PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rölanti'de dalgalanma farlarda düşüklük

teo53
06/09/2014, 03:36
arkadaşlar merhabalar uzun zamandır farkettiğim fakat şuan dahada çok belirginleşen rölantide dalgalanma mevcut arabayı ilk çalıştırdığımda farları açıp kapadığımda rölanti dalgalanıyor farları açık bıraktığımda ise ışık şiddetinde ve araç içi konsollarında belirgin bir kararıp geri gelme durumu söz konusu hele klimayi açtımmı eyvah eyvah tavan lambası bildiğiniz kırpışıyor :D Altarnetör 5-6 ay önce komple bakımdan geçti (kayışı değişmedi ) EGR valfi servis tarafından gene 5-6 ay önce değişimi yaptı akü 3 ay önce mutlu marka ile yenilendi enjektörlerdede bir sorun yok( Yakıt değerleri ve kara duman atmama baz alındı ) servis bakımlı zaten aracım sorun nedir bir türlü çözemedim arkadaşlar

Arrest
06/09/2014, 09:14
Sana en güzel cevabı bu video verir :D

https://www.youtube.com/watch?v=wPIoruP06AA

byadrenalin
06/09/2014, 11:03
Bence sorun akü de. Akünün yeni değişmiş olması çabuk arızalanmayacağı anlamını taşımıyor :) Başka bir akü ile deneme şansınız varsa deneyin. Bir ihtimal şarj dinamosu da sorunlu olabilir. Aküyü yeterince şarj etmiyordur belki.

fotobelit
06/09/2014, 11:39
Akü yeniyse,bencede şarj dinamosu..

teo53
06/09/2014, 12:49
Sana en güzel cevabı bu video verir :D

https://www.youtube.com/watch?v=wPIoruP06AA
Hahahaha kahkaha attim sabah sabah bit ustaya gostermezsem kisa sure sonra yasayacagim olayin temsili videosu :D

teo53
06/09/2014, 12:51
Bence sorun akü de. Akünün yeni değişmiş olması çabuk arızalanmayacağı anlamını taşımıyor :) Başka bir akü ile deneme şansınız varsa deneyin. Bir ihtimal şarj dinamosu da sorunlu olabilir. Aküyü yeterince şarj etmiyordur belki.

Akü yeniyse,bencede şarj dinamosu..

En iyisi bugun sanayide aku yu olctureyim Ben bakalim sonuc ne cikacak yolda kalmayalim takin zamanda da bir uzun yol yapicam videodaki kontaga basicam kimse yok :D

Arrest
06/09/2014, 12:52
aküyü bi ölçtür hocam sen belki şarz etmiyodur tam araba

byadrenalin
06/09/2014, 22:29
Şarj dinamasunu değiştiren ya da revizyon yaptıran çok kişi var. Zamanla Gp lerin şarj dinamasu bozulabiliyor. Daha doğrusu bütün arabaların zamanla bozulur. Arabanız kaç km de acaba ?

teo53
06/09/2014, 22:38
Şarj dinamasunu değiştiren ya da revizyon yaptıran çok kişi var. Zamanla Gp lerin şarj dinamasu bozulabiliyor. Daha doğrusu bütün arabaların zamanla bozulur. Arabanız kaç km de acaba ?

Aracım 151 binde şuanda revizyon yaptırdım dinamoya bugun ölçtü usta dediği şu devir saatinin switchi bozuk gibi bir açıklama yaptı he he dedim bende. Bu problem yolda giderken aracı boşa attığımda da yapmakta ve motor soğukken gerçekleşiyor ısındığı zaman hiçbir problem yok

byadrenalin
07/09/2014, 22:51
Aracım 151 binde şuanda revizyon yaptırdım dinamoya bugun ölçtü usta dediği şu devir saatinin switchi bozuk gibi bir açıklama yaptı he he dedim bende. Bu problem yolda giderken aracı boşa attığımda da yapmakta ve motor soğukken gerçekleşiyor ısındığı zaman hiçbir problem yok

İlginç. Servise bir danışın diyeceğim ama ordakiler de cacık usta bir çoğu. Gün boyu 50 araba gelsin. Bakım yapalım yeter mantığında bütün servisler. Hiç arıza tespiti bilmem ne gelsin istemezler.

tayfux
07/09/2014, 22:56
benim de aklıma şarj dinamosu geliyor..yada aküyü zayıflatan bir kaçak var..

cdogu
08/09/2014, 03:28
Ben de şarj dinamosu diyorum. ''Şarz'' da olabilir :D

Castell
08/09/2014, 10:06
Isınınca kesiliyorsa aküden şarjdan olmaz....... Egrni temizletmişssin ama yinede kontrol ettir derim..........

teo53
08/09/2014, 11:05
İlginç. Servise bir danışın diyeceğim ama ordakiler de cacık usta bir çoğu. Gün boyu 50 araba gelsin. Bakım yapalım yeter mantığında bütün servisler. Hiç arıza tespiti bilmem ne gelsin istemezler.

benim de aklıma şarj dinamosu geliyor..yada aküyü zayıflatan bir kaçak var..

Ben de şarj dinamosu diyorum. ''Şarz'' da olabilir :D

Isınınca kesiliyorsa aküden şarjdan olmaz....... Egrni temizletmişssin ama yinede kontrol ettir derim..........

Servise gidicem zaten yakın zamanda 1.viteste yada3.vıteste gaza asılıp bıraktığımda motordan bir sürtme sesı geliyor zincir değiştikten sonra onuda bi göstericem gerçi servise birşey söylicez bulamıcaklar sonra nevar ne yok değiştirelim diyecekler bende sayıp sövüp birdaha servise gitmicem diyip ilk bakımda gene servise gidicem :))

Arrest
08/09/2014, 15:29
Servise gidicem zaten yakın zamanda 1.viteste yada3.vıteste gaza asılıp bıraktığımda motordan bir sürtme sesı geliyor zincir değiştikten sonra onuda bi göstericem gerçi servise birşey söylicez bulamıcaklar sonra nevar ne yok değiştirelim diyecekler bende sayıp sövüp birdaha servise gitmicem diyip ilk bakımda gene servise gidicem :))

Motor alt muhafaza kirilmistir :)

MURAT_41_41
09/09/2014, 11:06
aracı calıstırmadan önce debimetre soketini cıkartıp o şekilde çalıştır düzelicekmi diye bakarmısın.

teo53
09/09/2014, 19:08
aracı calıstırmadan önce debimetre soketini cıkartıp o şekilde çalıştır düzelicekmi diye bakarmısın.

Bu soketin yeri tam olarak nerede peki

MURAT_41_41
10/09/2014, 11:05
hava filitre kazanına giren, hava hortumunun üzerinde sarı kilitli parça

xarsi
17/09/2014, 14:22
Skoda fabiamda vardı aynı sorun. Devirde dalgalanma stop etmeye kadar gidiyordu. Kime sorsak açıp boğaz kelebeğini temizliyordu. Çözemedik. Sonra direksiyon açı sensörü dediler. Serviste değiştik. Far sorunu çözüldü ama devirde dalgalanma kaldı.

teo53
17/09/2014, 16:12
Skoda fabiamda vardı aynı sorun. Devirde dalgalanma stop etmeye kadar gidiyordu. Kime sorsak açıp boğaz kelebeğini temizliyordu. Çözemedik. Sonra direksiyon açı sensörü dediler. Serviste değiştik. Far sorunu çözüldü ama devirde dalgalanma kaldı.

Şu servisler ne zaman doğru iş yapacaklar cidden merak ediyorum :) yeni farkettim mazot pompam kaçırma yapıyor belki ondan kaynaklanabilir diye düşünüyorum