunlar oldu.

Belki karar verme aşamasında olan arkadaşlara bir nebze olsun yardımcı olur.
sevgiler saygılar

stilo
02/11/2007, 12:53
Bravoyu almanyada gördüm

yakından incelem fırsatım oldu genel olarak resimlerden göründüğünden daha büyük gözüküyor.

dizayn bakımından gerçektek şık olmuş. baktığım araba 1.9 dizel idi. araba hareket ettiğinde güzel bir motor sesi var dı

önden bakıldığında puntomu yoksa bravo mu tam ayırt edilmiyor.

arkası resimlerden daha güzel

ABNEW
02/11/2007, 14:00
Bravoyu almanyada gördüm

yakından incelem fırsatım oldu genel olarak resimlerden göründüğünden daha büyük gözüküyor.

dizayn bakımından gerçektek şık olmuş. baktığım araba 1.9 dizel idi. araba hareket ettiğinde güzel bir motor sesi var dı

önden bakıldığında puntomu yoksa bravo mu tam ayırt edilmiyor.

arkası resimlerden daha güzel

Yani Bravo bekleniyor sanırım:)

BGRAYS
11/11/2007, 00:13
arkadaslar yeni focusu merak ettım bulamadım hıc resmı buraya resım koyabılır mısınız ? burada makyajlı gelecekmıs galiba

baycep
11/11/2007, 01:38
ben yerinizde olsam kesinlikle bravoyu beklerdim

BGRAYS
12/11/2007, 20:31
beyler resım yok mu

SteinGP
13/11/2007, 03:24
ben annem için astra 1.3 cdti cosmo easytronic ve auris 1.4 d-4d elegance multimode test etmiştim bi kaç ay önce..ford hiç düşünmedik çünkü bana göre kaba ve sert bi araç..diğer ikisi içinde beni her yönüyle etkileyen auris oldu çok beğendim anneme sen puntoyu al ben aurisi kullanayım bile dedim ama beğendiremedim..bence gidişi çok tok alt devirlerde pek fazla turbo boşluğu yok punto kadar seri değil ama bi anda patlamayıp istikrarlı bi hızlanması var..frenleri bizimkilere benzer ani tepkiler veriyor..otomatikleştirilmiş manuel şanzıman olduğundan fazla seri değildi ama bu şanzımanı bi denemeni öneririm bence easytronicten çok daha başarılı..kısaca bravoyu görmedim ama benim tercihim auris olurdu..evdekilerin tercihi volvo S40 oldu :)

ZaMBroTTa_1903
13/11/2007, 10:57
arkadaslar yeni focusu merak ettım bulamadım hıc resmı buraya resım koyabılır mısınız ? burada makyajlı gelecekmıs galiba

Ben koymustum buraya focusun resmini kaldırdılar.. Muthis bi araba ya cagdısı bi sey.. Audi , bmw , mercedes filan yanından gecemez goruntu olarak...

stilo
15/11/2007, 08:37
tabi ki bravoyu bekleyeceğim.

şunun şurasında zaten 4-5 ay kaldı gelmesine

son aldığım habere göre de bravonun avrupa satışları çok iyi olduğu

avrupaya otomobil yetiştiremediği yönünde

brvhgt
15/11/2007, 10:57
Ben koymustum buraya focusun resmini kaldırdılar.. Muthis bi araba ya cagdısı bi sey.. Audi , bmw , mercedes filan yanından gecemez goruntu olarak...

burak neden kaldırıldığını yazarsan iyi olur demi sen kalkıpta sadece bravo fotolarının olduğu o arçla ilgili bilgilerin olduğu topice çarşaf gibi onu koyarsan kalkar ayrıca sana ayrı bir topic açılması teklifi iletildi sen ilgilenmedin saygılar

ZaMBroTTa_1903
15/11/2007, 11:04
Ben guzel bi kıyaslama olur diye dusundum aynı sayfada ikiside aynı sınıf ya ondan, rekabet olsun diye...:wink:

brvhgt
15/11/2007, 15:29
tamam anlıyorumda sadece bir tek resimle ve altına alın bakın asıl alet bu gerisi hikaye tarzı laflarla nasıl bir karşılaştırma olabilirki hiç bir özellik veya donanım belirtmemişsin büyük ihtimalle fatoş bir foto biliyorsun araç alınırken sadece resimle olmaz ben böyle düşünüyorum sanada saygı duyuyorum fazlada uzatmayım saygılar

bambogie
24/11/2007, 03:45
kesinlikle auris alırdım...