PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor ikaz lambası yandığında ne yapmalı???

SejkiN
30/08/2014, 00:38
Evet arkadaşlar formda iyice bi gezindim ama herkez farklı birşeyler yazmış.

SORUM ŞU Kİ :

1.3 MULTİJET ARACIMIZDA MOTOR İKAZ LAMBASI YANDIĞINDA SIRASIYLA İLK YAPILMASI GEREKENLERİ SIRALAYABİLİRMİYİZ?

Motor ikaz lambası istemesekte insanda bir panik bir korku durumu oluşturuyor.Genelde servisler ustalar doğru sonucu bilmedikleri için ihtimaller üzerinden deneme yanılma yöntemi ile sorun olmayan araçlarda dahi gereksiz masraflara neden oluyorlar.Bu forum sayesinde edinilen tecrübeleri doğru şekilde sıralayarak paylaşabilirsek güzel bir yardımlaşma ve dayanışma olur diye düşünüyorum. :toot0000:

alee367
30/08/2014, 00:51
Hocam simdi city asr hill holder falan bunlarin sorununda ilgili sistemin isigiyla beraber yanacagi icin bilirsin arabada su sorun var diye ona gore servise yada sanayiye gidersin...benim tavsiyem bi tane elm cihazi al isik yaninca bagla telefondan ariza kodunu oku ona gore sorunu burda paylas ustalar tecrubeli arkadaslar yardimci olur

Dt. Ali Ekemen

cpeloo
03/09/2014, 10:32
En son aldigin yerdeki mazot sikintili olabilir genelde mazotta su falan varsa motor lambasi yaniyor. Ayrica ikaz lambasi birgun yanip birgun sonuyirsa mazot filtrenide degistir derim.

GT-N5110 cihazımdan gönderildi