PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lovato Easy Fast OBD II Sistem Sizce nasıl?

skygo250
07/09/2014, 19:29
Arkadaşlar öncelikle herkeze merhaba,

punto evo 77 hp aracıma yaklaşık 2 hafta önce lovata kit taktırdım.İlk izlenimlerim biraz olumsuz olduğundan sizlerle paylaşmak fikir edinmek istedim.

Aracın çekiş gücünde kısmen biraz düşüş oldu ancak yakıt konusunda biraz performan yapamadı gibime geldi sizler ne dersiniz.

İzmit PO dan 47 lt lik tank 2,5 tl den depoyu fulledim.İstanbul uzun yol ve şehir içi kullandım.Depo bitmeden İstanbul PO dan 2,70 tl den fulledim 80 tl gaz aldı.303 KM yol yapmışım sizce az değil mi?

kovboy
07/09/2014, 19:54
yaklaşık 10 lt yakmış.bence fazla

kalite kontrol
07/09/2014, 19:56
Arkadaşlar öncelikle herkeze merhaba,

punto evo 77 hp aracıma yaklaşık 2 hafta önce lovata kit taktırdım.İlk izlenimlerim biraz olumsuz olduğundan sizlerle paylaşmak fikir edinmek istedim.

Aracın çekiş gücünde kısmen biraz düşüş oldu ancak yakıt konusunda biraz performan yapamadı gibime geldi sizler ne dersiniz.

İzmit PO dan 47 lt lik tank 2,5 tl den depoyu fulledim.İstanbul uzun yol ve şehir içi kullandım.Depo bitmeden İstanbul PO dan 2,70 tl den fulledim 80 tl gaz aldı.303 KM yol yapmışım sizce az değil mi?

yakıt değerlerini senin aracından kullanmadığım için bilemiyorum.ama ilerleyen zamanlarda yakıtın biraz daha düşer gibi geliyor.bilen arkadaslar daha iyi anlatır.benim aracımdada aynı sistem var lovato obd2 turbo sistem. benimde sıkıntılarım var bu konuda bazen gaz pedalına yüklendiğimde sirkeleme meydana geliyor.kötü yanı bunun tam ayarını yapabilen verim sağlayan ustada bulamadım.böyle bir usta varsa bizide yönlendirsinler. şimdi ben aracıma yazılımla 150hb yapmak istiyorum ama sırf lpg uyumu sağlayamaz diye tereddüt içindeyim önerisi olan arkadaşlardan yorumlar bekliyoruz.taktırmadan önce açsan konuyu sana tavsiye etmezdim bu lpg sistemini neyse hayırlısı olsun diyelim
BU ARADA LPGEN HAYIRLI OLSUN.

kalite kontrol
07/09/2014, 19:59
Ben yakıttan şikayet etmiyorum. depo tam boşken doldurum defalarca ölçüm yaptım 90km hızla uzun yolda 16krş ile 17krş arasında yakıyorum ortalama. şehir içi kullanımla 22krş filan ama canımı sıkan bu lovatonun tam deneyimli kadrosunun olmayışı ayarın yapılamaması.
iyi forumlar

celenlee
07/09/2014, 21:39
Benim Ş.içi Ş. dışı hep 8.6lt yakıyor ;)
Muhtemel küçük bir ayarla hallolur.

kalite kontrol
07/09/2014, 23:04
Benim Ş.içi Ş. dışı hep 8.6lt yakıyor ;)
Muhtemel küçük bir ayarla hallolur.

işte tam olark söylemek istediğimde bu o küçük ayarı yapacak kalifiyeli lovato calısanını bulmak zor adamlar bilmiyoki :)

skygo250
08/09/2014, 01:18
Yani arkadaşlar motor arıza lambası yaktıktan sonra bi ayar daha yapıcaz dediler.Olmazsa götürüp biraz fazla yakıyo diyipte ayar yaptırırım.Bazı arkadaşlar bi depo ile 480km yol felan yazıyorlarda aynı araba ile bende fazla yaktığını düşündüm.

blk_hakan
08/09/2014, 01:30
Bende Atıker var 75 tl ye fulleniyor depo 90 - 100 km arası ş.dışı 400 km gidiyor fazla sıkıştırmıyorum ama siz yeni taktırdıgınız için biraz fala yakabilir ayarıda tam olmayabilir ama benzine göre yiede iyi yakıt degeriniz bi kontrol ettirin farklı şehirlerde bayilere girip ayarda yaptırabilirsiniz. hayırlı olsun...

skygo250
08/09/2014, 14:48
Bende Atıker var 75 tl ye fulleniyor depo 90 - 100 km arası ş.dışı 400 km gidiyor fazla sıkıştırmıyorum ama siz yeni taktırdıgınız için biraz fala yakabilir ayarıda tam olmayabilir ama benzine göre yiede iyi yakıt degeriniz bi kontrol ettirin farklı şehirlerde bayilere girip ayarda yaptırabilirsiniz. hayırlı olsun...

Evet bende 75 liraya 400 km gitsem kabullencemde.Herhalde dediğiniz gibi ayar yapılması gerekiyor zaten bayi motor arıza lambası yaktığında getir bi ayar yağıcaz dediler yakmassada götüreyim bari :)