PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Skydome patladı!!!

--GNS--
16/10/2007, 18:24
Evet arkadaslar Drhilter arkadasimizin gecen sene yasadigi gibi benimde skydomemum patladi :( :( sabah evden ciktim 3km falan gittim isiklarda durdum ve konya yoluna tam cikarken ne önümde ne arkadamda araba vardi yada herhangi bir yuksek yer. korkunc bir ses cikti ben motor falan patladi zannettim ama kafama birkac cam parcasi dusunce anladimki skydome patlamis... servise gittim direk ve garanti kapsamina girmeyecekmis ama ben bunun hakkini ariycam... kaskodan degisicek parca, galiba hasarsizlikta bozuluyormus yarin kesin belli olacak... benim hayatimla oynamaya haklari yok bu kadar basit ve hic bir temas olmadigi halde kapali bir sekilde kirilabiliyorsa bunu hic koymasaymis... tuketici mahkemesine gerekli davayi acacagim... :@:@

ABNEW
16/10/2007, 18:40
Geçmiş olsun Güneş.Gerçekten ilginç ve tehlikeli bir durum...

Auto engineeR
16/10/2007, 18:42
geçmiş olsun :(

nası oluyor anlamıyorum ya.. neyse ki sana birşey olmamış

arabana pasta-cila yaptırmış mıydın?

--GNS--
16/10/2007, 18:48

nası oluyor anlamıyorum ya.. neyse ki sana birşey olmamış

arabana pasta-cila yaptırmış mıydın?

araca yazdan önce boya koruma yapıldı ama senin söylediğinle bir alaka kuramadım,zaten cama herhangi bir şey yapılmadı...

femoli
16/10/2007, 18:56
Geçmiş olsun yaw bu nedir arkadaşlar gün geçtikçe bu cam beni korkutuyor bu nasıl iştir yaw bunun bir hal çaresi yokmu
ben bunu fıata bildireceğim sorunu araştırsınlar ....

Unique_GOTH
16/10/2007, 18:56
geçmiş olsun ya ben böyle bişey görmedim skydome da patlar mıymış töbe töbe çok ilginç tekrar geçmiş olsun Allah daha büyüğünden korusun.

drhilter
16/10/2007, 18:59
geçmiş olsun. kesinlikle hakkını ara. ben arabada olmadığım için ısrar edemedim ve çevreden birşey atılmadığı ispat edemedim. demekki nadiren de olsa görülebilen bir olay.
ben boya bakım yada herhangibir işlem de yaptırmamıştım.

utku952
16/10/2007, 19:07
vala bnde korkmaya başladım ne yapsak acaba önceden tebdir alsak dicem. bayii ye gidip en iyisi şimdiden böle bişey olacabilecegini söylemek :) geçmiş olsn

tempesty
16/10/2007, 19:15
Çok geçmiş olsun ama böyle bişey ne demek garanti kapsamına girmez falan...Arabada hasta,hamile yada ufak bebek olsa ne olucak o korkuya,kesinlikle dava açıp hakkınızı aramalısınız benim başıma gelse peşini bırakmam.

Dikici
16/10/2007, 19:31
araba camları için güwenlik filmleri wardı..bizim tanıdığımız üst camada film cektirmiştii bu sürücü güwenliğine yararı olabilirmi?

tempesty
16/10/2007, 19:42
araba camları için güwenlik filmleri wardı..bizim tanıdığımız üst camada film cektirmiştii bu sürücü güwenliğine yararı olabilirmi?

Barış camın patlama nedeni sanıyorum genleşmeden yada kasılarak patlıyor..yoksa bişey durduk yere ortada bir neden yokken patlamaz..Bildiğim kadarıyla ya soğuk-sıcak farkının ani ve fazla olmasından patlayabilir yada başka bir maddenin onu kasıyor-sıkıştırıyor olması lazımki genleşip patlasın..Cam filminin bir yararı olmaz bu konuda sanırım.büyük parçalar halinde yine patlar.

Auto engineeR
16/10/2007, 19:46
pasta-ciladan kastım şu, yapan adam yanlışlıkla tawana da pasta cila attıysa bu maddeler camı gerer güneşi yedikçe,we patlatır..

dediğin gibiyse nedeni o bu değildir tabi

tempesty
16/10/2007, 19:49
Abi ben yanlışlıkla skydome'a pasta cila atıcak olan adama hiçbir iş yaptırmam zaten :)

tempesty
16/10/2007, 20:03
Atilla abi sağol,ama zaten sadece sıcak-soğuk farkı olması da gerekmiyor,sıkıştırılarak monte edilmiş bombeli bir cam ufak bir genleşmede patlayabilir zaten..Camların nakliyesi sırasında mesela deniz seviyesinden yüksek bir şehre giden camlara özel nakliye koşulları uygularlar,ama ne yaptıklarını bilmiyorum.Tırların kasasında çok iyi muhafaza edilerek korunmuş camların bile aktarımı sırasında durduk yere bir neden yokken nakliyede patlayabildikleri görülmüş.

h k
16/10/2007, 20:26
geçmiş olsun , bende ısı farkından kaynaklandığını düşünüyorum. bunu hesaplayamadan dizayn yapan fiatin büyük hatası var bence.

MACHINE
16/10/2007, 20:49
Çok büyük geçmiş olsun.Bende skydomu çok beğeniyorum ama patlaması çok enterasan doğrusu.Bu tip camların böyle sıcaklık farklılıklarına dayanıklı olması gerekmezmi arkadaşlarhttps://forum.grandepuntotr.com/images/icons/icon5.gif Böyle sorunlar bizi ne yazıkki arabadan soğutuyor galiba.İyiki böyle şeyler olmasa idihttps://forum.grandepuntotr.com/images/icons/icon7.gif

civcivx
16/10/2007, 21:00
Geçmiş olsun. Skydome hatırladığım kadarıyla, araç Avrupa'da satışa çıktıktan 3-4 ay sonra ancak opsiyon olarak sunulmaya başlamıştı. İtalyan forumunda Fiat'ın bununla ilgili sorunlar yaşadığı ve bu yüzden geciktiği yazılıyordu.

Ben de arabamın skydome'u ile sorunlar yaşamaya devam etmekteyim. Sistem sıkışma algılayıp geri gidiyor bazen. Tavan komple sökülüp sistemin motoru değiştiği halde sorun devam etmişti. Servisin Tofaş'tan aldığı bilgiye göre; cam tavanın motoru ısındığı zaman bu durumun olması normalmiş. Ama bence normal değil. Öyle bir durum var ise, motoru ona göre yapmaları gerekir. Son zamanlarda yine yapmaya başladı ve en son götürdüğümde yağlama-temizleme de fayda etmedi. Tekrar sökülüp iyice temizlenecekmiş. Kapanmasına 10 cm kadar kalan yerde cam birden hız kesip, yavaş yavaş kapanmaya başlıyor. O esnada sıkışma algılayıp geri gidiyor. Buna sebep olanın da, mekanik olarak inip kalkan öndeki plastik rüzgarlık olduğunu tespit ettim. Kollardaki yağlanmada biraz azalma olunca bu durum meydana geliyor. Camın patlaması ile bağlantısı var mıdır bilmiyorum ama umarım bu soruna bir çözüm bulunur.

brvhgt
16/10/2007, 21:04
fıat bunu ilk defa puntoda yapmadıki yıllardır her arabasında yapıyor düşünmeden yapılmış veya hesaplanmamış demek nekadar doğru benimde tavan motoru değişti ama hiç aklıma öyle şeyler gelmedi ayrıca tavanlar webastodan tedarik ediliyor kaldıki webasto bu işin en iyi markasıdır ve pek çok üreticinin orjinal idir bence yapılacak en iyi şey exper istemek hem fıattan hem kaskodan en iyi kararı onlar verir başka bir forumda meganın cam tavanı yolda uçup gitti diye şikyat vardı arabadan soğumak bence bu kadar kolay olmamalı çok geçmiş olsun çok sıkıntılı bir durum benim başıma neler geldi ama yinede seviyorum arbamı tekrar çok geçmiş olsun

goldumut
16/10/2007, 21:06
cok gecmıs olsun...allahtan sıze bırsey olmamıs..ve cok garıp bır durum acıkcası..

brvhgt
16/10/2007, 21:13
benim tavanda sıkışma algılayıp geri geliyordu motor ve ön kısım komple değişti allaha şükür kulağına gitmesin sorunum yok civcix sorun motordan ziyade camın çalıştığı mekanizmada en son inerken rüzgarlığın mekanik kısmı kasılıyordu halloldu yalnız baya bir para cam olayı

BaDWoLf
16/10/2007, 21:16
Çok acayip bir durum, gece ayazdan sonra güneşin açmasıyla ısınan cam birden patlamış olabilir. Ama hiçbir şekilde bunun özrü olamaz, garanti kapsamında değildir denmesi çok negatif bir durum fiat adına. Çok sayıda müşteri kaybına yol açabilir.Halbuki bu tarz olaylar çok sık olmadığı için müşteriyi üzmeden halletmeleri lazım.Hatayı hatayla kapıyorlar.Başka bir açıklaması yok, malesef ...

Alp
16/10/2007, 23:12
cok gecmıs olsun
bence eger bır baslangıc yaparsan tum fıat sahıplerı olarak bu ısı sahıplenelım derım. Neticede
bızde olmasa bıle bızım camların patlamayacagı ne malumm

multijet
16/10/2007, 23:51
Patlamanın birkaç sebebi olabilir kanımca. Cam ile sac arasındaki farklı genleşme katsayısı( sıcaklık sebebi ile olan genleşme) veya camın moleküler yapısı içinde üretim hatası sebebi olabilecek iç gerilmeler buna sebep olabilir diye düşünüyorum. Hatta bu ikinci sebepten İkea firması birkaç ay önce sattığı cam vazolardan bir bölümünü gazete ilanları ile mağazaya çağırıp para iadesi yapmıştı. Umarım Fiat da herşeye kullanım hatası demekten vazgeçer... Geçmiş olsun

microab
17/10/2007, 00:03
Büyük geçmiş olsun.

Bu nasıl can sıkıcı bir durumdur yahu,olaya bak...

brvhgt
17/10/2007, 00:13
Patlamanın birkaç sebebi olabilir kanımca. Cam ile sac arasındaki farklı genleşme katsayısı( sıcaklık sebebi ile olan genleşme) veya camın moleküler yapısı içinde üretim hatası sebebi olabilecek iç gerilmeler buna sebep olabilir diye düşünüyorum. Hatta bu ikinci sebepten İkea firması birkaç ay önce sattığı cam vazolardan bir bölümünü gazete ilanları ile mağazaya çağırıp para iadesi yapmıştı. Umarım Fiat da herşeye kullanım hatası demekten vazgeçer... Geçmiş olsun

abi genelde servisler sallıyor çoğundan fıatın haberi bile olmuyor yani servisler kulbu takıyor kullanıcı hatası absürt şeylere bile diyorlar hatta abartayım aracın servis kmresi geldi diyorsun kullanıcı hatsı diyorlar oderce otomatiğe bağlamışlar:gatherin:

Er-NnN
17/10/2007, 00:22
geçmiş olsun buna nasıl kullanıcı hatası diolar annamış deilim... fiat ın bu camı yaparken genleşme hesabını doğru yapması gerekirdi...

@brvhgt

servis km si gelmesi kullanıcı hatası tabe az kullanıcan getirmicen o km'ye... :D

BGRAYS
17/10/2007, 00:28
cok gecmıs olsun iyiki bişi olmamış sağlık anlamında .. servis konusunda da sabır diliyorum adamı katil eder bunlar ..

--GNS--
17/10/2007, 00:28
ilginiz icin tesekkur ederim... fiatin sitesinede şikayet olarak bunu aktardim ve sizinde bu konu hakkinda şikayetlerinizi bildirirseniz sevinirim en azindan bu sorun halledilip butun puntolardaki skydomelar kontrol edilip gerekiyorsa degistirilir...

brvhgt
17/10/2007, 00:39
genel olucağını snmıyorum yada öyle umut ediyorum diğer parçalardaki gibi hatalı seri olabilirmi diye düşünüyorum

--GNS--
17/10/2007, 01:02
hatali seri olabilir sitede yasayan 2 kisiyiz disarda bu sorunu yasayan kac kisi var acaba? ben hakkimi arayacagim insallah iyi sonuclar alirim...

--GNS--
17/10/2007, 01:03
Drhilter arkadasim sana birsey sormak istiyorum cam degisince kaskon bozuldu mu?

biloGP
17/10/2007, 01:06
çok büyük geçmiş olsun.. istanbul zincirlikuyu birmot'a bu konuyu ileteceğim..

--GNS--
17/10/2007, 01:07
tesekkur ederim biloGP

ufuk61
17/10/2007, 08:03
dostum gecmiş olsun hemen fıat danışma hatını ara yada e-maş,il at hemen aynı ün sana dönüyorlar,baktın olmadı hemen dava ac ne demek garanti kapsamına girmez sonuçta aracın bir parcası

hatta şikayetim .com yaz abi etkili oluyor

civcivx
17/10/2007, 11:01
benim tavanda sıkışma algılayıp geri geliyordu motor ve ön kısım komple değişti allaha şükür kulağına gitmesin sorunum yok civcix sorun motordan ziyade camın çalıştığı mekanizmada en son inerken rüzgarlığın mekanik kısmı kasılıyordu halloldu yalnız baya bir para cam olayı

Hmm, demek ön kısım değişti. Zaten sorunun oradan olduğu belli. Oraya gelince, dediğin gibi cam yavaşlıyor. O halde ben de bu konuda uyarıda bulunayım servise. Yalnız anlamadığım konu; sen para mı ödedin ön kısmı değiştirirken? Cümlenden öyle bir anlam çıkarttım sanki.

brvhgt
17/10/2007, 11:09
Hmm, demek ön kısım değişti. Zaten sorunun oradan olduğu belli. Oraya gelince, dediğin gibi cam yavaşlıyor. O halde ben de bu konuda uyarıda bulunayım servise. Yalnız anlamadığım konu; sen para mı ödedin ön kısmı değiştirirken? Cümlenden öyle bir anlam çıkarttım sanki.

abi ön kısım derken hareketli açılan cam değişti motor değişti kızaklar falan değişti yalnız tuhaf olan komple cam tavan geldi ordan sökülüp montaj yapıldı arka ve ön şapka değişmedi eskiyi paketleyip yolladılar fiyatını söylemişlerdi baya bir yüksekti garantiden değişti ama komple sıfır gelen cam tavan söküldü falan acayip gereksiz masraf yalnız başka firma olsa daha farklı olurdu gibi geliyor yani daha zorlaştırırlardı sanırım bence fıat müşteri memnuniyetine şu sıralar daha fazla önemmi veriyor yoksa benim servismi iyi ikinci şık daha mantıklı geliyor

CaGRi
17/10/2007, 11:19
güneş kardeşim,çok geçmiş olsn ya.allahtan sana bişey olmamış.daha 2 gn önce gördm arabanı yaa. skydome nası patlar yaa.peşini bırakma,mutlaka ara hakkını....

JASMINE
17/10/2007, 11:53
Geçmiş olsun. Neyseki sana bir şey olmamış umarım kasko bozulmadan sorunu halledersin.

civcivx
17/10/2007, 12:48
abi ön kısım derken hareketli açılan cam değişti motor değişti kızaklar falan değişti yalnız tuhaf olan komple cam tavan geldi ordan sökülüp montaj yapıldı arka ve ön şapka değişmedi eskiyi paketleyip yolladılar fiyatını söylemişlerdi baya bir yüksekti garantiden değişti ama komple sıfır gelen cam tavan söküldü falan acayip gereksiz masraf yalnız başka firma olsa daha farklı olurdu gibi geliyor yani daha zorlaştırırlardı sanırım bence fıat müşteri memnuniyetine şu sıralar daha fazla önemmi veriyor yoksa benim servismi iyi ikinci şık daha mantıklı geliyor

Hmm Ok. Verdiğin bilgiler için sağol. Forumun eski bir üyesinin de bu şekilde değişmişti. O halde benimkinin de değişme zamanı gelmiş.

pascal
17/10/2007, 14:44
geçmiş olsun, bence hakkınızı sonuna kadar arayın.

--GNS--
18/10/2007, 00:11
herkese cok tesekkur ederim... bugun arabamla ilgilenemedim okuldan dolayi ama beni ariyip cam geldi camciyi cagirip degistiricem dedi servisteki eleman ama hala garantiden mi degisecek yoksa kaskodan mi degisecek o yarin belli olcak insallah... cunku ben bir daha fiat servisinden bilir kisi gelip bakmasini istedim arabaya...

alperylm
18/10/2007, 00:48
güneşcim geçmiş olsun yapılabilecek birşey olursa haberim olsun mutlaka

--GNS--
19/10/2007, 01:06
evet arkadaslar fiat kabul etmiyor garantiden degismesini, tas geldigine dair idda ediyor (arabanin icinde ben vardim ama neyse) bende tas gelmedigine dair idda ediyorum ama bugun kaskoya haber verildi ve cam kaskodan degisecek... bilir kisinin soyledigi sey kucuk bir tas gelmistir sen fark etmemis olabilirsin bu yuzdende cam tavanin kirilmis olabilir dedi!!! bu kadar kucuk birseyle cam kiriliyorsa benim can guvenligimi nasil saglayacak bu cam tavan!!! benimde cam patladiktan sonra ruzgarlik yada sineklik nasil diyorsaniz havaya kalkti. bende bu neden boyle olur dedim bilir kisiye, cevap veremedi bunun bir suru nedeni olabilir dedi... buarada arabamda subwoofer var bundan dolayida kirilmis olabilir dedi bende cam patlatmak oyle kolay degil dedim ama bilir kisiler illa kullanici hatasi oldugunu soyluyor!!! benim hobi olarak kullandigim vosvosumda (1974 model) bu tesisatin 3-4 kati muzik sistemi var onun cami bile patlamiyor ama puntonun 2006 model arabanin cam tavani 400 wattlik bi subwooferla patliyor demesi beni cok guldurdu ve bunun ustune insan sesiyle bile cam patliyor dedi arkadas en cokta buna gulerim insan sesi ancak kadehi kirabiliyor ve bununda olmasi bayag zor birsey bunun discoveryde belgeselini izlemistim... bu cam tavan bu kadar kolay sesle kirilabiliyorsa bunu nasil seri bi uretim arabaya koyabiliyor fiat!!! beni tatmin edici hic bir cevap veremedi o arkadas!!!

@alper saolasin kardes... yapilabilecek birsey var sen bu isin daha icindesin bu konu hakkinda fiatla konusursan cok sevinirm...

herkese cevaplari icin tesekkur ederim...

resimleri en kisa zamanda koyucam kusura bakmayin resimler icin...

alperylm
19/10/2007, 01:13
gunescm yarın ilk fırsatta görüşmelerde bulunacagım tekrardan geçmiş olsun arkadasım yarın konusuruz okulda detaylı

hakanyigit
19/10/2007, 01:25
ben yıllarca koca koca müzik tesiatlarıyla çalıştım prodüktörlük stüdyoculuk tonmaisterlik şarkıcılık yaptım bu konuyu bilenkişi sayılırım sublar cam patlatacak sesi vermezler camı patlatacak bir ses dalgası arbadaki diğer camlarıda patlatır saçmalamışlar ! peki sadece skydome neden patlamış
bunu sor lütfen
şunu belirmeliyim pek imkan dahilinde değil ama aşırı bass sesler araç içinde fazla titreşime neden olup parçaların yerinden çıkmasına sebep olabilirler :)

--GNS--
19/10/2007, 01:29
Eyvallah saolasin Alper yarin okulda konusuruz daha acik bi sekilde...

chaglac
19/10/2007, 02:01
gecmis olsun ama bu hafife alinicak bisey degil, kazalarda bile zor patlamasi gerekirken durduk yere patlamasi akil alacak gibi degil gercekten.. bunun bir bahanesi olamaz bence. elinden gelen herşeyi yap hakkini aramak adina, ama bizim fazla hakkimiz yok ne yazik ki bu ulkede herkes sustugu icin herseye.. biz susmayalim..

race car
21/01/2009, 17:18
chok usuldum yha:( chok geçmıs olsn ama böle bısı nası oluo hala anlamadım bnde ynı aldm yenıyım aranısda:)

civcivx
21/01/2009, 17:23
@race car, hoşgeldin. Bu arada konu hortlatma rekoru kırdın sanırım :)

femoli
21/01/2009, 17:39
chok usuldum yha:( chok geçmıs olsn ama böle bısı nası oluo hala anlamadım bnde ynı aldm yenıyım aranısda:)

hoşgeldin :D :D

@race car, hoşgeldin. Bu arada konu hortlatma rekoru kırdın sanırım :)
:D:D:D Hakikatten rekor sayılabilecek bir konu :D

Stalker
21/01/2009, 20:20
evet arkadaslar fiat kabul etmiyor garantiden degismesini, tas geldigine dair idda ediyor (arabanin icinde ben vardim ama neyse) bende tas gelmedigine dair idda ediyorum ama bugun kaskoya haber verildi ve cam kaskodan degisecek... bilir kisinin soyledigi sey kucuk bir tas gelmistir sen fark etmemis olabilirsin bu yuzdende cam tavanin kirilmis olabilir dedi!!! bu kadar kucuk birseyle cam kiriliyorsa benim can guvenligimi nasil saglayacak bu cam tavan!!! benimde cam patladiktan sonra ruzgarlik yada sineklik nasil diyorsaniz havaya kalkti. bende bu neden boyle olur dedim bilir kisiye, cevap veremedi bunun bir suru nedeni olabilir dedi... buarada arabamda subwoofer var bundan dolayida kirilmis olabilir dedi bende cam patlatmak oyle kolay degil dedim ama bilir kisiler illa kullanici hatasi oldugunu soyluyor!!! benim hobi olarak kullandigim vosvosumda (1974 model) bu tesisatin 3-4 kati muzik sistemi var onun cami bile patlamiyor ama puntonun 2006 model arabanin cam tavani 400 wattlik bi subwooferla patliyor demesi beni cok guldurdu ve bunun ustune insan sesiyle bile cam patliyor dedi arkadas en cokta buna gulerim insan sesi ancak kadehi kirabiliyor ve bununda olmasi bayag zor birsey bunun discoveryde belgeselini izlemistim... bu cam tavan bu kadar kolay sesle kirilabiliyorsa bunu nasil seri bi uretim arabaya koyabiliyor fiat!!! beni tatmin edici hic bir cevap veremedi o arkadas!!!

@alper saolasin kardes... yapilabilecek birsey var sen bu isin daha icindesin bu konu hakkinda fiatla konusursan cok sevinirm...

herkese cevaplari icin tesekkur ederim...

resimleri en kisa zamanda koyucam kusura bakmayin resimler icin...

Böyle adilik yapan heriflere karşı şeytan diyor bilirkişi tut aksini ispatla...

Öncelikle, cama dışardan bir maddenin zarar verebilme riski var. (bunu söylemekte en kolay bahane..) Ama öyle bir durum olsa o cam patlamaz, çatırdaya çatırdaya kırılır en azından çatlak ilerlemesi şeklinde kırılır. Başka bir seçenek birinin tam sen duruken kocaman bir taşı arabanın üstüne yüksekten bırakması olabilir.(köprüden veya inşaat halindeki bir yerden gelebilecek vb.) Olay sonrası araba içinde/civarında böyle bir parça yoksa geriye tek bir seçenek kalıyor.
O da üretim içinde kabul edilen hatalı parçanın sana denk gelmesidir. (Bu cam için bu oran 1/10.000 de olabilir, 1/100000 de olabilir.) Büyük ihtimal senin skydome üretilirken içinde sınır seviyesinden daha büyük miktarda boşluklarla üretildi. (punto gibi ucuz araçlarda %100 parça inceleme yapcaklarını hiç zannetmiyiyorum ancak motor ve fren aksamlarında yapıyolardır.) Aşırı sıcak/soğuk gibi ısı değişimlerinde cam genleşirken bu boşluklar buna ayak uyduramadı ve günden güne camda iç kasıntı oldu. Kritik noktayı aşıncada cam yavaşça ya da belli bir çatlak boyunca kırılmak yerine bir anda topyekün parçalandı.
Bence %90 son anlattığım sebepten oldu ama müşteri haklarının yasalarla adam akıllı korunmadığı bir ülkede denecek tek şey allah daha kötüsünü vermesin...
Geçmiş olsun, o cam parçaları boynuna yada kafana ciddi zarar verebilirdi en azından o olmamış.

Merak ettim, kaskonun yılda 1 kereye mahsus cam değiştirme olayı skydomeları da kapsıyor mu? :)

femoli
22/01/2009, 10:38
kesinlikle kapsayacağını sanmıyorum cünkü 1500 ytl civarında skydome sadece cam olarak değişirmi onuda bilmiyorum..

erosistanbul
12/04/2009, 16:57
büyük geçmiş olsun dostum.skydome sadece cam olarak değişiyolar.o zaman yaptırır yaptırmaz hemen hırsız korumalı,darbeye dayanıklı cam filmi çektirmek lazım.

poyraz_o
12/04/2009, 17:23

mywzz
10/07/2013, 19:04
Ne skydome lu sunrooflu cam tavan arablar gordum bindim bu nedir arkadas ya? Bu kadarda sacmalik olamaz puntom beni cok uzuyor :(

Scottie
10/07/2013, 19:13
Gecmis olsun...

Sent from my GT-9500 Galaxy S4 using 2

toprakozz
10/07/2013, 19:46
Kardeş geçmiş olsun. Fiat bilir kişinin böyle yorum yapması gerçekten şaşırtıcı.Bence hakkını ara ve şikayet var .com a şikayetini bildir.Onlar sana muhakkak dönerler...

cihankardes
10/07/2013, 20:35
abi noluyo ya :D ikinci büyük hort gelmiş :D

Golbasi
18/07/2013, 10:44
Gecmis olsun servis degistirmek zorunda. Bu araclar 3 yil garanti kapsaminda. Zateb servislere kalsa sadece bakim için gidelim oraya para kazandiralim onlara

GT-I9100 cihazımdan 4 Beta ile gönderildi

fotobelit
18/07/2013, 11:08
Horta devam :) Yıllar geçmiş ama gerçekten ayıp etmişler..

Evren_c
18/07/2013, 15:17
Bu hort değil, HORT olmuş :D
Geçmiş olsun bu arada.

cezalandirici083454
18/07/2013, 16:10
Geçmiş olsun Klasik servis bahanesi