PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dualogic vites geçişlerinde sürtünme sesleri

tgrsdt
12/09/2014, 20:52
Merhaba arkadaşlar. 2005 dualogic dynamic punto aldım. 1.2. ve 3. viteslere geçerken ve düşerken metallerin birbirine sürtünmesine benzer 2-3 saniyelik sesler çıkıyor. servise gittim ilk defa böyle bişey gördük dediler. Aynı sorunu yaşayan ve nedenini bulan arkadaşımız var mı acaba? Burada yeniyim yardımcı olursanız çok sevinirim.

tgrsdt
18/09/2014, 16:20
Hiç mi yardımcı olacak biri yok burada???

tgrsdt
30/09/2014, 19:11
Sorun çözüldü baskı balata değişti ses kesildi. Aynı sorunu yaşayan olursa diye yazayım bari sizden hayır yok :)

Evren_c
01/10/2014, 10:12
Teşekkürler. Benim vites değişimlerinde de kısacık bir "cik" sesi gelmeye başladı sanki. Belli belirsiz ama eskiden olmayan bir ses. Araç 45bin'e yaklaşıyor, normal midir bilemedim. Aracın altında hiç yağ izi vb. de yok, yağından mıdır bilemedim...

mikili17
01/10/2014, 10:28
Sorun çözüldü baskı balata değişti ses kesildi. Aynı sorunu yaşayan olursa diye yazayım bari sizden hayır yok :)
öncelikle geçmiş olsun.
sanırım senin konu güme gitmiş ya da aynı konu daha önce açılmıştır.
yoksa mutlaka aynı sorunu yaşayan veya yaşamasa da yardım edebilecek arkadaşlarımız var.

tgrsdt
01/10/2014, 20:26
İşin enteresan yanını anlatayım.. 2 tane Fiat yetkili servisine gittim birisi robot arızası dedi aracı 1 hafta kadar bize bırakın minimum 2000 tl masrafı çıkar dedi. Sonra İzmit sanayideki bir otomatik şanzıman ustasına gittim adam kesinlikle arabanın tirbünün de sorun var dedi ve 3000 tl masrafı çıkar dedi. Araştırmaların sonucu Sakarya modern otodaki Ayhan ustaya ulaştım. Kendisi dualogic vites araçlarda tirbün olmadığını ve sorunumun muhtemelen diferansiyel bilyeleri yada baskı balatalarla ilgili olabileceğini söyledim. Dediği gibi de oldu. 2 günde 500 tl masrafla hem parçalar değişti üstüne bide şanzıman ve robot yağları değişti. İşini mükemmel yapan güleryüzlü bir arkadaşımız. Arabam saat gibi çalışıyor şuan maşallah.

khanjar
29/06/2017, 16:55
konuyu hortlatıyorum.. bayramdan önce arabamın ağır bakımlarını yaptırdım.. baskı balata, triger, fren balataları değişti.. değiştikten sonra bu ses benim aracımdan da gelmeye başladı

bekir0606
29/06/2017, 17:21
konuyu hortlatıyorum.. bayramdan önce arabamın ağır bakımlarını yaptırdım.. baskı balata, triger, fren balataları değişti.. değiştikten sonra bu ses benim aracımdan da gelmeye başladı
İşlemler ne kadar tuttu acaba?

khanjar
29/06/2017, 17:40
triger seti değişimi: 350 tl (bunu farklı bir yerde yaptırdım)

yağ ve filtrelerin değişimi: 180 tl
baskı balata değişimi: 600 tl (çatal dahil değil)
fren balataları değişimi: 200 tl (bununla beraber bir parça daha değişti ama tam hatırlamıyorum)

punto1414
29/06/2017, 17:51
200 tl ye fren balatası olmaz.disklerde değişmiştir,parça fiyatını bilmiyorum anck baskı balata değişimide çok geldi bana
ayrıca vakit kaybetmeden yaptırdığınız yere götürün,kontrol etsinler belki şanzıman yağında sıkıntı vardır.

khanjar
29/06/2017, 17:56
200 tl ye fren balatası olmaz.disklerde değişmiştir,parça fiyatını bilmiyorum anck baskı balata değişimide çok geldi bana
ayrıca vakit kaybetmeden yaptırdığınız yere götürün,kontrol etsinler belki şanzıman yağı ek

evet diskler de değişti.. bir de alt takımdan bir parça vardı ama adını hatırlayamıyorum

baskı balata servis 2200 tl dedi ben başka bir ustaya 600 tlye yaptırdım.. ankarada bilenler vardır emci oto'ya yaptırdım