PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracımda ön viraj demiri yok mu?

ykaya1983
04/09/2014, 18:50
Arkadaşlar arka viraj demiri var mı diyordum ama galiba benim araçta ön viraj demiri de yok.Bu ön tarafta viraj demiri denilen parça z-rot'lara takılı olan demir mi yoksa salıncaklara takılı olan ayrı bir parça mı var?Viraj denge çubuğu olan birisi tarif edebilir mi ya da resim atabilir mi?

celenlee
04/09/2014, 21:21
https://www.fiatdalys.lt/diagrams/0F/0FA47A5DC6C5C90BE5E1FCB7400DDF89.png

Burda 2 Numara Viraj Denge Çubuğu..
Aracının şasi numarasını girerek araçta olup olmadığını görebilirsin ;)

ykaya1983
04/09/2014, 21:56

Hocam resme göre 2 numara olan parça Z rot'a takılı olduğuna göre benim araçta viraj demiri var demek ki.Çünkü aracımda z-rot var.Gayet açıklayıcı oldu sağolun.

ahmet67
14/11/2014, 17:08
2011 grande punto aracımı sıfır aldım..ne viraj çubuğu ne de z rot var aracımda...Bir türlü bana izahını yapabilen bir usta bulamadım..city direksiyon ve start stop özellikli olan modelden aracım..
şimdiden yeşekkürler

atlatma
14/11/2014, 18:25
şase numaranı yolla özelden. epe.r den bakayım

arenas
14/11/2014, 21:07
2011 grande punto aracımı sıfır aldım..ne viraj çubuğu ne de z rot var aracımda...Bir türlü bana izahını yapabilen bir usta bulamadım..city direksiyon ve start stop özellikli olan modelden aracım..
şimdiden yeşekkürler

Start-stoplu grande var mı?

Sent from my iPhone using

ykaya1983
15/11/2014, 10:39
şimdiden yeşekkürler

Firma çingene politikası ile yönetildiği için viraj demiri gibi hayati bir parçayı bile donanımdan çıkaracak üçkağıtçılığı yapıyor fıat.

igunduz
02/02/2015, 14:37
https://www.fiatdalys.lt/diagrams/0F/0FA47A5DC6C5C90BE5E1FCB7400DDF89.png

Hocam 8 numaralı parça ne oluyor acaba

Luc
05/02/2015, 11:11
Hocam 8 numaralı parça ne oluyor acaba

Ön travers takviyesi 8 No'lu parça. 1 No'lu parçayı destekliyor.

ahmet67
09/07/2015, 16:08
şimdiden yeşekkürler

Bu olay sadece benim başıma mı geldi acaba? bir de motor blok'u da boyasız sıfır aldığım bu aracın..şase numarasını istemden cevap yazarsanız sevinirim..

celenlee
09/07/2015, 17:34
şimdiden yeşekkürler

Son seri GP lerde ne sökebilrisek kar dediler o yüzden yok ;)

Kadran da eski tip mesela.
Dijital klima opsiyonel bile verilmedi son senelerde.
vb..

ahmet67
10/07/2015, 10:28
Son seri GP lerde ne sökebilrisek kar dediler o yüzden yok ;)

Kadran da eski tip mesela.
Dijital klima opsiyonel bile verilmedi son senelerde.
vb..

peki bu durum yol tutuş performansını etkiliyor ve sürüş güvenliğini tehlikeye atıyorsa, bunun sorumlusu kim olacak?
bu parçaların olmayışı bir opsiyon olabilecek statüdemi acaba?
Yani sorularımın kesin cevabımı bulursam ve haklıysam eğer dava bile açabilirim firmaya..Bu konuyla alakalı net ve kesin bilgisi olan var mı?
Viraj denge çubuğu ve z rotlar olmaz ise olmaz parçalar mı?

celenlee
10/07/2015, 16:53
peki bu durum yol tutuş performansını etkiliyor ve sürüş güvenliğini tehlikeye atıyorsa, bunun sorumlusu kim olacak?
bu parçaların olmayışı bir opsiyon olabilecek statüdemi acaba?
Yani sorularımın kesin cevabımı bulursam ve haklıysam eğer dava bile açabilirim firmaya..Bu konuyla alakalı net ve kesin bilgisi olan var mı?
Viraj denge çubuğu ve z rotlar olmaz ise olmaz parçalar mı?

Öyle bir parça olsa çıkartamazlar ama viraj performansını değiştireceği kesin.

erenemre
10/07/2015, 20:47
fiat bu kafayla hiçbir şey yapamaz ayıptır ya son seri gp lerde çalabildikleri herşeyi çalmışlar bagaj lambası , kapı tutamaçları , z rotu ve viraj demiri , isofix !!! , makyajlı kadran vs. yani pes doğrusu acaba bu bizim ülkemize özel birşey mi yoksa fiat avrupa dada bu zihniyetlemi çalışıyor merak ediyorum

arenas
10/07/2015, 22:18
Tofaş çalıyo abi..aynı dönemde evo da piyasaya sürüldüğünden , diyoki bana filoculara, mahalle arası kiralamacılara,sürücü kurslarına,ucuza satmalık bir araç lazım..soyuyolar puntoyu,multijet motorla tuzluyolar biz de yiyoruz...
Avrupa'da isofixi,viraj demirini çalmaya on okka sakatat ister.fabrikayı,marka imajını başına geçirirler adamın.ama bizde insan ucuz,analar yine doğurur nasılsa..
Bundan da ders çıkardım ama..Şimdi her baktığım yeni arabanın ,bagaj lambasını arıyorum önce