PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 90000 km bakım ve baskı balata

cpeloo
27/08/2014, 15:02
Herkese merhabalar arkadaslar. 2007 gpuntom icin bugün Birmotta 90000 bakım icin 200 tl cik, ve baskı balata değişmesi icin 460 kusur tl cik fiyat ile beraber. Ivir zivir fiyatida icinde. 760 tl gibi nazik bir fiyat aldım ama bu fiyat bana biraz kalın geldi. Mantığım beni bu kadar tutmaması konusunda uyardi ve vücuduma bir sok göndererek titretip kendime getirdi. siz forumdaslara işlemleri yaptırmadan once bir danışmak isterim. Bu fiyat mantiklimi?Ayrıca bosch car care servisini daha once kullanan oldumu? Cevaplar icin şimdiden cok tesekkurler.
(Bu arada baskı balata degisimi olayı aracın geri vitese geçerken gicirti çıkarması sonucu konulan bir teşhis )

byspayn
27/08/2014, 15:10
biz 20bin bakımına (üstelik benzinli) 490 TL bayıldıysak 90bin için normaldir :)

alinzr
27/08/2014, 15:25
Gayet iyi fiyat .

skirsan
27/08/2014, 15:42
Yetkili servise o kadar para vermek istemiyorsanız, özel servislere de güveniniz yoksa, Bosch Car Servisi kesinlikle tavsiye ederim.

coinage
27/08/2014, 16:57
arkadasım özel serviste yaptır 200-250 arası baskı balaya gider.Ayrıca viteslerin rahat geçiyor zorlanma yapmıyorsa geri vitese geçirirken önce 1 yada 2 ye al sonra geriye geçir.Genelde dizel araçlarda böyle olur direkt geri vitese geçirince zorlanır ve ses yapar.

fct1071
27/08/2014, 17:11
Herkese merhabalar arkadaslar. 2007 gpuntom icin bugün Birmotta 90000 bakım icin 200 tl cik, ve baskı balata değişmesi icin 460 kusur tl cik fiyat ile beraber. Ivir zivir fiyatida icinde. 760 tl gibi nazik bir fiyat aldım ama bu fiyat bana biraz kalın geldi. Mantığım beni bu kadar tutmaması konusunda uyardi ve vücuduma bir sok göndererek titretip kendime getirdi. siz forumdaslara işlemleri yaptırmadan once bir danışmak isterim. Bu fiyat mantiklimi?Ayrıca bosch car care servisini daha once kullanan oldumu? Cevaplar icin şimdiden cok tesekkurler.
(Bu arada baskı balata degisimi olayı aracın geri vitese geçerken gicirti çıkarması sonucu konulan bir teşhis )

baskı balata işçilik dahil 1.3 multijet için 300TL yetkili serviste. senede bir iki kere kampanya yapılıyor. bence baskı balata beklesin kampanyaya denk getirirsin. diğer tutar çok iyi

angarali
27/08/2014, 18:53
Daha uyguna halledebilirsiniz hatta hallederiz=)=)

cpeloo
28/08/2014, 13:41
Bu arada arkadaslar bosch car servis 680 tl fiyat verdi (90000 km bakım + baskı balata) herseyini bosch marka kullanacağız, baskı balata da vaneo (yada valeo) marka kullanacağız dediler. Herseyi marka modeline kadar söylediler. Herkesin bilgisi olsun diye buraya yazmak istedim. Özel servis teki arklarda 550 ye bırakırız dediler. Kullanacakları malzemeler ( opar, vaneo, selenia Castrol yağlar falan filan ) havada uçuştu. Ama ne kullanacakları biraz muallakta kaldı.

cpeloo
28/08/2014, 13:48
Daha uyguna halledebilirsiniz hatta hallederiz=)=)

Hehehehe!!! :)))
Hocam sen ne fiyat veriyorsun. Oluru nedir bu isin. :)) bu arada ben su an Yalovadayim. Onun icin bu civarlara yakın yerler bakıyordum.(Bursa, izmit falan) sen Ankara'da mısın?? Aklımda bulunsunda Ankara'ya yolum cok düşüyor çünkü.

cpeloo
28/08/2014, 13:56
arkadasım özel serviste yaptır 200-250 arası baskı balaya gider.Ayrıca viteslerin rahat geçiyor zorlanma yapmıyorsa geri vitese geçirirken önce 1 yada 2 ye al sonra geriye geçir.Genelde dizel araçlarda böyle olur direkt geri vitese geçirince zorlanır ve ses yapar.

Hocam onceden ara ara yapıyordu zaten, su son sıralar iyice hissettirmeye başladı. Resmen geri vites yuvasına girmiyor beni zorlamaya başladı. Gecen gun park edeyim derken sanki hiç debriyaja basmamisimda direk vites takiyormusum gibi acı bir garccccc sesi ile mahalle inledi millet beni acemi şoför zannedip evinden inip park halindeki arabalarını çekmeye başladılar resmen, alındım vallahi, gururuma yediremedim, hüzün oturdu yüreğime, iki damla yaş süzüldü gözlerimden. :P 😜😃😃😃

cpeloo
28/08/2014, 13:59
baskı balata işçilik dahil 1.3 multijet için 300TL yetkili serviste. senede bir iki kere kampanya yapılıyor. bence baskı balata beklesin kampanyaya denk getirirsin. diğer tutar çok iyi

Tahmini ne zamanlar oluyor kardesim bu kampanyalar.?? Kampanya bekleyelim derken vites elimde kalmasın. Çünkü bayağı zorlamaya başladı :)))))

angarali
28/08/2014, 23:08
Ben olsam serviste kampanyadan yaptırmam=)=)=) kampanyayada denk getirmek istemem=)

fct1071
29/08/2014, 01:27
Tahmini ne zamanlar oluyor kardesim bu kampanyalar.?? Kampanya bekleyelim derken vites elimde kalmasın. Çünkü bayağı zorlamaya başladı :)))))

valla kardeşlik bu yıl haziranda mesaj göndermişlerdi, baskı balata işçilik dahil 300 diye. son 1,5 yılda 3-4 defa böyle kampanyaya denk geldim. hatta bakım kampanyası vardı geçen periyodik bakım yağ dahil filtreler 9+ işçilik 150-160 lira bişey yazmışlardı

angarali
29/08/2014, 14:10
Bakımı yaptır kampanyada ama debriyajı felan ben olsam yaptirmam=)