PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Triger Kopması

Pardeleus
04/09/2014, 22:37
Arkadaşlar merhaba,

Aracım yokuş yukarıya giderken zincir koparttı ardından yapılan işlemler ve tutarını yazıyorum bana biraz çok gibi geldi sizinde fikirlerinizi almak istiyorum

Triger Seti değişti
eksantrik mili değişti
subab üstündeki yaylar değişti
horozlar değişti
itici değişti
yağ pompası değişti
yağ değişti
1 adet buji değişti
mazot filtresi hava filtresi polen değişti
arka balatalar değişti

Aracın üst motor kapağı açılmadı 2500 tl gibi bir ücrete bu işlemler yapıldı sizce nasıl.

KG777
05/09/2014, 00:13
Bence normal de arka balatalar ne alaka onu anlamadim. Yapiliyorken oda aradan ciksin dediniz galiba.

KinG777 Keyifli ve aktif forumlar diler...

Arrest
05/09/2014, 00:15
Kac yil kac km olmustu degismeyeli

Pardeleus
05/09/2014, 08:22
Bence normal de arka balatalar ne alaka onu anlamadim. Yapiliyorken oda aradan ciksin dediniz galiba.

KinG777 Keyifli ve aktif forumlar diler...

Yapılıyorken oda aradan çıksın istedim bitmiş arka balatalarda

Kac yil kac km olmustu degismeyeli

Aracım 138 bin km de triger zincirini 80 bin de değiştirmiştim.
Yağ pompası bozulmuş o yüzden yağlamayı az yapmış dediler. Ayrıca şuan aracım hemen marş almıyor yaklaşık 10 sn sürüyor marş alması

Kadir00906
05/09/2014, 09:57
Geçmiş olsun,

2jz
05/09/2014, 10:00
Merhaba,

öncelikle geçmiş olsun.

aracın üst motor kapağı açılmadı demişsiniz, burayı pek anlayamadım, buradan kastınız neydi ? dizeller yüksek sıkıştırma oranına sahip olduğundan triger kopmasında üst kapağı çatlatmaya varana kadar sorunlar yaratabiliyor bazı araçlarda. iticilerin değişmesi vs çok normal. bir de buji yazıyor o kızdırma bujisi değil mi?

Pardeleus
05/09/2014, 10:18
Merhaba,

öncelikle geçmiş olsun.

aracın üst motor kapağı açılmadı demişsiniz, burayı pek anlayamadım, buradan kastınız neydi ? dizeller yüksek sıkıştırma oranına sahip olduğundan triger kopmasında üst kapağı çatlatmaya varana kadar sorunlar yaratabiliyor bazı araçlarda. iticilerin değişmesi vs çok normal. bir de buji yazıyor o kızdırma bujisi değil mi?

Adam motorcuyu aradı zincirin yokuş yukarı giderken kopmasından dolayı yol gitmediğim için motor kapağını açıp rektefiyeye götürmediler. ısıtma bujisi arızalıydı oda değişti.

fluminense
05/09/2014, 12:16
Benim benzinli opel de rampa yukarı koparmıştı,rampa olması şans.2000 lira vermiştim 2 sene önce.üst kapak açılmıştı işlem gördü..sizin hesap normal gibi geldi belki 200-300 fazla olabilir ama işçilik iyiyse gözardı edilir..

2jz
05/09/2014, 12:52
Adam motorcuyu aradı zincirin yokuş yukarı giderken kopmasından dolayı yol gitmediğim için motor kapağını açıp rektefiyeye götürmediler. ısıtma bujisi arızalıydı oda değişti.

ok motor rektifiyeye girmedi demek istemişsiniz.

yoksa sübapların iticilere vs erişmek için zaten motor üst kapağının açılması gerekiyor

Pardeleus
05/09/2014, 16:32
ok motor rektifiyeye girmedi demek istemişsiniz.

yoksa sübapların iticilere vs erişmek için zaten motor üst kapağının açılması gerekiyor

Rektefiyeye gitmemesinin sebebide yokuş yukarı kalmış bişey olmaz demiş motor ustası. fiyat normal mi sizce