PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzin göstergesi hatası

burkion
02/09/2014, 12:23
Merhaba Arkadaşlar,
Dün akşam arabayı çalıştırdıktan sonra benzin göstergesi en dibe indi ve sarı benzin ışığı sürekli yanıp sönüyor. Hafta içi çalıştığım için servise gösterme imkanım olmadı. Depo full ve herhangi bir sızıntı vs. birşey yok. Acaba sorun tam olarak ne ile ilgilidir ? Nereye göstermem gerekir ?

aracım 2011 model 1.3. 75 hp multijet

Yardımlarınızı rica ederim.

Teşekkürler.

pkn87
02/09/2014, 12:58
benim aracımda da aynı olmasada benzer bir olay oldu. benzinlikte depoyu fulledim. arabayı çalıştırdığımda ibre hala yükselmemişti. normal seviyesine gelmesi 3-4 saati buldu. ama bu olay hava sıcaklığının en yüksek olduğu günlerde 1 hafta 10 gün öncesi oldu. daha sonra normal göstermeye devam etti. genleşmeyle alakalı olacağını düşünüyorum. sizinde yine benzer bi durum başınıza gelmiş olabilir. yada şamandırada arıza olabilir.

Yoksul
02/09/2014, 15:03
Merhaba Arkadaşlar,

Dün akşam arabayı çalıştırdıktan sonra benzin göstergesi en dibe indi ve sarı benzin ışığı sürekli yanıp sönüyor. Hafta içi çalıştığım için servise gösterme imkanım olmadı. Depo full ve herhangi bir sızıntı vs. birşey yok. Acaba sorun tam olarak ne ile ilgilidir ? Nereye göstermem gerekir ?

aracım 2011 model 1.3. 75 hp multijet

Yardımlarınızı rica ederim.

Teşekkürler.

Abi şamandıran takılı kalmis yakiti az bitir ani frenler yap düzeliyo benim 2 hafta once oldu aynisi uzunyola ciktim belirttiginiz seyler oldu ustami aradim samandiran takilmistir biraz yakiti bitir ani frenler yap duzelir dedi 150km sonra duzeldi bu yuzden servise gitmene gerek yok. Ama depo biter aldigin yakittada duzelmesse samandira degiscek

fotobelit
02/09/2014, 17:07
Abi şamandıran takılı kalmis yakiti az bitir ani frenler yap düzeliyo benim 2 hafta once oldu aynisi uzunyola ciktim belirttiginiz seyler oldu ustami aradim samandiran takilmistir biraz yakiti bitir ani frenler yap duzelir dedi 150km sonra duzeldi bu yuzden servise gitmene gerek yok. Ama depo biter aldigin yakittada duzelmesse samandira degiscek
+++ Bende aynısını yazıcaktım.. sebebi arkadaş yazmış..

burkion
03/09/2014, 16:11
+++ Bende aynısını yazıcaktım.. sebebi arkadaş yazmış..

Çok teşekkürler arkadaşlar ... dediğiniz gibi yaptım :) Sorun düzeldi...

İbre sağlam, yollara devam... :)