PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amortisör Takozu Nasıl Sökülür?

KG777
07/08/2014, 10:49
Arkadaşlar, 2008 GP aracımda çukurlardan geçerken değil de, bozuk yoldan geçerken ya da asfalt kalıntısı olan yerlerden geçerken direksiyona yansıyan bir sarsıntı ve sanki teker kopup gidecekmiş gibi bir ses yapıyor.

Rot-balanscıya gittim alttakım sağlam, z rotları değişin dediler. Değiştirdik. Ama ses hala kesilmedi. Forumda araştırdım amortisör takozunun işi olduğu söyleniyor.

İnternetten baktım bilyalı ve bilyasız olarak satılıyor. Hangisini kullanıyor bizim araçlarımız?

Bunu kendim değiştiremez miyim?

Keyifli ve aktif forumlar...

kalite kontrol
07/08/2014, 12:01
Arkadaşlar, 2008 GP aracımda çukurlardan geçerken değil de, bozuk yoldan geçerken ya da asfalt kalıntısı olan yerlerden geçerken direksiyona yansıyan bir sarsıntı ve sanki teker kopup gidecekmiş gibi bir ses yapıyor.

Rot-balanscıya gittim alttakım sağlam, z rotları değişin dediler. Değiştirdik. Ama ses hala kesilmedi. Forumda araştırdım amortisör takozunun işi olduğu söyleniyor.

İnternetten baktım bilyalı ve bilyasız olarak satılıyor. Hangisini kullanıyor bizim araçlarımız?

Bunu kendim değiştiremez miyim?

Keyifli ve aktif forumlar...

aracımı alınca experte sokmuştum sol amortiser takozu değişecek dendi ama benimde değiştirme fırsatım olmadı.bide şanzuman keçesi değişecek dendi masrafları nekadar olur nasıl değişir hiçbir bilgim yok bilen arkadaslar bu konuda yazarsa sevinirim iyi günler

gurcan45
07/08/2014, 12:49
takozlar şase ile amotisorlerın arasında kendi basınıza değiştirmeniz zor çünkü ön takımda amortisor aşağıya salınıyo öyle çıkıyor.

KG777
07/08/2014, 13:59
takozlar şase ile amotisorlerın arasında kendi basınıza değiştirmeniz zor çünkü ön takımda amortisor aşağıya salınıyo öyle çıkıyor.

Teşekkürler hocam.

savagi
07/08/2014, 14:57
Bende değiştirmiştim zamanında.servis yada bir ustanız varsa ona değiştirin.kolay birşey değil

KG777
07/08/2014, 15:03
sağolun.

fawori
08/08/2014, 01:25
arkadaşımın eniştesi şaşmaz da amortisörcü isterseniz yönlendireyim ikide bir bana sıkıntı olursa git diyor benim problemim yok çok şükür ama sizin işinize yarar mı?

KG777
08/08/2014, 07:54
Olabilir hocam.

KinG777

Castell
08/08/2014, 11:02
Aracının üstündeki bilyasızdır eğer iyi bir ustan varsa takozu söküp güzelce greslerse ses büyük oranda kesilebiliyor......

KG777
08/08/2014, 11:28
Aracının üstündeki bilyasızdır eğer iyi bir ustan varsa takozu söküp güzelce greslerse ses büyük oranda kesilebiliyor......

Hocam ses direksiyonu çevirince çıkmıyor çurura vada hafif bozuk yolda yolun bozukluğunu direkt direksiyonda hissediyorum ve tekerler fırlayacak hissi veriyor.

Bİlyalı mı olmalı bilyasız mı olmalı takoz? Hangisi daha iyi?

Castell
08/08/2014, 12:47
Evet gresleme de o lakırtı sesini kesiyor Rapro marka takozlar olması lazım fiyatları tahminen 50-60tl civarlarıdır, bilyasız alıp ayrı rulman takan ustalar da olabiliyor, hangisi iyi bilemiyorum açıkçası.......