PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Devir ayarlı lpg kitleri

wmaster
26/08/2014, 10:29
Merhaba arkadaşlar. Evimle işyerim arasındaki mesafe kısa bu yüzden aracıma lpg taktırsam bile bu kısa mesafede hemen lpg'ye geçmeyebilir. Bir arkadaşım Atikerin devir ayarlı lpg kitleri olduğunu söyledi. Ayarlama yaparak 3000 devir veya istenilen devirden sonra araç lpg'ye geçebiliyormuş. Böyle birşey mümkün mü? Mümkünse hangi kitlerle bu yapılabilir? Aracım 1.4 Fire Active hangi kit daha sağlıklı olur aracım için ve fiyatı tahmini nedir.

Böyle birşey mümkünse eğer duruma göre deviri ayarlarak aracı istediğim zaman lpg'ye geçirebilirim düşünüyorum. Sizce doğru mu?

Şimdiden teşekkürler.

halils2
26/08/2014, 10:45
Merhaba arkadaşlar. Evimle işyerim arasındaki mesafe kısa bu yüzden aracıma lpg taktırsam bile bu kısa mesafede hemen lpg'ye geçmeyebilir. Bir arkadaşım Atikerin devir ayarlı lpg kitleri olduğunu söyledi. Ayarlama yaparak 3000 devir veya istenilen devirden sonra araç lpg'ye geçebiliyormuş. Böyle birşey mümkün mü? Mümkünse hangi kitlerle bu yapılabilir? Aracım 1.4 Fire Active hangi kit daha sağlıklı olur aracım için ve fiyatı tahmini nedir.

Böyle birşey mümkünse eğer duruma göre deviri ayarlarak aracı istediğim zaman lpg'ye geçirebilirim düşünüyorum. Sizce doğru mu?

Şimdiden teşekkürler.

ewet böyle bir şey mümkün ve bildiğim kadarıyla sıralı sistem olan tüm kitlerde mevcut ama motor suyu ısınmadan lpg ye geçiş olduğunda lpg regülatörünün yapraklarını çabuk bozuyor ve ayar tutmasını engelliyor veya motor suyuna lpg karışmasına neden oluyor.

wmaster
26/08/2014, 11:00
ewet böyle bir şey mümkün ve bildiğim kadarıyla sıralı sistem olan tüm kitlerde mevcut ama motor suyu ısınmadan lpg ye geçiş olduğunda lpg regülatörünün yapraklarını çabuk bozuyor ve ayar tutmasını engelliyor veya motor suyuna lpg karışmasına neden oluyor.
Peki motor suyu ısındıktan sonra devir ayarıda istenilen seviye ulaştıktan sonra devreye girse? buda mümkündür herhalde.. İnternette birkaç görsel gördüm bununla ilgili motor sıcaklığı şu derece, devirde şu devirde olunca devreye girsin gibi bir tanımlama yapılmış.

halils2
26/08/2014, 11:05
Peki motor suyu ısındıktan sonra devir ayarıda istenilen seviye ulaştıktan sonra devreye girse? buda mümkündür herhalde.. İnternette birkaç görsel gördüm bununla ilgili motor sıcaklığı şu derece, devirde şu devirde olunca devreye girsin gibi bir tanımlama yapılmış.

Aracınızı devirine göre, sıcaklığa göre ayarlattırabilirsiniz. Motor suyu set edilen sıcaklığa ulaştığında zaten zaten otomatik gaza geçiş oluyor bu yüzden devire gerek kalmıyor. Benim size tavsiyem lpg su sıcaklık ayarınızı 30 35 derecelere ayarlatmanız. Benim aracım 35 e ayarlıydı 3 sene hiç sıkıntısız kullandım.

byspayn
27/08/2014, 12:21
Devir ayarlı yapma çoğu kitte var artık diye biliyorum. Tamamen yazılımsal bir olay zaten. Öte yandan arkadaşların da dediği gibi motor suyu sıcaklığı belli bir seviyeye gelmeden aracın LPG'ye geçmesi imkansız. İsterseniz 25 derecede de geçirtebilirsiniz ama büyük sıkıntılara neden olur.

Castell
27/08/2014, 12:27

Şimdiden teşekkürler.
Antalyada oturuyorsunuz sanırım.... Antalyanın sıcağında lpgye hemen geçmemesi imkansız...... Çok ağır kış şartları yaşanmadığı için Antalyada motorun çabuk ısınmasında herhangi bir problem olmaz....... "Geç geçer" diye sizi kim yönlendirdiyse yanlış yönlendirmiş dışarı 40 dereceyken motor buz gibi olsa en geç 10 saniyede LPG'ye geçer..............

onurgenc87
27/08/2014, 18:04
ben marmariste oturuyorum dışarı 42 - 43 derece çalıştırır çalıştırmaz lpg ye geçiyor ama bazende stop ediyor nedeni nedir bilmem...