PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzinli Hava Filtresi

ORACLE
25/01/2007, 09:10
Arkdaşlar hava filtresini değiştirmek için dün servise gittim ve filtreyi söktükten sonra parça olmadığını söylediler ve hava ile temizleyip tekrar yerine taktılar.
Dün 2 servis daha aradım ve Fırat otonun servisinden şu bilgiyi aldım.
Sistemden bakıyorum şu an istanbulda hiç bir serviste benzinlinin hava filtresi yok. Ancak tofaşta var.
Bu arabadan 10 bin küsürtane sattınız ve bu arabalardan bakıma gelenler oluyor yada olacak.
Neden bu parça yok dediğimde.
Fazla satılan bir parça olmadığından getirtmiyoruz dediler.

Uzun lafın kısası benzinli aracını bakıma götürüpte hava filtresini değiştirdik dedilerse yalllaaaaaaannnnnn.
Ben anlamış değilim nasıl bir zihniyet bu?

Mısafır
25/01/2007, 09:25
ohaaaaaaaa....
hava fıltresımı fazla satılmıyo yuh...

Mısafir
25/01/2007, 09:47
Çüş gerçekten. Abicim Hava filtresi satılmıycakda 10.000 de bir triger mi satıcak bu adamlar.. Cık Cık Cık....

uzman
25/01/2007, 09:50
en iyisi benim yaptığım gibi,hem hava filtresini,hem yağ filtresini yedek bulundurmak.

microab
25/01/2007, 13:41
Servis sallamış olmasın sakın,hiç bir yerde yok diyerek...

GP-07
25/01/2007, 19:17
Arkdaşlar hava filtresini değiştirmek için dün servise gittim ve filtreyi söktükten sonra parça olmadığını söylediler ve hava ile temizleyip tekrar yerine taktılar.
Dün 2 servis daha aradım ve Fırat otonun servisinden şu bilgiyi aldım.
Sistemden bakıyorum şu an istanbulda hiç bir serviste benzinlinin hava filtresi yok. Ancak tofaşta var.
Bu arabadan 10 bin küsürtane sattınız ve bu arabalardan bakıma gelenler oluyor yada olacak.
Neden bu parça yok dediğimde.
Fazla satılan bir parça olmadığından getirtmiyoruz dediler.

Uzun lafın kısası benzinli aracını bakıma götürüpte hava filtresini değiştirdik dedilerse yalllaaaaaaannnnnn.
Ben anlamış değilim nasıl bir zihniyet bu?

bu gün senin için antalya birmota sordum ellerinde var yedek parçada niye sana öle dediler acaba ?? birmottaki elemanlar bu parçanın çok gittiğini ve temel bakım parçası olduğu için ellerinde bulundurmak zorunda olduklarını söyledi

h k
25/01/2007, 19:20
1.4 fire motorun hava filtresi benim devamli gittigim yikamaci-yaglamacida bile bulunuyor. starjetinkide kolay bulunabilen bir parca olmasi gerek.

uzman
25/01/2007, 19:47
hava filtresi en önemli sarf malzemelerinden birisidir,bence km.nin dolmasını beklemeden zaman zaman kontrol ettirip,temizletmeli,gerekirse değiştirtmeli,biliyorsunuz ülkemiz tozlu bir memleket.Aksi takdirde performans kaybı ve yakıt artışı kaçınılmaz olacağı gibi motor ömrüde kısalacaktır.

AWD
25/01/2007, 20:08
@ORACLE

Temizleyip taktıktan sonra ses düzeldimi ses artmıştı diyodun ?

Korhan
25/01/2007, 21:45
Hava filtresinin serviste olmaması gibi bişey olamaz. Sarf malzemesi sınıfına giren tüm parçaları servis bulundurmak zorunda zaten. Motor yağı , antifriz vs. nasıl varsa hava filtresi de olmalı. Çok da spesifik ve markadan markaya farklılık gösteren bi parça değil zaten.

ORACLE
26/01/2007, 10:26
@ORACLE

Temizleyip taktıktan sonra ses düzeldimi ses artmıştı diyodun ?

Yok abi bi değişiklik olmadı. Çok iyi temizlediklerini sanmıyorum.
Değiştirmek şart gibi. Dediğim gibi arkadaşlar.
Adam sistemden baktı sadece istanbuldaki servislerde yok.
Dışarıdan da baktım. Bunu ölçüleri farklı onun için parçacılarda da yok.

dejavu
26/01/2007, 10:49
yani bu kadar da kocaman açık seçik düpedüz bir yalan atma bir cümle olamaz.. ne demek fazla giden bir malzeme değil... ya valla bilmesek bizleleri salak salak kekleyecekler... valla ancak bu kadar olabilir.

ORACLE
26/01/2007, 10:51
Müşteri hizmetlerine şikayet mail i gönderdim.
Bakalım ne diyecekler

x-troy
26/01/2007, 11:37
nihohahaha bi ara izmirdeyken kipa da bile görmüştüm. 8M

Notorious
26/01/2007, 12:09
Bencede servisin ciddiyetsizliği.Kanunen üretimden kalkan bir cihazın bile 10 yıl parçasının temin edilmesi üreticinin sorumluluğundadır.Kaldı ki sarf malzeme hayli hayli bulundurulmalı.Ayrıca servislerin birinci amacı tüketiciyi mağdur etmemek hizmet vermektir, kar etmek değildir.Bu nedenle bu parça satılmıyor, gitmiyor ondan bulundurmuyoruz demeleri, özrü kabahatinden beterdir.

Ryu
26/01/2007, 14:59
servislere hiç güvenmiyorum hala ve hala. saf görürse kandırmaya çalılşıyorlar. vede araba tamir görürken arabayı göstermiyorlar şüphelerim iyice artıyor.

otoritec
26/01/2007, 17:53
BEN ŞAHSEN servislere kesinlikle güvenmiyorum ve herkese de bunu sölüyorum bakmayın şirinliklerine nise yine tüylerim diken diken oldu. Söliceğim tek şey servisten araç alırken en ufak ayrıntıyı bile gözden kaçırmamaya çalışın thanksler

Linos
26/01/2007, 19:43
En sinir olduğum şey, aracı servis kısmına alıyorlar; ben de başında durup izlemek istiyorum ama yasak diyorlar! :B Niye yasak yaw, illegal bir şey mi yapıyorsunuz da yasak? Oturup izleyeceğiz işte... :mad:

uzman
26/01/2007, 19:57
helede bizim gibi 3. dünya ülkelerinde olduğu üzere kişilere ve kurumlara güvenin en az düzeyde olduğu ülkelerde,insan aracının başındea olup ne yapıldığını görmek istiyor doğal olarak,çünkü yapıldı deyip yapılmayan, ücretinin alındığı örnekler çok olduktan sonra.

Korhan
26/01/2007, 21:53
Buradaki serviste öyle bişey yok valla. İsteyen arabasının başında sonuna kadar bekleyebiliyor.

dejavu
27/01/2007, 01:59
valla korhan vana servise gelbilirim sırf bu neden için valla bakılacak çok şeyim var ve sırf bu yüzden servise gitmiyorum. 10 bin yağ değişimimde yaklaştı bakalım ne yapacaz.. valla papaz olacam hepsi ile....

ORACLE
29/01/2007, 09:43
Abi hava filterisini cuma günü getirdiler. Gidip değiştirdim.
16 YTL. Ancak aracın motor sesinde bir değişiklik olmadı.
Hafta sonu 400 km kadar bir uzun yol yaptım. Aracın motor sesi normale döndü. Devamlı şehir içi kullanımla alakalı gibi görünüyor. Uzun yolu yapınca arabanın her şeyi yerine geldi.

otoritec
01/02/2007, 00:29
benzinlilerde nerde bu hava filtresi?