PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2010 model Starjet fun aracım 77 (57kw) olabilirmi?

Adalet
27/08/2014, 02:44
2010 model starjet fun aracımın ruhsatında motor gücü 57 kw yazıyor :s
Ve ruhsatta 57 kw yazması uykularımı kaçırıyor.
GP nun 16 v 77 beygir olarak üretilmiş bir serisi varmı duyan yada konu ile ilgili bilgisi olan arkadaş varmı ?

Şunuda eklemek istiyorum
-araç 6 ileri Şanzıman
-16 v olduğuna eminim (ustada aynı şeyi söylüyo)
-ön panjuda starjet logosu var
-ruhsatta starjet yazıyo
-motor kaputunu açtığımda siyah kaplama kapak ki hava filtresi kutusu işlevinide yapıyo starjet
-bujileri ateşleme bobinine bağlı yani bujiler kablosu değîl
-servise motor şase numarasını verdiğimde araç starjet diyolar
-ilk aldığımda expertiz yapılırken Fiat yetkili Servisi'nde kesinlikle starjet dediler ayrıca

Peki neden araç 77 hp olarak ruhsata kayıtlı. Tescil işlemi sırasındaki bir yanlışlıktan kaynaklanıyor olabilirmi? 16 v olmasına rağmen Fiat bu aracı yazılımsal olarak 77 hp üretmiş olabilirmi. Ayrıca aracın performansında 77 hp diyebilirim.
Yorum ve görüşleriniz için şimdiden teşekkürler

cemdogu
27/08/2014, 02:58
performansın 77hp olması bir soruna delalet olabilir baktırın derim.Ancak ruhsatta karışıklıklar olabiliyor.Bir aracın motor tipi, tanıtımı neyse odur.Starjet 6 ileridir ve 90ya da 95 beygir olması lazım.Fabrika çıkışından bu yana en fazla 5 beygir düşer 2006 ise.Bence arabanıza baktırın.Ruhsat işini de kafaya takmayın.1 gün sürer düzelttirmesi...

cdogu
27/08/2014, 03:10
Ruhsatta 77 bg yazması normal olabilir, Burası Türkiye. Sonuçta Fiat Punto'nun en çok kullanılan versiyonlarından biri Fire motor. Belki araç ruhsata yanlışlıkla böyle işlenmiş olabilir.

Dyno'ya sokmanızı tavsiye ederim. Ya da bir tane Fire 77 beygir punto bulun. Zaten 6 vitesi yok :D Aradaki farkı anlayın içiniz rahatlasın.

fotobelit
27/08/2014, 09:50
Ruhsata bakıp hareket etmeyin..Modeller bile yanlış yazılabilir..Sizin modeliniz neyse,gücüde odur..

Adalet
27/08/2014, 15:40
Araç 2010 model ve 48.000 km de . Gerçekten 95 beygir ise (ki öyle olmalı) 4 yıl ve bu km de bu kadar düşür yaşanmamalı. Bujilerini geçen hafta (NGK zra-7 10) değiştirdim + Castrol 10-40 yağ + hava filtresi + boğaz kelebeği spreyle temizlendi. Ustanın dediğine göre başka hiç bişeye ihtiyacı yok aracın diyo. Hatta açık kapı bıraktım bin kullan eksik olarak neyi görüyorsan para problem değil değiştirelim dedim. Aracı yaklaşık 20 km kullandı araba yılan gibi diyo.

Benim gözümdede kablunbağa mübarek :) bir kaç kez 200 km uzun mesafe kullandım yolculuk bittiğinde gaza basamaktan yoruluyorum:)