PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafik sigorta teklifi generali sigorta

alivepro
07/08/2014, 17:48
Arkadaşlar fiat fiorino araç aldım
uygun fiyat verirler diye trafik sigortası için generali sigorta ile görüştüm
bana 1650 tl trafik sigorta bedeli çıkardılar araç 2012 model
aracı alırken güvendiğim yere expertiz falan yaptırdım araç çok temiz dedi
sigortacıma hem plaka hem motor no hemde şasi den sorgulattım temiz çıktı
generali sigorta temsilcisine neden bu kadar yüksek fiyat çıktığını sordum aracınızın kazalı olabilir dedi yalnız işin ilginç yanı dün başka bi sigortadan 650 tl teklif aldım diğer bir ilginç yanı bana trafik sigortasına 1650 tl diyen generali aynı araç için 800 tl kasko teklifi verdi :)

sizce araçta bi sıkıntı varmıdır? generali de neden bu kadar yüksek çıkar trafik sigortası? varmı böyle bişey başına gelen?

RickpieroneiL
07/08/2014, 18:03
hocam kaza ile bir ilgisi olduğunu sanmıyorum.
Her şirketin trafik sigortasında ve kaskoda fiyat politikası farklıdır.
Tavsiyem Generali sigortadan uzak durmanız konusunda olabilir.Cünkü herhangi bir durumda karşınızda veya yanınızda kimseyi bulamıyorsunuz.
100 TL fazla verin ( Kasko İçin ) ama daha sağlam bir firmadan yaptırın derim.
Trafik sigortası ise zaten standart en uygun fiyat verenden yaptırabilirsiniz.

alivepro
07/08/2014, 18:03
az önce farklı bi sigortacıya daha sorgulattım aracı, tek tek kontrol etti şasi ve plakadan kaskoda, ağır hasarda, trafikte herhangi bir kaydının olmadığını söyledi, araç sahibiylede görüştüm herhangi bir hasarı olmadığını hasar çıkarsa aracı geri alabileceğini söyledi, heralde bu generali sigortanın bir şakası olmalı ne demek ya trafik sigortası 1650 kasko 800 şaka gibi.

KG777
07/08/2014, 18:04
Hocam bu sene içerisinde kaza yaptınız mı hiç?

Yaptıysanız malesef böyle antin guntin fiyatlar çıkıyor.

Ben bu sene kaza yaptım, sigortam 270 den şuan 911tl ye fırlamış.

byvirus
07/08/2014, 18:07
Merhabalar

Yukarıda diğer arkadasın dediği gibi risk kriterleri firmadan firmaya farklılık gösteriyor misal;

Aviva dan kasko için fiyat aldım 2012 Puntom için 1150 TL fiyat çıkardılar aynı Aviva 2011 kia ceed sw için 3600 TL fiyat çıkardı..

O yüzden bir yere bağlı kalmadan bir çok yerden fiyat alın mesela hiç tanıdık yoksa sigortam.net i deneyin derim..

Saygılar

alivepro
07/08/2014, 18:22
Hocam bu sene içerisinde kaza yaptınız mı hiç?

Yaptıysanız malesef böyle antin guntin fiyatlar çıkıyor.

Ben bu sene kaza yaptım, sigortam 270 den şuan 911tl ye fırlamış.
yok yapmadım

ak sigortadan yaptırıyorum şimdi 650 tl ye

alivepro
07/08/2014, 18:23
hakikaten bu sigorta şirketleri insana ölümü gösterip sıtmaya razı ediyorlar, maalesef devlette buna izin veriyor.

alivepro
07/08/2014, 18:27
Bu arada arkadaşlar aldığım aracın fiyatı hakkında yorum alcam, sizce fiyat nasıl

araç 2012 model 28000 km de ilk sahibinden servis bakımlı fiorino combi 1.3 mjet 75 bg emotion araçta boya darbe yok aile kullanmış, expertizini yapana adam bu kadar temiz fiorino nadir gördüğünü söyledi vs.. (expertiz benim tanıdığım araçlarımın bakımını yaptırdığım yer) 29000 e aldım sizce fiyat nasıl

tayfux
07/08/2014, 18:32
ooovv..o nasıl bir sigorta...taksilerin sigortası gibi..

korhan1482
07/08/2014, 19:56
2012 model fiat punto aracim için 204 lira trafik sigortasi çikardi generali sigorta. ak sigorta ykb sigorta 260 lira genel sigorta 256 lira fiyat verdi.

fluminense
07/08/2014, 23:37
2010 model punto için: generali 168 lira - Allianz 171 - Ergo 151 lira teklif verdi.Çok yüksek bunlar şu firma daha düşük dediğimde biraz daha çalışayım ama çok düşmez araç 06 plaka dendi.Generaliden düşüğünü bulamam diyordum şöyle bi 10 dk bakıverdim buldum.Biraz araştırmakta fayda var.

atlatma
08/08/2014, 01:15
hocam kaza ile bir ilgisi olduğunu sanmıyorum.
Her şirketin trafik sigortasında ve kaskoda fiyat politikası farklıdır.
Tavsiyem Generali sigortadan uzak durmanız konusunda olabilir.Cünkü herhangi bir durumda karşınızda veya yanınızda kimseyi bulamıyorsunuz.
100 TL fazla verin ( Kasko İçin ) ama daha sağlam bir firmadan yaptırın derim.
Trafik sigortası ise zaten standart en uygun fiyat verenden yaptırabilirsiniz.

Dostum bu adı geçen şirket ne maaş veriyo nede ortaklığım var ama ben sigorta acentesi olarak(generali acentesi değilim) bu şirketten son 2 senedir şikayet duymadım ama mutlaka memnun olmayanlar olabilir. Ayrıca seni bu konuşmaya iten başından geçen bir olay mı var? Bizimle paylaşırmısın.
Anadolu 190 Axa 160 trf fiyatı çıkardı(yol yardımsız) generali 85tl ve yol yardımlı. geçen gün araç çalışmadı aradım geldi ve sanayiye çekti. Şimdi sende şunu şöyle yaptılar diyerek bizi aydınlat.
Ha yokmu kötü niyetli şirket geçenlerde 2 ayrı olayda tamı tamına 4 aydan uzağa ödeme günü verdi euro sigorta.