PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yağ kaçağı hk.

hazarcelik
20/08/2014, 21:18
arkadaşlar merhaba aracımı parkettikten sonra iki üç gündür farkettim ki yerde 6-7 cm falan kaplayan yağ damlacıkları var bunun sebebi nedir acilen yapılması gerekir mi ne gibi sıkıntılara yol açar maliyeti ne olur ?

Castell
21/08/2014, 01:07
Yağ kaçağı önemli bir sorun genelde motorun altındaki tapadan kaçırır, tapanın zaman zaman değişmesi gerekir...... Aracınızın lifte kaldırılıp detaylı bakılması lazım.....
İhmal etmeye gelmez, acilen yağ seviyenizi kontrol edin daha büyük sorunlara neden olabilirsiniz........

CMasteR
21/08/2014, 03:26
Kaçak işi riskli iş :) Bugün uzun yo yapacağım için kontrole gittim baktım ki alttan birkaç damla su damlamış deli oldum bi an için :D Sonra öğrendim ki klimanın şeyisiymiş :D Klima açık gezmiştim baya sonra rahatladım :D

GPEMREE
21/08/2014, 07:57
Konuyu taciz etmek istemem ama yeni bir konu acmak istemedim. Simdiden mazur gorun beni.

Benim aracin altinda da yaglanma var. Yere hicbir zaman damlatma yapmiyor. Yag seviyesinde de herhangi bir eksilme olmuyor. Yag degisimine gittigimde usta altini yikat getir anca oyle anlasilir dedi de firsat bulup bir turlu gidemedim. Sizce tahmin yurutmeye kalkarsak sıkıntı nerden kaynaklidir?

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

emrek8899
21/08/2014, 08:27
Kartel tapasi, grank kecesi on veya arka aklima gelen yag kacirabilcek yerler bunlar

hazarcelik
21/08/2014, 12:01
triger zincirim ve karter kapağım değişti 1 ay önce ondan sonra oldu bu sorun :(