PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kornanın Sesi Kısık

Mert34
14/09/2014, 13:59
Arkadaşlar aracı aldığımdan beri kornanın sesi kısık şuana kadar sorun etmiyordum ama şuan anca dibindeki insana duyurabiliyorum korna sesini değişmem mi gerekiyor ayar vidası diyenler var nerdedir bu tam yerini anlatırmısınız teşekkürler

maince
14/09/2014, 14:02
bende de aynı sıkıntı var konuyu actgın ıyı olmus ama bence yenisiyle değiştirmek daha mantıklı gelıyor bana :) bakalım forumdakı diğer arkadaslar neler diyecek..

Arrest
14/09/2014, 14:08
Degistirin

Ziyaretçi78
14/09/2014, 14:17
Ferrari Korna F1 Korna Güçlü Ses Fiam Siren Kali GittiGidiyor'da 127703035 (https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/ferrari-korna-f1-korna-guclu-ses-fiam-siren-kali-127703035#product-information)

yukarıdaki linkten bulabilirsiniz f1 korna ben kullanıyorum ve puntolara yakışan bir korna.

sesi duymak için tıklayın.
https://www.youtube.com/watch?v=UBobyvZ1RvE

Mert34
14/09/2014, 16:45
orjinal kornayı bulsam daha iyi aslında şu f1 korna pek bi rahatsız edici geliyor bana, forumda değiştiren arkadaşlardan denk getiririz belki

Ziyaretçi78
14/09/2014, 17:06
orjinal kornayı bulsam daha iyi aslında şu f1 korna pek bi rahatsız edici geliyor bana, forumda değiştiren arkadaşlardan denk getiririz belki

Değiştiren genelde bozulunca değiştiriyor ama benim gibi 2 kademeli olan bulursun genelde.

H.KURU Saygılarımla

EMRE ALTINOK
23/09/2014, 00:44
Mert34, işte aradığım şey.. sen nasıl yaptın anlatsana bana? benim korna öyle bir ötüyor ki.. ben bile çalınca ürperiyorum. artık yayaları vs. sen düşün. bu kornanın sesini nasıl kısabiliriz? daha AZ ÖTEN düdük varmidur da?

Evren_c
23/09/2014, 09:19
Bizim eski Taunus'umuzda kornanın içine (salyangoza benzer bir yapısı vardı) bir böcek yuva yapmış, koza gibi bir şeyler vardı içinde. Haliyle kornanın sesi çok kısık çıkıyordu. İçine bir şeyler kaçmış olabilir mi?

fotobelit
23/09/2014, 11:53
Aracı yıkarken birader ön tarafa tazyikli su sıkınca içine su kaçmış ve bip bip şeklinde çok az çıkıyordu..Sonra içindeki suyu akvaryum hortumu ile kornayı sökmeden tahliye ettim..Sorun giderilmişti..Söküp içine hava basarsanızda düzeliyor..Buna benzer birşey olabilirmi?Yani su kaçmış olabilirmi?

Mert34
30/09/2014, 21:07
bakamadım uzun süre k.bakmayın düzeltelim derken biz kornayı pert ettik çıkma bir doblo kornası buldum en normal o geldi kulağıma onu taktık, söktüğümüzde içinden kumdan arıya herşeyi bulduk temizlenecek gibide değildi. ses seviyesi olayıda söküp takan arkadaş vidası var bunun dedi ordan ayarlanıyormuş ama bizimki pertti anlayamadık tabi EMRE ALTINOK bi açıp bak istersen görünür yerdeymiş

Evren_c
01/10/2014, 10:13
bakamadım uzun süre k.bakmayın düzeltelim derken biz kornayı pert ettik çıkma bir doblo kornası buldum en normal o geldi kulağıma onu taktık, söktüğümüzde içinden kumdan arıya herşeyi bulduk temizlenecek gibide değildi. ses seviyesi olayıda söküp takan arkadaş vidası var bunun dedi ordan ayarlanıyormuş ama bizimki pertti anlayamadık tabi EMRE ALTINOK bi açıp bak istersen görünür yerdeymiş

Arı mı çıktı içinden :) Tahmin etmişim demek ki kısmen de olsa.