PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza yaptım sigorta tramer sorunu

mywzz
08/09/2014, 18:50
selam arkadaslar cuma gunu ılgınc bır sekılde ne yazıkkı bır kaza yaptım yol calısması olan bır yolda trafık lambalarından kalktık sagımdan anlayamadıgım bı arac yol daralınca ustume kırdı bır anda frene bastım sola kactım yanımdakı tır sol camurlugumdan kaptıgı gıbı aracı hasarladı ben sucu kendımde buldum cunku ben attım kendımı ama olay yerıne gelen sıgortacı bana aracını yaptırma burda tır suclu cıkabılır dedı... her neyse bugun anadolu sıgortadan teelefon geldı sucun %100 ü tırda bulundu dedı aracını servıse bırakabılırsın yaptırabılırsın dedı gıttım servıse servıstekı bayan arac sahibinden ruhsat police bılgılerını ıstedi adam vermedı sıgortacımla goruscem sonra dedı.. bir daha donmedi sıgortayı aradık bu sefer servıse tramerde bırsey gozukmuyor daha bellı degıl dedı.. tekrar ben aradım bana sen suclu degılsın benım tramerde boyle gozukuyor dedı 3 gun bekle kesın sonuclar cıkar dedı nasıl bır iştir bu arkadaslar yardımcı olurmusunuz

fotobelit
08/09/2014, 19:13
Geçmiş olsun..Bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olacaktır...Bu arada trafik polisi geldimi?Veya tutanak tuttunuzmu?Suçun %100 tıra çıktıgını neye dayanarak söylemiş..Evrak varmıymış?

cemdogu
09/09/2014, 03:24
Polis rapor vermeden suçlu belirlenemez.Suç tırcıda çünkü farklı şeritte de olsa takip mesafesini kollamak zorunda.Bazen istisnai durumlar oluylor sızınki gibi.

Tırcının tırı değildir diyerek vicdanınızı rahatlatın bence.Olay yerine polis gelip, rapor verdiyse tır şöförünün sigortacıyla görüşmesi gibi bi durum fayda etmez.Ortada rapor yoksa, aydınlanamaz.Sigortanız aracınızı yaptıracağız dediyse yapacaklardır endişelenmeyin.Tek derdiniz, muadil parçalar kullanacaklar.Bunu takip edin.Araçlar toplanırken yan sanayi parçalarla toplanacak.Bütçeniz el veriyorsa farkı vererek orjinal ürünleri kullanın.

geçmiş olsun, trafikte çok dikkat etmek lazım.İlginç bir durum yok, herkesin başına gelebilir.Trafikte malesef "bunu beklemiyordum" demek müümkün değil.Ummadık taş baş yarar.

mywzz
09/09/2014, 11:02
saolun arkadaslar hem tır soforuyle rapor tuttuk hemde polıs geldı beklıyoruz bakalım sonucu

ato
11/09/2014, 21:11
peki suçun tırda olduğu nereden çıktı öyle bişeyin olması için raporun çıkmış olması lazım rapor çıkıncada hiç tırcıyla muhatap olmanıza gerek yok direk gidip yaptırırsınız

Castell
16/09/2014, 21:28
Kaza raporu sonuçları yaklaşık 1 haftada çıkar, sonucu trafik şubeden aldıktan sonra tır şoförüyle muhatap olmanıza gerek yok, siz onun sigorta şirketinin eksperiyle muhatap olursunuz........

salvador
26/09/2014, 13:07
saolun arkadaslar hem tır soforuyle rapor tuttuk hemde polıs geldı beklıyoruz bakalım sonucu

Geçmiş olsun kazada kusur oranları belli oldumu eğer kusurlu karşı tarafsa aracınızdaki değişen parçaların orjinal parçalar olmasını talep edebiliyormuşsunuz karşının trafik sigortasından ayrıca araç değer kaybınızı tahsil edebiliyormuşsunuz aracdegerkaybi.com diye bir sitede gördüm incelemenizi tavsiye ederim faydalı bilgiler var tekrar geçmiş olsun.