PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2008 Punto Bagaj Açma Butonu Nasıl Bağlanır

power345
17/08/2014, 23:09
2008 Punto aracımın arka bagaj logosundan bagaj açma işlemi yapılamadğı için fiat linea bagaj açma butonunu monte ettim.Fakat elektrik bağlantılarını yapamadım.Ön paneldeki bıutonu iptal edip kablo ile arka butona iletmek için ön paneli söktüm ama ön paneldeki butonların kabloları tek bir switch te toplanıyor.Hangisi olduğunu bulmam gerekiyor ki bağlantı yapabileyim.Yada bu işin daha pratik bir yolunu bilen varsa yardımlarınızı beklerim..

Ziyaretçi78
17/08/2014, 23:41
2008 Punto aracımın arka bagaj logosundan bagaj açma işlemi yapılamadğı için fiat linea bagaj açma butonunu monte ettim.Fakat elektrik bağlantılarını yapamadım.Ön paneldeki bıutonu iptal edip kablo ile arka butona iletmek için ön paneli söktüm ama ön paneldeki butonların kabloları tek bir switch te toplanıyor.Hangisi olduğunu bulmam gerekiyor ki bağlantı yapabileyim.Yada bu işin daha pratik bir yolunu bilen varsa yardımlarınızı beklerim..

Bence hiç uğraşma direk servise git ve orda yapsınlar hem kafan dinç olur hemde servis eli deymiş olur.
Bendede var 2008 gp ve abarth logo taktım evonunkinden ve serviste yaptırdım.
29785

H.KURU Saygılarımla

alixxx
17/08/2014, 23:45

Şenol bey aldığınız butonun kablolarını body Computerın D soketinin 49 ve 25. pinlerine paralel yaparsanız sorununuz çözülmüş olacaktır.

alixxx
17/08/2014, 23:51
Ya da ön paneli söktüyseniz kablo soketindeki 5 ve 9. pinler işinizi görür.

halils2
18/08/2014, 00:58
Araba kilitliyken de dışardan bagaj açma işlemi olmasın sonra. Çalışma prensibi nasıl? bir emniyet alınmalı

KG777
18/08/2014, 08:27
Araba kilitliyken de dışardan bagaj açma işlemi olmasın sonra. Çalışma prensibi nasıl? bir emniyet alınmalı

Size katılıyorum. Araç kilitli olsa bile içerden bagaj tuşuna basınca bagaj açılır. Ona dikkat edin, boşa emek harcamayın. Harun un aracındaki serviste yapıldı, bilen bir arkadaş inceleyip, size bilgi verebilir.

power345
18/08/2014, 13:15
Şenol bey aldığınız butonun kablolarını body Computerın D soketinin 49 ve 25. pinlerine paralel yaparsanız sorununuz çözülmüş olacaktır.

Yardiminiz icin tesekkur ederim.Deneyip bilgisini aktaricam..

power345
18/08/2014, 13:17
Size katılıyorum. Araç kilitli olsa bile içerden bagaj tuşuna basınca bagaj açılır. Ona dikkat edin, boşa emek harcamayın. Harun un aracındaki serviste yapıldı, bilen bir arkadaş inceleyip, size bilgi verebilir.

ondeki butondan almak istememin nedeni su,arac kumandadan kitlendiginde bagaj acma butonu devre disi kaliyor dolayisi ile bagaj acilmiyor.

Arrest
18/08/2014, 17:03
Abarth dokunmatik logo elimizde var. Yaptirabileceginiz ustaniz veya kendiniz yapacaksaniz orjinal lancia abarth logo tedarik edebilirsiniz

power345
20/08/2014, 18:58
Ya da ön paneli söktüyseniz kablo soketindeki 5 ve 9. pinler işinizi görür.

yardiminiz sayesinde baglantiyi yaptim.artik hem onden hemde bagaj logosundan bagaj kapagini acabiliyorum.en kisa zamanda resimleri yukleyecegim .belki baska arkadaslarada faydasi olur.cok tesekkur ederim ilginiz icin..

halils2
20/08/2014, 20:57
kapılar kilitliyken baagaj içerden açılmıyor dimi? emin bdeğilim ama benim puntoda açılıyordu diye hatırlıyorum

power345
20/08/2014, 22:06
kapılar kilitliyken baagaj içerden açılmıyor dimi? emin bdeğilim ama benim puntoda açılıyordu diye hatırlıyorum

Kapılar kilitlendiğinde bagaj açma butonu da devre dışı kalıyor.alixx yardımı ile Bagaj butonunun kablosunu ön bagaj açma butonundan çektiğim için kapılar kilitlendiğinde bagaj açılmıyor.

power345
20/08/2014, 22:11
Punto bagaj açma butonu uygulaması.

power345
20/08/2014, 22:14
Punto bagaç açma butonu uygulaması